Reklamacje

Co zrobić, gdy przesyłka jest uszkodzona?


Dostawa kurierem:

Dostawa do paczkomatu:

 

proces pakowania
.
.

Co zrobić, gdy zakupiony produkt uległ awarii?

  1. Zgłoszenie w Autoryzowanym Serwisie Producenta
    Zwykle najszybszym sposobem realizacji roszczeń z tytułu gwarancji jest zgłoszenie wad w Autoryzowanym Serwisie Producenta. Na stronie producenta znajdziesz dokładny opis procedury oraz dane kontaktowe do serwisu (numer telefonu, e-mail oraz adres siedziby). Możesz je otrzymać także od nas, pisząc na reklamacje@domitech.pl. Poniżej do topowych producentów, gdzie zachęcamy o ubieganie się o zgłoszenie wad z tytułu gwarancji:


    Serwis: DeWALT Serwis Bosch Serwis Fein Serwis Festool Serwis Gardena Serwis Makita Serwis Metabo Serwis Stanley  Lavor Serwis Ryobi Serwis Stiga Serwis  2. Reklamacja gwarancyjna w naszym sklepie internetowym
    Uwaga! Wysyłając przesyłkę - opakowanie tylko takie, aby była odpowiednia ochrona towaru podczas transportu, jeśli kupiony został zestaw to wystarczy odesłać tylko jego wadliwy element zestawu.

Przebieg reklamacji
.
Decyzja

Zwiń

Zwroty - procesZgodnie z prawem Klient może odstąpić od umowy w ciągu 14 dni kalendarzowych bez podania przyczyny. Możesz zwrócić produkty, które nie noszą śladów użytkowania, montażu i posiadają opakowanie producenta. Nie wymagamy odsyłania towaru w naszych kartonach, wystarczy dowolne opakowanie, które zapewni bezpieczny transport do firmy domitech.pl. Koszt wysyłki zwrotu ponosi Klient.Istnieją pewne wyjątki od naszej 14-dniowej polityki zwrotów, które są szczegółowo opisane poniżej:
- Ze względów higienicznych wszelka odzież intymna, taka jak skarpety - prosimy o przemyślane zakupy,
- Bony upominkowe,
- Produkty otrzymane ponad 14 dni temu,
- Produkty zwrócone w niezadowalającym stanie.Należy pamiętać, że zastrzegamy sobie prawo do odmowy zwrotu, jeśli uważamy, że celem był obrót akcjami/odsprzedaż, a nie użytek osobisty.
Zwracane produkty podlegają kontroli działu zwrotów i przed przyjęciem zostają ocenione przez jednego z naszych specjalistów, aby upewnić się, że spełniają kryteria określone przez powyższe zasady. Należy pamiętać, że jeśli zwrócisz produkty wbrew tym zasadom, nie będziemy w stanie zrealizować zwrotu kosztów. W takich okolicznościach skontaktujemy się z Tobą.

Nie możemy również zaoferować wymiany za niechciane przedmioty. Wszystkie zwroty kosztów zostaną wykonane zgodnie z pierwotną metodą płatności na zamówieniu. Zwrot kosztów następuje w ciągu 14 dni od otrzymania zwrotu przez nasz magazyn. Nie ma to wpływu na Twoje prawa ustawowe.

Przesyłki wysłane do paczkomatu lub za pobraniem, nie są przez nas odbierane.

