Reklamacje

Co zrobić, gdy przesyłka jest uszkodzona?


Dostawa kurierem:

Dostawa do paczkomatu:

 

proces pakowania
.
.

Co zrobić, gdy zakupiony produkt uległ awarii?

  1. Zgłoszenie w Autoryzowanym Serwisie Producenta
    Zwykle najszybszym sposobem realizacji roszczeń z tytułu gwarancji jest zgłoszenie wad w Autoryzowanym Serwisie Producenta. Na stronie producenta znajdziesz dokładny opis procedury oraz dane kontaktowe do serwisu (numer telefonu, e-mail oraz adres siedziby). Możesz je otrzymać także od nas, pisząc na reklamacje@domitech.pl. Poniżej do topowych producentów, gdzie zachęcamy o ubieganie się o zgłoszenie wad z tytułu gwarancji:


    Serwis: DeWALT Serwis Bosch Serwis Fein Serwis Festool Serwis Gardena Serwis Makita Serwis Metabo Serwis Stanley  Lavor Serwis Ryobi Serwis Stiga Serwis  2. Reklamacja gwarancyjna w naszym sklepie internetowym
    Uwaga! Wysyłając przesyłkę - opakowanie tylko takie, aby była odpowiednia ochrona towaru podczas transportu, jeśli kupiony został zestaw to wystarczy odesłać tylko jego wadliwy element zestawu.

Przebieg reklamacji
.
Decyzja

Zwiń

Zwroty - procesZgodnie z prawem Klient może odstąpić od umowy w ciągu 14 dni kalendarzowych bez podania przyczyny. Możesz zwrócić produkty, które nie noszą śladów użytkowania, montażu i posiadają opakowanie producenta. Nie wymagamy odsyłania towaru w naszych kartonach, wystarczy dowolne opakowanie, które zapewni bezpieczny transport do firmy domitech.pl. Koszt wysyłki zwrotu ponosi Klient.Istnieją pewne wyjątki od naszej 14-dniowej polityki zwrotów, które są szczegółowo opisane poniżej:
- Ze względów higienicznych wszelka odzież intymna, taka jak skarpety - prosimy o przemyślane zakupy,
- Bony upominkowe,
- Produkty otrzymane ponad 14 dni temu,
- Produkty zwrócone w niezadowalającym stanie.Należy pamiętać, że zastrzegamy sobie prawo do odmowy zwrotu, jeśli uważamy, że celem był obrót akcjami/odsprzedaż, a nie użytek osobisty.
Zwracane produkty podlegają kontroli działu zwrotów i przed przyjęciem zostają ocenione przez jednego z naszych specjalistów, aby upewnić się, że spełniają kryteria określone przez powyższe zasady. Należy pamiętać, że jeśli zwrócisz produkty wbrew tym zasadom, nie będziemy w stanie zrealizować zwrotu kosztów. W takich okolicznościach skontaktujemy się z Tobą.

Nie możemy również zaoferować wymiany za niechciane przedmioty. Wszystkie zwroty kosztów zostaną wykonane zgodnie z pierwotną metodą płatności na zamówieniu. Zwrot kosztów następuje w ciągu 14 dni od otrzymania zwrotu przez nasz magazyn. Nie ma to wpływu na Twoje prawa ustawowe.

Przesyłki wysłane do paczkomatu lub za pobraniem, nie są przez nas odbierane.

Darmowa dostawa od 399,00 zł

Agregat malarski

( ilość produktów: 22 )

Agregat malarski to urządzenie, które sprawdzi się podczas jednego z ostatnich etapów prac remontowych – czyli malowania. Przeznaczone są do swego rodzaju procesu automatyzacji tej metody z wykorzystaniem pistoletu natryskowego. Agregaty malarskie zapewniają szybsze malowanie powierzchni, o tradycyjnej metody za pomocą wałka malarskiego.

Działanie agregatu malarskiego

Agregat do malowania swoją wydajność zawdzięcza membranie lub niewielkiemu tłokowi, który jednocześnie tłoczy oraz spręża farbę bez użycia powietrza – hydrodynamicznie, co oznacza, że farba oraz powietrze nie miesza się wewnątrz urządzenia.

