Szlifierka do gipsu, żyrafa
Szlifierki do gipsu to elektronarzędzia, które charakteryzują się specjalnym wysięgnikiem. Dzięki temu często potocznie są nazywane jako żyrafa do gipsu. Narzędzia te wykorzystywane są przez tynkarzy podczas szlifowania gładzi gipsowych i ich wyrównywania. Praktyczne zastosowanie wiąże się z wysokim poziomem komfortu, ponieważ charakterystyczna budowa szlifierek do gipsu nie wymaga stosowania drabiny. Użytkowanie szlifierek do gipsu idealnie sprawdzi się podczas szlifowania spoin między płytami gipsowo-kartonowymi znajdujących się na przykład na suficie oraz do wygładzania stref, które przed zastosowaniem szlifierki do gipsu zostały zaszpachlowane - na przykład bruzdy i ubytki tynkowe. Dzięki odpowiednio dobranej gradacji papieru ściernego, który mocujemy na dysku szlifierki do gładzi możemy nią także matować lamperię i ścierać stare tapety.
Szlifierka do gipsu DED7766 Dedra
Szlifierka do gipsu Dedra DED7743
- Typ urządzenia: Szlifierka do gipsu
- Typ silnika: Szczotkowy
- Moc znamionowa: 710 W
- Typ zasilania: Sieciowe
- Prędkość obrotowa: 0 - 1050
- Regulacja obrotów: Nie
- Rodzaj opakowania: Torba
Szlifierka przegubowa Metabo LSV 5-225 600103000
Szlifierka do gipsu żyrafa Dedra DED7758
Szlifierka do powierzchni gipsowych Dedra DED7748
Szlifierka do gipsu Żyrafa Stanley SFMEE500S
- Typ urządzenia: Szlifierka do gipsu
- Typ silnika: Szczotkowy
- Moc znamionowa: 750 W
- Typ zasilania: Sieciowe
- Prędkość obrotowa: 600 - 1700
- Regulacja obrotów: Nie
- Rodzaj opakowania: Torba
Szlifierka do gipsu Bosch GTR 550
- Typ urządzenia: Szlifierka do gipsu
- Typ silnika: Szczotkowy
- Moc znamionowa: 550 W
- Typ zasilania: Sieciowe
- Prędkość obrotowa: 340 - 910
- Regulacja obrotów: Tak
- Rodzaj opakowania: Walizka
- Opis producenta: 598
- Typ urządzenia: Szlifierka do gipsu
- Typ silnika: Bezszczotkowy
- Moc znamionowa: 400 W
- Typ zasilania: Sieciowe
- Prędkość obrotowa: 5000 - 8500
- Regulacja obrotów: Nie
- Rodzaj opakowania: Walizka
- Typ urządzenia: Szlifierka do gipsu
- Typ silnika: Bezszczotkowy
- Moc znamionowa: 400 W
- Typ zasilania: Sieciowe
- Prędkość obrotowa: 400 - 920
- Regulacja obrotów: Nie
- Rodzaj opakowania: Torba
- Typ urządzenia: Szlifierka do gipsu
- Typ silnika: Szczotkowy
- Moc znamionowa: 500 W
- Typ zasilania: Sieciowe
- Prędkość obrotowa: 1000 - 1650
- Regulacja obrotów: Nie
- Rodzaj opakowania: Walizka
Czym się kierować wybierając szlifierkę do gipsu?
Zakup szlifierki do gipsu należy zacząć od odpowiedzenia sobie na pytanie, który rodzaj będzie dla nas najbardziej przydatny. Mamy do wyboru szlifierkę ręczną lub tak zwany planex. Szlifierki do gładzi na wysięgniku są najpopularniejsze, ponieważ znacznie usprawniają i ułatwiają pracę.
Użytkownik nie musi wchodzić na drabinę, ponieważ pracuje urządzeniem z długą rączką. Wybór żyrafy do gipsu wiąże się również z koniecznością zwrócenia uwagi na silnik, a dokładniej jego umiejscowieniu. Element ten zlokalizowany jest na zakończeniu uchwytu rączki (napęd do talerza przekazywany jest poprzez linkę napędową) lub przy talerzu (wtedy silnik oddaje napęd poprzez przekładnię). Ta ostatnia opcja jest mniej awaryjna. W szlifierkach, które posiadają linkę przekazującą napęd to właśnie ten element jest najbardziej awaryjny i się urywa. Tarcza szlifierska to talerz o szerokości z reguły 225 mm. Jeżeli chodzi o sposób połączenia jej z urządzeniem, to jest ona scalona w sposób przegubowy z głowicą. Jej możliwe odchylenie to kąt od 0 do 180 stopni. Podkład z rzepem to właśnie miejsce, do którego przymocowujemy okrągłe arkusze szlifierskie o odpowiednio dobranej gradacji.
