Darmowa dostawa od 399,00 zł

Dmuchawa do liści

( ilość produktów: 120 )
Dmuchawa do liści to praktyczne narzędzie ogrodowe do zastosowań profesjonalnych oraz indywidualnych do prac w ogrodzie oraz przestrzeni miejskiej, które skutecznie pomaga  w sprzątaniu liści. Dmuchawa do liści zastępuje konieczność korzystania z grabi pomagając w łatwy sposób i bez wysiłku oczyścić różnego rodzaju przestrzenie prywatne i miejskie z opadających, jesiennych liści.

dmuchawa do liści

Jesienne zamiatanie liści z trawnika czy podjazdu, usuwanie żwiru i piachu z chodnika czy zamiatanie śmieci w ogrodzie to nie wszystkie korzyści i możliwości jakie płyną z posiadania praktycznej dmuchawy do liści. Dmuchawa do liści do wielozadaniowe narzędzie, które może posłużyć nawet w warsztacie czy na stolarni do przedmuchiwania miejsca pracy lub do odśnieżania auta i chodnika.

Do czego służy dmuchawa do liści - zastosowanie dmuchawy do liści

Dmuchawa do liści jest narzędziem ogrodowym, do zastosowań indywidualnych lub profesjonalnych przy pracach związanych z (nie tylko) jesiennym sprzątaniem ogrodu z liści, piachu, odpadów zielonych czy śniegu. Dmuchawa do liści jest narzędziem generującym duży przepływ powietrza w wybranym przez operatora kierunku, co pozwala na sprawne zamiatanie trawnika, tarasu, rynien, chodnika czy podjazdu.

Narzędzie to wykorzystywane jest przez indywidualnych użytkowników do prac porządkowych na własnej przestrzeni, ogrodów/działek, ale też przez specjalne firmy, zajmujące się sprzątaniem przestrzeni miejskich, takich jak miejskie parki, skwery, chodniki, boiska miejskie oraz przestrzenie zielone przy szkołach i szpitalach.

Zastosowanie dmuchawy:

 • Zamiatanie liści z trawnika
 • Zamiatanie piachu i żwiru z chodnika, podjazdu
 • Oczyszczanie rynien
 • Porządkowanie garażu/warsztatu
 • Odśnieżanie

Rodzaje dmuchaw do liści

Jak wiele spośród narzędzi ogrodowych i elektronarzędzi w ofercie naszego sklepu - dmuchawy do liści można podzielić na trzy grupy narzędzi, przez wzgląd na źródło ich zasilania. Rodzaj zasilania dmuchawy ogrodowej do liści w dużej mierze określa jej podstawową rolę i docelowe zastosowanie.

1. Dmuchawa do liści elektryczna

2. Dmuchawa do liści akumulatorowa

3. Dmuchawa do liści spalinowa

Dmuchawy elektryczne zasilane sieciowo napięciem 230V to wydajne i sprawne narzędzia o lekkiej wadze, które zapewnią skuteczną pracę na ograniczonych przestrzeniach - przewód zasilający takiej dmuchawy w sposób dość znaczący ogranicza swobodę poruszania się na większych przestrzeniach poprzez konieczność dostarczenia zasilania do dmuchawy ogrodowej.

Bezprzewodowe dmuchawy ogrodowe na zasilaniu akumulatorowym to narzędzia zapewniające duża mobilność i swobodę poruszania się. Dmuchawy do liści akumulatorowe, mimo większej masy niż wersje na zasilaniu sieciowym - nadają się bardziej do pracy na większej przestrzeni, pozwalając na wydajne sprzątanie w większym ogrodzie, na działce czy w przestrzeni miejskiej.

Narzędzia spalinowe, spośród niemal wszystkich kategorii produktowych, które posiadają wersje z różnymi źródłami zasilania - wyróżniają się największą mocą i mobilnością, podobnie jest w przypadku dmuchaw do liści. Wadą takiej konstrukcji jest natomiast największy hałas oraz emisja spalin z silnika benzynowego.

dmuchawa do liści

dmuchawa do liści

dmuchawa do lisci

Dla kogo dmuchawa do liści elektryczna?

Dla kogo dmuchawa do liści akumulatorowa?

Dla kogo dmuchawa do liści spalinowa?

Dmuchawy ogrodowe na zasilaniu sieciowym to narzędzia stosunkowo tanie i łatwe w użyciu, które sprawdzą się w mniejszych przestrzeniach, do prac indywidualnych, przy sprzątaniu podjazdu, tarasu czy trawnika na prywatnej posesji.

Zasilana bezprzewodowo, akumulatorowa dmuchawa do liści jest niestety wydatkiem znacznie większym niż zakup narzędzia sieciowego.

