Darmowa dostawa od 399,00 zł

Nie działa Młotowiertarka akumulatorowa Dewalt DCH253 - naprawa

2018-03-07
Nie działa Młotowiertarka akumulatorowa Dewalt DCH253 - naprawaNaprawa młotowiertarki Dewalt DCH253 - naprawa serwisu Domitech ! 


Diagnoza problemu

      Dzisiejszy przypadek, który trafił do serwisu, nie był wyjątkowy, jednak dość czasochłonny. Klient, który oddał młotowiertarkę do serwisu, pracuje nią nieustannie, niemal codziennie.     Zależało mu na szybkiej diagnozie i naprawie. Skarży się na to, że od jakiegoś czasu narzędzie włącza się, ale tylko na chwilę. Nasz serwis zabrał się niezwłocznie do naprawy. Naprawa

   Diagnozę mieliśmy gotową przed rozebraniem młotowiertarki. Stawialiśmy na silnik lub włącznik. Przygodę z narzędziem zaczęliśmy standardowo - od rozebrania obudowy. Po dostaniu się do silnika, oceniliśmy jego stan na dobry, więc jedna z opcji odpadła. Jedyne co zaobserwowaliśmy, to masa opiłków przy silniku.   Po obejrzeniu szczotek wiedzieliśmy jedno - trzeba je koniecznie wymienić. Ich stan pozostawia wiele do życzenia. Podobna sytuacja jest z wirnikiem. Było w nim tyle brudu, że się przegrzewał i nie pracował poprawnie. Postanowiliśmy wymienić go na nowy.


 

Podsumowanie

    Narzędzie jest już sprawne i nadaje się do pracy. Poniżej zdjęcie "ściętych" szczotek.


   Na kolejnym zdjęciu możemy zaobserwować wirnik, z którego aż sypał się brud. Było to spowodowane długim wierceniem w suficie, gdzie cały kurz dostawał się bezpośrednio do wnętrza narzędzia. W takim przypadku, warto pamiętać o osłonie odciągającej pył. 

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2018

Polecane

pixel