Podczas szlifowania żyrafą koniecznością jest podłączenie do niej odkurzacza. Pomoże nam to w pracy, ponieważ urządzenie się przyssie do ściany, sufitu i odciąży trochę ręce ale co najważniejsze - odciągnie szlifowany pył. Są dwie możliwości odciągania pyłu - poprzez otwory w talerzu lub odsysanie pyłu ramką dookoła tarczy.
Najważniejsze parametry żyrafy do gipsu
Przy wyborze szlifierki do gipsu należy zwrócić na zasadnicze parametry tego urządzenia. Moc silnika duża moc to większe możliwości samego elektronarzędzia. Warto zaopatrzyć się w model o mocy w zakresie 500-750 W. Ważna jest także liczba obrotów na minutę, która jest jednocześnie informacją o tym, jak szybko elektronarzędzie pracuje. Jednym z kolejnych bardzo ważnych parametrów szlifierki do gładzi jest waga, im niższa tym dłużej będziemy w stanie nią pracować bez poczucia zmęczenia.
Żyrafę do gipsu używamy trzymając ręce w górze, zbyt duża waga urządzenia będzie znaczącym utrudnieniem spowalniającym pracę i jej efektywność. Należy także zwrócić uwagę na regulację obrotów.
Kolejnym ważnym kryterium jest możliwość regulacji wysokości rączki poprzez na przykład uchwyt teleskopowy lub dołożenie kolejnego elementu - przedłużki. Bardzo ułatwia to pracę jeżeli mamy do czynienia z wysokimi pomieszczeniami. Kolejnym dobrym rozwiązaniem jest zamontowane światło LED dookoła talerza. Odpowiednia barwa światła podświetla szlifowaną powierzchnię ukazując nierówności. Ważną cechą, na którą także warto zwrócić uwagę jest możliwość złożenia szlifierki i schowania jej do torby czy walizki, ponieważ zdecydowanie ułatwi to jej transport.
Dlaczego warto zainwestować w żyrafę do szlifowania gładzi
Coraz więcej producentów elektronarzędzi wprowadza do swojej oferty szlifierki do gładzi w przystępnych cenach aby były dostępne dla każdego.
Jeszcze kilka lat temu takimi urządzeniami dysponowały tylko firmy budowlane, wykonujące prace wykończeniowe czy remonty, a dziś są one dostępne na każdą kieszeń. Jest to ogromne ułatwienie, które zdecydowanie usprawnia i ułatwia pracę. Nie musimy rozstawiać rusztowań czy drabiny, ponieważ dzięki żyrafie o odpowiedniej długości jesteśmy w stanie wyszlifować sufit stojąc na podłodze.
Komu przyda się szlifierka do gipsu
Żyrafa lub też tak zwany planex przyda się każdemu kogo czekają prace wykończeniowe lub remont w domu czy mieszkaniu. Nie jest powiedziane, że to narzędzie, którym dysponują tylko fachowcy - idealnie sprawdzi się także w rękach majsterkowicza.
Odpowiednio dobrany papier, szlifierka z regulacją obrotów i sami jesteśmy w stanie wykonać domowe rewolucje. na miarę własnych oczekiwań.
Szlifierka do gipsu na Domitech
W ofercie naszego sklepu posiadamy szeroki wybór szlifierek do gipsu - szlifierek do płyt gips-karton (szlifierek do mokrej zabudowy), takich producentów jak: Bosch, DeWALT, Dedra, Festool, Graphite, Grone, Kraft&Dele, Makita, Metabo oraz Stanley Fatmax - wszystkie pochodzące z oficjalnej i regionalnej dystrybucji. Szlifierka do gipsu kupiona z naszej oferty - to gwarancja oryginalności produktu, jego pełnej wydajności oraz prawa do gwarancji zgodnie z zastrzeżeniami producenta.