Narzędzia akumulatorowe oferują znacznie lepszą mobilność, porównywalną do narzędzi spalinowych, przy równocześnie mniejszej emisji spalin i hałasu, dzięki czemu nadają się bardzo dobrze, do zastosowań profesjonalnych na zielonych terenach miejskich, w parkach czy w okolicach szpitali lub szkół, gdzie konieczne jest zachowanie szczególnej ciszy.

Spalinowe dmuchawy do liści to najbardziej wydajne dmuchawy, na tle wersji elektrycznych. Posiadają one największą moc, siłę nadmuchu (wydajność turbiny) oraz wylotową prędkość przepływu powietrza, zapewniając największą skuteczność pracy.

Spalinowe dmuchawy do liści są też niezwykle mobilne, nie posiadają ograniczenia przewodem zasilającym lub wymogiem posiadania szybko rozładowujących się, zapasowych akumualtorów. Ta wersja zasilania jest polecana szczególnie profesjonalistom, do pracy na większych przestrzeniach w przestrzeniach miejskich, takich ja place czy parki.

Dmuchawa do liści - na co zwrócić uwagę

Wybór odpowiedniej dmuchawy do liści to znalezienie narzędzia ogrodowego do sprzątania ogrodu, które oferować będzie niezbędną dla nas funkcjonalność i moc, pozwalającą sprostać stawianym przed nią wyzwaniom. Dmuchawa do lisci, jak każde, nie tylko ogrodowe narzędzie, posiada swoje kluczowe parametry techniczne, takie jak moc znamionowa - które pozwolą wstępnie określić wydajność danego modelu.

Dmuchawa do liści - kluczowe parametry techniczne:

 • Rodzaj zasilania - Typ zasilania narzędzia definiuje jego mobilność oraz moc, narzędzia sieciowe są wydajne, ale ograniczone przewodem, narzędzia akumulatorowe są mobilne lecz cięższe od sieciowych, a dmuchawy spalinowe, oferujące najwyższą moc - wymagają dodatkowej konserwacji, czyszczenia i powodują duży hałas pracy silnika i emisję spalin.
 • Moc znamionowa - to cecha dotycząca wszystkich elektronarzędzi określająca ogólną moc silnika danego narzędzia/dmuchawy do liści. Parametr ten określa w sposób ogólny moc danego urządzenia.
 • Wydajność turbiny - to istotna cecha szczególna dla dmuchaw, informująca o ilości powietrza w litrach, jaką dana dmuchawa jest w stanie wygenerować w danym czasie. 
 • Prędkość przepływu/wylotowa powietrza - jedna z najbardziej kluczowych cech szczególnych/technicznych dmuchaw ogrodowych, pozwalająca określić praktyczną moc/wydajność przy przedmuchiwaniu ogrodu.

Dmuchawa do liści a dmuchawa warsztatowa

Dmuchawa do liści to narzędzie, które posiadać musi niezbędna moc, przepływ powietrza i wydajność, aby zapewnić skuteczne przedmuchiwanie zielonych odpadów (liści) z trawnika, tarasu czy chodnika, gdzie mniejsza dmuchawa warsztatowa (na ogół mniejsze narzędzie o mniejszej mocy) pracuje w warunkach suchych, przy mniejszych i lżejszych odpadach wiórowych.

Dmuchawa warsztatowa nie poradzi sobie w ogrodzie, dlatego szukając narzędzia ogrodowego do jesiennych porządków - należy dobrać przystosowaną do takich zadań dmuchawę ogrodową.

Zastosowanie dmuchawy warsztatowej

 • do czyszczenia narzędzi warsztatowych
 • przedmuchiwanie stanowiska roboczego w warsztacie/stolarni
 • przedmuchiwanie elektroniki z kurzu
 • przedmuchiwanie szczelin okien
 • czyszczenia filtrów klimatyzatorów
 • do czyszczenia otworów pod kotwy
 • pompowanie basenów i akcesoriów dmuchanych
dmuchawa warsztatowa

Dmuchawa do liści, a dmuchawa ogrodowa 2 w 1

Dmuchawa do liści jest narzędziem pracującym w jednym kierunku, o sprecyzowanej funkcji - wydmuchiwania gęstej, dużej ilości powietrza, z odpowiednią siłą w jednym kierunku.

Dmuchawa ogrodowa 2 w 1, czyli odkurzacze ogrodowe, to narzędzia które prócz przedmuchu oferują opcję wciągania odpadów, pozwalając na zbieranie liści, zamiast ich zagrabianie przy pomocy powietrza. Dmuchawa ogrodowa 2 w 1 jest więcej narzędziem bardzie uniwersalnym. Dmuchawy do liści 2 w 1 są droższymi narzędziami, które przez wzgląd na posiadanie dodatkowego elementu - rozdrabniacza, ważą więcej.

dmuchawa ogrodowa 2 w 1

Dmuchawa ogrodowa - co jeszcze można zrobić przy użyciu dmuchawy do liści

Dmuchawa do liści, czyli dmuchawa ogrodowa nie ogranicza swojej funkcjonalności do samego zagrabiania ogrodu. Narzędzie to spisze się również w innych praktycznych zastosowaniach. Dmuchawą do liści można również oczyszczać podjazdy czy chodnik z piachu, a także odśnieżać ogród ze świeżego, zimowego puchu.

