Darmowa dostawa od 399,00 zł

Lampa warsztatowa

( ilość produktów: 73 )

Lampa warsztatowa, to niezbędne akcesorium przeznaczone do oświetlania obszaru roboczego, podczas wykonywania zadań związanych z konstruowaniem oraz naprawianiem. Dzięki szerokiemu wachlarzowi różnych modeli, które różnią się mocą świetlną, kształtem oraz sposobem mocowania lampy warsztatowe znajdują szerokie spektrum zastosowań.

lampa warsztatowa

Zasilana akumulatorowo lub sieciowa lampa warsztatowa jest propozycją idealną dla osób, które potrzebują pewnego źródła światła, zapewniającego najlepszą widoczność.

 

Lampa warsztatowa - zastosowanie

Lampa warsztatowa, dzięki swojej nazwie jest urządzeniem, które kojarzy nam się z głównie przeznaczeniem do prac, jakie będziemy wykonywać w warsztacie. Jednak zastosowań tego akcesorium znajdziemy znacznie więcej, a to wszystko za sprawą mocnego światła, rozmaitych sposobów ustawienia kąta jego padania oraz systemów pozwalających na szerokie spektrum zamocowania lampy warsztatowej do różnych płaszczyzn i materiałów.

Źródło światła przyda nam się nie tylko podczas majsterkowania, ale również znajdzie zastosowanie w garażu podczas napraw oraz konserwacji naszego dobytku motoryzacyjnego. Pozwoli oświetlić powłokę lakierniczą, na której dostrzeżemy drobne ryski (przydane podczas polerowania lub woskowania lakieru) oraz sprawdzi się jako lampa inspekcyjna w trudno dostępnych miejscach i zakamarkach. Lampa warsztatowa swoje zastosowanie znajdzie również podczas prac budowlanych i remontowych oraz oświetli obszar roboczy dla większości zadań, jakie będziemy musieli wykonać po zmroku w naszym ogrodzie.

 

Jaka jest charakterystyka lamp warsztatowych?

Lampy warsztatowe charakteryzują się dość sporą uniwersalnością zastosowania. Dzieje się tak, ponieważ główną cechą tego akcesorium jest różnorodność w budowie oraz szeroki wachlarz funkcji i możliwości regulacyjnych, które pozwalają na dopasowanie źródła światła oraz jego mocy do naszych potrzeb. Lampy warsztatowe możemy podzielić na cztery główne grupy, które posiadają dedykowane zastosowanie:

Lampy inspekcyjne - idealne akcesorium pozwalające na punktowe doświetlenie ciasnych i trudno dostępnych miejsc podczas wykonywania inspekcji oraz napraw. Sprawdzą się na przykład podczas sprawdzania stanu i jakości elementów zawieszenia pojazdu.

Lampy obszarowe i naświetlacze - pozwolą na oświetlenie dużego obszaru roboczego, wyraźnym i jasnym światłem. Swoje zastosowanie znajdą podczas wykonywania prac związanych z korektą i zabezpieczaniem lakieru samochodowego, remontów oraz podczas prac na terenie zewnętrznym. Mogą również pełnić funkcję oświetlenie stołu roboczego oraz jako awaryjne źródło oświetlenia w przypadku awarii sieci energetycznej.

Lampy uniwersalne - to lampy warsztatowe, które posiadają połączenie powyższych cech. Najczęściej potrafiące pełnić funkcję latarki oraz lampy obszarowej, jednak o słabszej mocy świetlnej, niż dedykowane urządzenia. Mimo wszystko, są w stanie wykonać większość ich zadań.

Specjalistyczne lampy pod maskę - dedykowane są zadaniom związanymi z naprawą oraz konserwacją w komorze silnika. Lampa warsztatowa mocowana pod maską samochodu zapewnia nam doskonałe oświetlenie całego obszaru roboczego, zapewniając nam tym samym wole obie ręce.

 

Jak dobrać właściwą lampę do warsztatu?

Wybór lampy warsztatowej przede wszystkim zależeć będzie od ilości i poziomu skomplikowania naszych zadań, które będziemy wykonywać. Jeżeli nasze prace warsztatowe polegać będą tylko na konstruowaniu prostych konstrukcji lub prostych naprawach, możemy skorzystać z lampy obszarowej, która oświetli obszar roboczy równomiernym światłem. W przypadku prac związanych z drobnymi elementami, możemy skorzystać z lamp inspekcyjnych, a nawet ze specjalistycznych, chociażby tych, które są wyposażone w szkło powiększające, ułatwiające pracę na małych elementach. Lampa uniwersalna, będzie doskonałym wyborem, jeżeli wykonujemy różnego rodzaju prace naprawcze oraz konstrukcyjne.

Czasami jednak warto mieć więcej, niż jedną lampę warsztatową. Zapewnia to więcej możliwości pod kątem wykonywanych zadań. Wybierając lampę warsztatową warto również zwrócić uwagę na sposób jej mocowania. Lampa stojąca na rozstawianych nóżkach zapewni oświetlenie od spodu. Możemy również postawić na lampę przystosowaną do mocowania na statywie oraz te z regulowaną głowicą, które pozwolą na dokładniejsze ustawienie kąta padania światła. Warto, żeby lampa warsztatowa była wyposażona w haczyk, który pozwoli na opcjonalne podwieszenie jej, co poprawi komfort pracy, gdyż użytkownik nie musi trzymać lampy w ręku. Sposób zasilania, to kolejny ważny atrybut takiego urządzenia. Lampa warsztatowa LED może być zasilana sieciowo lub za pomocą wydajnych akumulatorów, zapewniających większą mobilność podczas pracy.

 

Jakie oświetlenie do garażu?

Odpowiadając na pytanie, jaka lampa garażowa zapewni najlepsze oświetlenie podczas prac, które będziemy wykonywać w naszym garażu, również powinniśmy zastanowić się nad ich zakresem. Jeżeli nasze prace będą polegać na podstawowych czynnościach, jak zmiana kół lub wymiana przepalonej żarówki, wystarczy nam lampa obszarowa.

Jeżeli nasze umiejętności pozwalają nam na naprawy usterek występujących w komorze silnika, doskonale sprawdzi się specjalistyczna lampa warsztatowa mocowana do maski, która ułatwi nam te zadania oświetlając go od góry, bez konieczności jej trzymania. W przypadku prac związanych z naprawami elementów znajdujących się pod spodem pojazdu, powinniśmy zastosować lampę inspekcyjną, która pozwoli oświetlić trudno dostępne miejsca. Warto mieć na uwadze, że czasami można wykorzystać konkretny typ lampy, do zupełnie innych czynności, chociażby dzięki różnicom w budowach pojazdów.

 

Lampa warsztatowa na Domitech.pl

W ofercie naszego sklepu internetowego oraz sklepu stacjonarnego z narzędziami, elektronarzędziami oraz akcesoriamia Domitech - posiadamy szeroki wybór lamp warsztatowych, takich producentów jak Bosch, Brennenstuhl, DeWALT, Dedra, Festool, HiKOKI, Makita, Mareld, Metabo, Partnersite, Ryobi, Stanley Fatmax oraz Yato - wszystkie pochodzące z oficjalnej, regionalnej dystrybucji i podlegające pełnej gwarnacji deklarowanej przez producenta.

Kupując lampa warsztatowa z oferty naszego sklepu - masz gwarancję oryginalności zakupionego sprzętu oraz swobodę wyboru dogodnej metody dostawy oraz formy płatności, w tym możliwość zakupu z wygodnymi ratami, zakup w formie leasingu czy płatność przy odbiorze.

pixel