Darmowa dostawa od 99,00 zł

Akumulator DeWalt

( ilość produktów: 59 )

DeWalt to znana marka i producent wydajnych elektronarzędzi sieciowych i akumulatorowych do profesjonalnych zastosowań. Producent w swojej ofercie posiada szeroką forte bezprzewodowych narzędzi, elektronarzędzi i maszyn przeznaczonych do zasilania tych narzędzi. Akumulatory Dewalt służące do zasilania bezprzewodowych narzędzi akumulatorowych do szeroki wybór pośród kilku serii napięciowej, w której skład wchodzą akumulatory o różnych pojemnościach, z których wszystkie zapewniają wysoką wydajność, trwałość, jakość i niezawodność.

DeWalt to znana i powszechnie wykorzystywana przez specjalistów marka wydajnych i niezawodnych, narzędzi ręcznych, elektronarzędzi sieciowych oraz akumulatorowych. Producent w swojej ofercie posiada także szeroki asortyment akumulatorów przeznaczonych do zasilania swoich narzędzi, urządzeń i maszyn.

Napięcie zasilania akumulatorów Dewalt

Akumulatory DeWalt są dostępne w różnych napięciach, takich jak 12V, 18V oraz 54V. Akumulatory w zależności od napięcia - są przystosowane do zasilania odpowiednich urządzeń danej serii, oferując różne wielkości, pojemności, wielkości, moc a także czas bezprzewodowej pracy.

Wszystkie napięcie akumulatorów Dewalt:

  • 12V - seria kompaktowych narzędzi akumulatorowych
  • 18V - najbardziej popularna seria narzędzi akumulatorowych Dewalt
  • 36V - napięcia narzędzi ogrodowych (seria wycofana)
  • 54V - napięcie z jakim pracują narzędzia FlexVolt

Rodzaje ogniw w akumulatorach Dewalt

Obecnie, w przypadku bezprzewodowych elektronarzędzi akumulatorowych DeWalt stosuje głównie akumulatory litowo-jonowe (Li-Ion) oraz litowo-jonowo-polimerowe (Li-Po). Ogniwa Li-Ion są powszechniejsze i stosowane w większości urządzeń, zapewniając wysoką pojemność, moc oraz umożliwia długotrwałe zasilanie urządzeń.

Akumulatory Dewalt - pojemności

W ofercie akumulatorów marki Dewalt znajdziemy akumulatory o pojemności 1,0 Ah, 1,5 Ah, 2,0 Ah, 2,5 Ah, 3,0 Ah, 4,0 Ah, 5,0 Ah, 6,0 Ah, 9,0 Ah, 12,0 Ah oraz najpojemniejszy akumulator z serii FlexVolt, o pojemności 15,0 Ah dla zasilania 18V.

Kompatybilność akumulatorów Dewalt

Akumulatory DeWalt są dedykowane dla narzędzi tej marki i nie są kompatybilne z innymi markami elektronarzędzi. Ważne jest, aby korzystać z akumulatorów przeznaczonych do danego narzędzia i stosować się do zaleceń producenta. Wykorzystując narzędzia danej serii - konieczne jest wykorzystywanie tylko akumulatorów kompatybilnych z daną serią  elektronarzędzi.

Akumulatory Dewalt 18V, a Dewalt 20V Max

Akumulatory litowo-jonowe DeWalt o oznaczeniu 18 V i 20 V MAX są w rzeczywistości tymi samymi bateriami. Różnica w nazewnictwie wynika z praktyk marketingowych i przepisów dotyczących oznaczeń napięcia w różnych krajach.

W Stanach Zjednoczonych producent Dewalt reklamuje swoje produkty podając maksymalne napięcie akumulatora, co w przypadku dostępnych w naszym regionie narzędzi DeWalt 18 V oznacza "20 V MAX". Jest to jedynie praktyka marketingowa, ponieważ rzeczywiste napięcie naładowanych akumulatorów litowo-jonowych wynosi dokładnie tyle samo co tych, dostępnych na naszym rynku, około 18 V.

Dodatkowo, producent określa je jako "20 V MAX" w celu podkreślenia ich mocniejszego działania w porównaniu do starszych technologii akumulatorów, takich jak akumulatory niklowo-kadmowe (NiCd) lub niklowo-metalowo-wodorkowe (NiMH), które w tamtym regionie były bardzo popularne i rzeczywiście miały napięcie 18 V.

W innych krajach, gdzie obowiązują bardziej rygorystyczne przepisy dotyczące oznaczeń napięcia, DeWalt nadal stosuje oznaczenie 18 V dla tych samych akumulatorów. Przepisy w tych krajach wymagają, aby oznaczenia napięcia były zgodne z rzeczywistymi wartościami napięcia dostarczanego przez akumulator po naładowaniu, a nie jakie wskazanie widnieje w chwili gdy akumulator jest świeżo co wyjęty  z ładowarki.

Warto więc pamiętać, że niezależnie od oznaczenia, akumulatory DeWalt o oznaczeniu "18 V" oraz "20 V MAX" są w pełni zgodne ze z ładowarkami oraz elektronarzędziami DeWalt, zapewniając zasilanie o identycznej pojemności i wydajności.

Niezależnie od oznaczenia 18 czy 20 v max - akumulator i jego parametry są takie same, a różnica w oznaczeniu wynika głównie z praktyk marketingowych i przepisów dotyczących oznaczeń napięcia w poszczególnych krajach.

pixel