Darmowa dostawa od 399,00 zł

Pilarka tarczowa Makita

( ilość produktów: 51 )

Pilarka tarczowa Makita to elektronarzędzia służące do cięcia oraz przecinania materiałów pod różnymi kątami. Narzędzia swoimi parametrami dostosowane są do wykorzystania w pracy zarówno przez profesjonalistów oraz amatorów. Narzędzia te charakteryzują się wysoką precyzją cięcia, wytrzymałością i jakością wykonania, która przekłada się na wygodę użytkowania. Producent oferuje elektronarzędzia współpracujące z odkurzaczem dzięki króćcom do odsysania wiórów. Urządzenie może również współpracować z szyną prowadzącą, która najczęściej wykorzystywana jest z modelami posiadającymi funkcję zagłębiania. Pilarka Makita może być zasilana sieciowo lub akumulatorami 18 lub 36 V.

Pilarka tarczowa Makita - co to jest i do czego służy.

Pilarka tarczowa, to nic innego jak ręczna piła tarczowa służąca do przecinania różnego rodzaju materiałów. Najczęściej są to drewniane oraz drewno podobne elementy takie jak deski, deski podłogowe, słupki ogrodzeniowe, panele podłogowe, płyty meblowe stopnie i podstopnie z drewna, blaty kuchenne oraz różnego rodzaju materiały sztuczne. Narzędzie cechujące się tarczą tnącą poruszającym się z dużą prędkością, pozwala wykonywać cięcia z wysoką precyzją oraz szybkością. Pilarka tarczowa najczęściej wykorzystywana jest przez profesjonalistów oraz wielu amatorów, którzy często tworzą różnego rodzaju konstrukcje. Doskonale sprawdzi się podczas prac ciesielskich związanych z budową więźby dachowej. Pilarka tarczowa Makita znajdzie również swoje zastosowanie w wielu pracach stolarskich, gdzie wymagana jest duża precyzja cięcia. Elektronarzędzie sprawdzi się również podczas docinania blatów kuchennych oraz architektury ogrodowej.

 

pilarka-tarczowa-makita
makita-pilarka-tarczowa

Pilarka tarczowa Makita- na jakie parametry zwrócić uwagę.

Zdecydowanie najważniejszym parametrem, który powinna posiadać pilarka tarczowa jest moc urządzenia. Jest to jedna z najważniejszych cech, na którą powinniśmy zwrócić uwagę. Im wyższy parametr, tym lepiej poradzi sobie z przecinaniem grubszych i twardszych materiałów. Większa moc zapewnia również większą ilość obrotów tarczy tnącej, co pozwala pilarce działać efektywniej, a samo urządzenie nie przegrzewa się podczas pracy. Dodatkowo operator nie musi wkładać dużo siły w obsługę elektronarzędzia.

Innym ważnym parametrem pilarki tarczowej jest głębokość cięcia urządzenia. Cecha ta określa jak gruby materiał może przeciąć narzędzie. Warto jest dodać, że ważnym jest nie tylko głębokość cięcia pod kątem prostym, ale również maksymalna głębokość pod zwiększonym kątem - np. 45°. Kluczowym aspektem składającym się na ten atrybut jest średnica tarczy. To jej rozmiar najczęściej odpowiada za głębokość z jaką może przecinać urządzenie.

Cięcie ukośne - funkcja pozwalająca na regulację kąta z jakim przyjdzie ciąć naszemu narzędziu. Warto wziąć urządzenie z dobrze widoczną skalą.

Zabezpieczenia to również ważny parametr zastosowany w pilarkach tarczowych. Warto, aby te narzędzia posiadały osłony tarczy tnącej, elektryczny hamulec, które poprawią bezpieczeństwo pracy.

Czym się różni zwykła pilarka tarczowa od zagłębiarki?

Pilarka tarczowa posiada określoną przez producenta głębokość cięcia. Tarcza tnąca urządzenia zawsze wystaje poniżej stopy elektronarzędzia. W pilarce zagłębiającej ostrze umiejscowione jest nad materiałem, więc operator podczas wykonywania cięcia opuszcza je na obrabiany element, wykonując cięcie zagłębiające. Pilarka zagłębiarka posiada możliwość ustawienia na jaką głębokość ma wykonać cięcie, dlatego można ją wykorzystać nie tylko do cięcia, ale również do nacinania, co może się przydać podczas tworzenia rowków - na przykład pod listwy LED w meblach. Pilarka ręczna jest znacznie tańsza od narzędzia, które wykonuje cięcia od góry.

Zagłębiarka może wykonywać prace pilarki tarczowej, natomiast pilarka nie wykona wszystkich zadań zagłębiarki, dlatego warto zastanowić się przed zakupem do jakich cięć będziemy używać naszego narzędzia.

 

pilarka-tarczowa-makita
pilarki-tarczowe-makita

Akcesoria do pilarek tarczowych.

Do pilarek tarczowych możemy otrzymać lub dokupić różnego rodzaju akcesoria, które pomogą nam przyśpieszyć wykonywane prace oraz zwiększą nasze bezpieczeństwo podczas użytkowania elektronarzędzia. Najczęstszym akcesorium dodawanym do pilarek są worki oraz pojemniki na odpady powstające podczas cięcia materiałów. Pozwalają zachować czystość podczas pracy oraz zapewniają doskonałą widoczność linii cięcia. Pilarki tarczowe wyposażone w laser wskazują linię cięcia na obrabianym materiale, co pozwala operatorowi na szybsze cięcie ze zwiększoną precyzją, co przekłada się na estetykę wykonanego cięcia.

Praca pilarki tarczowej oraz zagłebiarki może być bardziej dokładna dzięki wykorzystaniu listwy prowadzącej, które w połączeniu z dobrą tarczą tnącą zapewniają pozbawioną zadrapań i wyrw linię cięcia.

Jaką pilarkę tarczową wybrać - Domitech poleca pilarki tarczowe Makita.

W ofercie sklepu Domitech.pl posiadamy wiele mocnych pilarek tarczowych, które spełnią twoje potrzeby oraz oczekiwania. Znajdziesz tutaj modele zasilane sieciowo oraz akumulatorowo za pomocą akumulatorów 18 V oraz pilarki tarczowe z serii XGT 40 V max, które zasilane są 36 V bateriami Li-Ion. Pilarka tarczowa Makita w sklepie Domitech to elektronarzędzia sieciowe/akumulatorowe sprzedawane jako wersje solo, z akumulatorami oraz pełne zestawy bogate o walizki i szyny prowadzące.

pilarka-tarczowa-makita

 

pixel