Darmowa dostawa od 99,00 zł

Prasa hydrauliczna

( ilość produktów: 3 )

Prasa hydrauliczna jest urządzeniem, zwielokrotniającym siłę nacisku, dzięki wykorzystaniu zjawiska stałości ciśnienia w układzie zamkniętym, wykorzystywanym do wykrawania, zagniatania, cięcia, formowania oraz tłoczenia elementów wykonanych z różnych stopów metali. Prasy hydrauliczne najczęściej spotykane są w zakładach produkujących gięte elementy, warsztatach samochodowych, wulkanizacyjnych, a nawet warsztatach stolarskich podczas klejenia drewna oraz fornirów.

Czym jest prasa hydrauliczna?

Prasy hydrauliczne to narzędzia uciskowe, których praca opiera się na prawie Pascala. Oznacza to, że urządzenie wykorzystuje ciśnienie wewnętrzne cieczy, która znajduje się  wewnątrz zamkniętego układu hydraulicznego do obrabiania różnego rodzaju elementów. Prasa hydrauliczna zbudowana jest z trzech głównych części: stelażu maszyny, układu napędowego i hydraulicznego układu sterowania, który składa się z dwóch połączonych ze sobą cylindrów, różniących się od siebie średnicą. Każdy z nich jest wypełniony olejem hydraulicznym oraz szczelnie zamknięty tłokiem. Pozwala to na wykorzystanie prasy hydraulicznej do zgniatania, cięcia, formowania oraz tłoczenia blach. Zapewniają wysoką wydajność oraz funkcjonalność. 

prasa hydrauliczna warsztatowa

Jakie są typy pras?

Prasa hydrauliczna, dzięki swojemu mechanizmowi może być wykorzystana w wielu gałęziach przemysłu. Urządzenie występuje w zakładach wulkanizacyjnych, serwisach samochodowych, warsztatach stolarskich oraz wielu innych miejscach.

Ze względu na wysoką wydajność podczas pracy oraz szerokie zastosowanie, powstały różnego rodzaju prasy hydrauliczne, różniące się od siebie kształtem, parametrami oraz zastosowaniem. Możemy je rozróżnić na:

  • Pionowe
  • Poziome
  • Pochyłe
  • Wysięgnikowe oraz ramowe
  • Bramowe i kolumnowe
  • Ręczne

Czym charakteryzuje się prasa warsztatowa?

Prasa hydrauliczna warsztatowa to narzędzie, które będzie musiało wykonywać znacznie trudniejsze i cięższe zadania, niż zwykły, ręczny odpowiednik tego urządzenia. Przede wszystkim, dzięki wysokiej jakości wykonania, prasa warsztatowa cechuje się dużą siłą nacisku tłoka, co przekłada się na większą wydajność podczas pracy. Prasa elektrohydrauliczna powinna posiadać dużą siłę nacisku tłoka. Do większości zadań w zupełności wystarczy prasa o nacisku 20-30 ton. W przypadku warsztatów samochodowych oraz wulkanizacyjnych w zupełności wystarczy urządzenie o nacisku 20 ton.  

Jak dobrać właściwą prasę hydrauliczną?

Rozważając zakup takiego urządzenia należy przemyśleć, jaka konstrukcja będzie najlepsza dla naszego typu produkcji. Przede wszystkim rodzaj konstrukcji definiować będzie nam: wymagany nacisk oraz gabaryt detalu, który określa wielkość narzędzia. Oprócz tego powinniśmy zwrócić również uwagę na:

  • Skok tłoczyska, który decydować będzie o tym jak głębokie przetłoczenie będzie mogło wykonać urządzenie. Wartość ta nie jest bezpośrednio związana z wielkością stołu, ani siłą nacisku. Występują prasy hydrauliczne, które mają niewielką siłę nacisku, duże stoły i pozwalają na wykonanie głębokich przetłoczeń.
  • Prędkość posuwu, od którego będzie zależeć możliwość uzyskania wysokiej wydajności. Uzyskanie takiego efektu będzie możliwe tylko z prasą hydrauliczną, której tłoczysko porusza się z dużą prędkością. Konstrukcja urządzenia często ogranicza ten parametr i występuje jedynie w droższych urządzeniach, które mają lepsze rozwiązania technologiczne.

Prasa hydrauliczna na Domitech.pl

W ofercie naszego sklepu internetowego posiadamy szeroki wybór narzędzi warsztatowych, budowlanych oraz specjalistycznych urządzeń z grupy prasa hydrauliczna, takich marek jak Luna, Rems, Airpress - wszystkie pochodzące z oficjalnej, regionalnej dystrybucji i podlegające pełnej gwarancji deklarowanej przez producentów. Kupując prasę hydrauliczną z naszej oferty masz swobode wyboru dogodnej formy płatności, w tym płatności ratalne i leasing.

pixel