Darmowa dostawa od 399,00 zł

Oświetlenie

( ilość produktów: 294 )

oswietlenie-budowlane

Oświetlenie budowlane jest to przenośne, odporne na kurz i pył urządzenie, świecące jasnym światłem, o różnej barwie oraz natężeniu. Naświetlacze mogą być stojące, wiszące, a także kompatybilne z różnymi statywami. Wymagane oraz przydatne podczas pracy na budowie, wszelkich prac wykończeniowych i remontowych. Oświetlenie budowlane może być przewodowe oraz bezprzewodowe, pozwalając tym samym na dopasowanie go do naszych potrzeb oraz użycia w miejscach pozbawionych dostępu do prądu.

latarki szperacz latarki czołowe lampa warsztatowa lampa budowlana

oświetlenie

Kiedy potrzebne oświetlenie budowlane

Profesjonalne oświetlenie budowlane będzie przydane podczas wykonywania prac w zamkniętych pomieszczeniach, które nie posiadają jeszcze zainstalowanego oświetlenia. Konieczne będą do prac związanych z gipsowaniem oraz tynkowaniem. Oświetlenie o odpowiedniej barwie oraz jasności pozwoli nam dostrzec wszelkie nierówności powstałe w tym procesie.  Oświetlenie budowlane jest również wymagane podczas prac po zapadnięciu zmroku i jest to uregulowane prawnie. Dodatkowo oświetlenie budowlane pozwoli nam bezpiecznie pracować, minimalizując ryzyko związane z wypadkami przez źle oświetlone miejsce pracy.

 

Dla kogo oświetlenie budowlane

Oświetlenie budowlane głównie kojarzy nam się z wszelkimi pracami związanymi z budowaniem, wykańczaniem oraz remontowaniem. Występuje praktycznie na każdym kroku budowy, jednak zauważane jest najlepiej po zmroku. Wymogi prawne, które regulują konieczność oświetlenia placu budowy oraz możliwości jakie dostajemy po oświetleniu miejsca pracy sprawiły, że urządzenia oświetlające są porządne przez wiele różnych zawodów oraz gałęzi przemysłowych. Oświetlenie budowlane pomoże nam podczas prac związanych z wykończeniem. Równomierne wyszlifowanie gładzi gipsowych jest możliwe tylko przy dobrym oświetleniu. Szlifowanie pod tzw. lampę polega na ustawieniu jej pod odpowiednim kątem, dzięki czemu światło tworzy nam widoczne cienie, ułatwiając tym samym dostrzeżenie nierówności. Kluczem do sukcesu jest dopasowanie oświetlenia do warunków, jakie będą panować w pomieszczeniu na co dzień. Podobna sprawa ma się z malowaniem sufitów oraz ścian. Oświetlenie budowlane pomoże nam znaleźć wszelkie niedociągnięcia oraz różnice w barwie farby. Oprócz zastosowania budowlanego, oświetlenie sprawdzi się podczas rżnięcia drzew po zmroku, prac w podziemiach, jak górnictwo, prace konserwacyjne w kanalizacji, a nawet w ogrodzie podczas pracy po zmroku.

 

 

Jakie oświetlenie na budowę najlepsze?

Pracując na budowie oraz świadcząc usługi remontowe powinniśmy zadbać o profesjonalny sprzęt, który spełni wymagane normy oraz pozwoli na oferowanie usług najwyższej jakości. To właśnie naświetlacz budowlany jest urządzeniem, które rozjaśni nam pomieszczenie, tym samym zapewniając taką możliwość. Istotne jednak jest, żeby wybrać lampę budowlaną, która spełni kilka wymogów, co w efekcie pozwoli jej sprostać trudnym warunkom panującym na budowie. Przede wszystkim tego typu światło powinno być stabilne. Niedopuszczalne jest oświetlenie budowlane, które wywołuje nienaturalne zjawiska, jak olśnienie wzroku, efekt stroboskopowy lub pojawianie się wydłużonych cieni, które mogą mieć negatywny wpływ na widoczność. Naświetlacze budowlane powinny mieć też dopasowaną moc światła do wielkości pomieszczenia, które będą oświetlać. Jednak zamiast zwracać uwagę na moc znamionową urządzenia, powinniśmy wziąć pod uwagę moc strumienia świetlnego. Jest to kluczowe, ponieważ pobierana moc nie powie nam dużo o ilości wytworzonego światła - chociażby dlatego, że lampa LED świecąca z taką samą mocą świetlną będzie pobierać znacznie mniej prądu od lampy halogenowej. Producenci naświetlaczy budowlanych najczęściej podają obie te wartości, jednak mimo wszystko warto pamiętać, że jeden luks (natężenie oświetlenia) równa się jednemu lumenowi (strumień świetlny) na metr kwadratowy.

