Darmowa dostawa od 99,00 zł

Giętarka do prętów

( ilość produktów: 6 )

Giętarka do prętów służy do wyginania oraz kształtowania różnego rodzaju prętów. Najczęściej spotykane jako giętarka do zbrojenia, podczas wyginania prętów stalowych żebrowanych, jednak poradzi sobie również z wyginaniem prętów gładkich, stalowego oraz aluminiowego drutu, prętów płaskich, a nawet profili. Giętarka do prętów elektryczna zapewni wygodę i wyższe osiągi podczas pracy.

giętarka do prętów

Jak działa giętarka do prętów?

Giętarka do prętów wykonuje plastyczne odkształcenie metalowych prętów, poprzez wygięcie ich na pożądany kształt. W momencie przekroczenia danej wartości doprowadza to do trwałego zakrzywienia obrabianego elementu. Po zwolnieniu siły nacisku jakie nakłada giętarka do prętów następuje sprężyste odkształcenie powrotne, które trzeba uwzględnić podczas wyginania przedmiotów za pomocą zaginarki do prętów.

Gdzie może się przydać giętarka do prętów?

Giętarka do prętów kojarzy się głównie jako elektronarzędzie służące do wyginania prętów zbrojeniowych oraz strzemion, jednak niewątpliwą zaletą tych urządzeń jest uniwersalność, co pozwala na pracę w innych gałęziach przemysłu. Giętarka do strzemion dzięki ogromnej sile nacisku poradzi sobie z wyginaniem twardych stalowych prętów oraz tych, które są wykonane z bardziej miękkich materiałów, jak aluminium lub miedź. Znajdą swoje zastosowanie podczas tworzenia mniejszych elementów oraz podczas tworzenia różnych elementów konstrukcyjnych opierających swoją budowę na wygiętych prętach.

Giętarka do prętów

Jak dobrać giętarkę?

Wybór giętarki do prętów przede wszystkim będzie zależał od ilości pracy, jaką będziemy chcieli wykonywać naszym narzędziem oraz jakiej z jaką średnicą prętów będzie się to wiązać. Wybór urządzenia, które potrafi wyginać drut mniejszej oraz większej średnicy pozwoli na zachowanie uniwersalności elektronarzędzia. Kolejną kwestią dotyczącą wyboru będzie określenie, czy nasza giętarka do prętów będzie pracować stacjonarnie, czy może hybrydowo. W przypadku pracy stacjonarnej możemy postawić na urządzenie większych gabarytów, o większej mocy, która przełoży się na zmniejszony czas pracy. Jeżeli jednak musimy pracować podczas wyjazdów, słusznym rozwiązaniem będzie wybór giętarki do prętów, która jest znacznie mniejszych rozmiarów i pozwala na łatwy transport urządzenia i pracę w terenie.

Giętarka do prętów - gwarancja i serwis

Produkty kupione w naszym sklepie to w 100% oryginalne i w pełni nowe narzędzia / elektronarzędzia, dostępne prosto od producenta, dzięki czemu nie musisz obawiać się zakupu czy mniejszej wydajności używanego produktu. Dlatego kupując giętarki do prętów z naszej oferty - masz pewność że przysługuje Ci po zakupowa, pełna ochrona gwarancyjna.

W przypadku utraty ważności okresu gwarancyjnego, nasz profesjonalny serwis, składający się z doświadczonych i wykwalifikowanych pracowników - z łatwością zdiagnozuje przyczynę usterki, rzetelnie wyceni koszt na prawy lub sprowadzi oryginalnej części zamienne prosto od producenta.

Giętarka do prętów na Domitech

W ofercie naszego sklepu z narzędziami i elektronarzędziami posiadamy szeroki asortyment specjalistycznych narzędzi dla budowlańców i zbrojarzy, w tym giętarek do zbrojeń, takich producentów, jak 4Pro czy Hikoki - wszystkie pochodzące z oficjalnej dystrybucji i podlegające pełnej gwarancji. Kupując giętarka do prętów spośród produktów naszej oferty - masz pełną gwarancję oryginalności oraz swobodę wyboru dogodnej metody płatności oraz formy dostawy.

pixel