Akcesoria do dmuchawa do liści

Głównym zadaniem dmuchawy do liści (bazując na zasadzie jej działania) - jest skierowanie strumienia powietrza w kierunku liści czy innych odpadów, w celu przemieszczenia ich. Dmuchawa do liści prócz silnika, uchwytu, baterii czy zbiornika paliwa - posiada dyszę, która to będąc kluczowym elementem - odpowiada za kierunek oraz wielkość obszaru na które oddziałuje wypuszczane z siłą powietrze. Wśród akcesoriów do dmuchaw znajdziemy więc rożnego rodzaju dysze, które mogą być długie, krótkie, wygięte oraz o przekrojach płaskich bądź okrągłych.

Najczęściej spotykane akcesoria dodatkowe/standardowe w wyposażeniu dmuchaw do liści:

 • Wymienna dysza - pozwalają skoncentrować wydmuchiwane powietrze lub rozproszyć je. Kierunkowe dysze pozwalają na zmianę kierunku i pozycji pracy oraz umożliwiają pracę w trudniej dostępnych miejscach.

 • Przedłużka dyszy - umożliwia zwiększenie zasięgu dmuchawy, pozwalając na pracę z większej odległości, co szczególnie przydaje się z końcówką kątową przy przedmuchiwaniu rynien czy dachu.

 • Szelki/Pas nośny - to akcesoria dodatkowe, znacznie poprawiające komfort użytkowania dmuchawy, niezwykle przydatne przy dłuższej pracy na większych przestrzeniach, dzięki rozłożeniu ciężaru narzędzia na biodra czy tors.

akcesoria do dmuchaw

Dmuchawa do liści - Gwarancja

Domitech jest dystrybutorem profesjonalnych narzędzi ręcznych, narzędzi spalinowych, narzędzi pneumatycznych, elektronarzędzi sieciowych oraz akumulatorowych największych producentów odpowiedzialnych za dostarczanie najwyższej jakości sprzętu dla profesjonalistów oraz wymagających użytkowników indywidualnych, poszukujących narzędzi na potrzeby służbowe czy własne, przy pielęgnacji zieleni, prac budowlanych, DIY czy remontów. Produkty oferowane w naszym sklepie stacjonarnym oraz internetowym, w tym dmuchawy do liści - to oryginalne produkty, pochodzący z oficjalnej regionalnej dystrybucji, których zakup spośród naszej oferty - gwarantuje pełne prawo do skorzystania z gwarancji, na zasadach i warunkach danego producenta.

Kupując dmuchawę ogrodową/do liści z naszej oferty nie musisz martwić się o gwarancję!

Dmuchawa do liści -Serwis

Domitech prócz oferowania swoim klientom najwyższej jakości obsługi, doradztwa zakupowego oraz najlepszej jakości narzędzi i elektronarzędzi - to także profesjonalny serwis elektronarzędzi. W Domitech Sklep i Serwis kupisz najlepsze narzędzia, takie jak dmuchawy do liści na potrzeby własne i firmy, a także oddasz sprzęt do profesjonalnej kontroli sprawności, naprawy czy konserwacji.

Dmuchawa do liści na Domitech

W ofercie naszego sklepu posiadamy szeroki wybór dmuchaw ogrodowych, do sprawnego i szybkiego porządkowania ogrodu z liści. Wśród produktów kategorii dmuchawa do lisci znajdziemy narzędzia ogrodowe takich producentów jak: Black & Decker, Bosch, DeWALT, Gardena, HiKOKI, Makita, Maktec, Metabo, Ryobi, Stanley, Stiga, Stihl oraz Worx - wszystkie pochodzące z oficjalnej dystrybucji i podlegające pełnej gwarancji producentów. Wybierając dmuchawę do liści z oferty naszego sklepu stacjonarnego z sekcją ogrodową, lub internetowego sklepu online z narzędziami ręcznymi elektronarzędziami i narzędziami ogrodowymi - masz pewność najlepszej obsługi, profesjonalnego doradztwa, a zamawiając online - swobodę wyboru formy dostawy i metody płatności - w tym płatność przy odbiorze lub odbiór osobisty w naszym punkcie stacjonarnym.

 

Dmuchawa do liści - FAQ - najczęściej zadawane pytania

Dmuchawa do liści czy odkurzacz ogrodowy?

Odkurzacz ogrodowy w porównaniu do dmuchawy jest narzędziem bardziej skomplikowanym, które prócz opcji wydmuchu - wyposażone jest w zdolność do zasysania odpadów. Korzyść ta niesie ze sobą większa masę narzędzia i stosunkowo większą cenę urządzenia.

pixel