Wartość lumen do średniej wielkości pomieszczenia (ok. 15 m2) powinna wynosić około 1100 - 1500 lumen, natomiast dla dużych pomieszczeń, powyżej tej wartości powinniśmy zastosować naświetlacz budowlany o mocy powyżej 2000 lumenów. Dla oświetlenia powierzchni 500 m2 potrzebne będzie już około 16 tysięcy lumen.

Wybierając oświetlenie budowlane oraz remontowe, powinniśmy zadbać o to, żeby wraz wysokimi parametrami światła w parze szła oporność urządzenia na trudne warunki. Sprzęt tego typu poddawany jest atakom wilgoci oraz kurzu, dlatego powinien posiadać wysoką ochronę na te czynniki, żeby móc zachować swoją sprawność działania.

Naświetlacze budowlane narażone są również na wszelkiego rodzaju uderzenia i wstrząsy, które mogą uszkodzić nasze oświetlenie. Pod tym względem ogromną przewagę posiadają naświetlacze LED,  które dzięki wykorzystaniu diod LED są bardziej odporne na uszkodzenia i zdecydowanie rzadziej ulegają uszkodzeniu. Lampy, posiadające tradycyjne żarówki oraz halogeny są bardziej podatne na uszkodzenia na wskutek ich budowy. Obudowa urządzenia również powinna być wykonana z materiałów, które zapewnią trwałość obudowy, nawet podczas upadku z kilku metrów.

Oświetlenie budowlane powinno również być dostosowane do naszych potrzeb oraz możliwości pod względem zasilania. Sieciowe urządzenia, zapewnią nam wygodną przewagę i ciągłość pracy, ponieważ nie będziemy musieli wymieniać oraz ładować akumulatorów. Natomiast akumulatorowe oświetlenie budowlane pozwoli na pracę wszędzie tam, gdzie będziemy pozbawieni dostępu do stałego źródła zasilania. Sprawdzą się podczas prac w lesie, a także na wczesnym etapie budowy, do której jeszcze nie zostało podpięte przyłącze energetyczne.

Lampy mogą być również wyposażone w różnego rodzaju regulację mocy oświetlenia, co zapewni im uniwersalność. Oświetlenie budowlane najczęściej wyposażone jest w przełącznik, który pozwala na zmianę stopnia natężenia światła, co również przekłada się na moc strumienia świetlnego. Dzięki temu możemy mocne oświetlenie wykorzystać w mniejszych pomieszczeniach.

 

Oświetlenie budowlane w Domitech

W sklepie Domitech.pl znajdziesz profesjonalne oświetlenie budowlane, które sprawdzi się podczas wszelkich prac, począwszy od budowania, aż po prace wykończeniowe. Naświetlacze dostępne na naszej stronie oraz stacjonarnie, sprawdzą się również podczas różnych zadań w gospodarstwie domowym, na halach produkcyjno-przemysłowych, w warsztatach oraz w turystyce. Posiadamy w naszej ofercie oświetlenie budowlane takich producentów jak: Makita, Bosch, Metabo, Festool, Mareld oraz wielu innych. Urządzenia posiadają nie tylko różną moc świetlną, ale również różnego rodzaju żarówki, jak co raz bardziej popularny LED lub stary, sprawdzony halogen. Dodatkowo, urządzenia te, mogą być zasilane zarówno sieciowo oraz akumulatorowo.

Kupując w Domitech, masz pewność, że zakupione elektronarzędzia są objęte pełną gwarancją jaką oferuje producent. Nasi konsultanci pomogą Ci z doborem odpowiedniego oświetlenia budowlanego, tak, aby spełniło Twoje potrzeby.

pixel