Zapobiega to powstawaniu zacieków na malowanych przez nas powierzchniach. Zastosowana farba jest podawana pod wysokim ciśnieniem przez niewielki otwór w dyszy pistoletu. Pozwala to na równomierne rozprowadzanie substancji za pomocą strumienia o określonej szerokości i wysokości w zależności od zastosowanej dyszy.Odpowiednie jej dopasowanie umożliwia osiąganie dużej wydajności nanoszenia jej przez agregat malarski, bez nadmiernej utraty farby w krótkim czasie pracy.

Agregaty do malowania natryskowego umożliwiają nakładanie substancji niemalże bez wysiłku, nawet w przypadku zastosowania gęstych farb.

Dobieranie agregatu do malowania

Jeżeli chcemy w pełni wykorzystać możliwości agregatu malarskiego, jego zakup musi być świadomy i przemyślany. Dlatego powinniśmy odpowiedzieć sobie na kilka pytań przed jego zakupem. Przede wszystkim warto będzie się zastanowić nad zastosowaniem naszego agregatu do malowania, ponieważ inny wybór „padnie” na urządzenie do zastosowania półprofesjonalnego oraz w pełni profesjonalnego lub zawodowego. Oprócz częstotliwości jego wykorzystania ważne będzie określenie z jakimi farbami przyjdzie mu pracować. To właśnie pod tym kątem należy dobierać takie parametry, jak moc, rozmiary obsługiwanych dysz, a nawet wydajność. Warto zaznaczyć, że agregat hydrodynamiczny (bezpowietrzny), który podaje farbę bez użycia powietrza dodatkowo dzielimy na dwie grupy:

  • agregaty membranowe - przeznaczone do zastosowań półprofesjonalnych oraz rzadszych farb
  • agregaty tłokowe – przeznaczone do zastosowania profesjonalnego z gęstymi farbami

Warto jest zastanowić się nad kwestią rozwiązania podającego farbę w agregatach hydrodynamicznych, ponieważ pozwoli to na nieprzeciążającą urządzenie, szybką pracę oraz zużywanie tylko potrzebnej ilości farby, eliminując praktycznie jej straty do zera.

Następnym parametrem podczas wyboru agregatu do malowania jest sposób jego zasilania. Wyróżnić możemy urządzenia zasilane za pomocą silników spalinowych oraz elektrycznych. Agregat malarski zasilany sieciowo to doskonałe urządzenie podczas prac w miejscach zamkniętych, wyposażonych w stały dostęp do prądu, natomiast urządzenia zasilane paliwem ciekłym sprawdzą się podczas prac malarskich na zewnątrz, w dobrze wentylowanych pomieszczeniach lub miejscach całkowicie pozbawionych dostępu do prądu.

Istotna w tych urządzeniach jest również wydajność przetłaczanej farby, która podawana jest w mililitrach lub litrach. Urządzenia o wartościach niższych niż jeden pół litra na minutę podawanego materiału sprawdzą się w zastosowaniu domowym. Agregat malarski, parametrem zbliżonym do 1 litra na minutę będzie dobrym wyborem do zastosowania półprofesjonalnego. Urządzenia o większej przepustowości sprawdzą się jako narzędzie w wykorzystaniu zawodowym.

Jak prawidłowo malować z agregatem malarskim?

Malowanie za pomocą agregatu malarskiego powinno odbywać się w dobrze wentylowanym pomieszczeniu lub na zewnątrz z zachowaniem odpowiednich środków ochrony osobistej, zwłaszcza w postaci maski FFP3. Malowanie za pomocą tych urządzeń powinno odbywać się ze stałej odległości od powierzchni oraz powtarzać w jednakowym systemie - tzw. zakładki w pionie lub poziomie.

Tłumacząc na przykładzie, oznacza to, że nakładając strumień farby od lewej do prawej krawędzi ściany, powinniśmy następną warstwę nakładać od prawej do lewej z nałożeniem się jej na poprzednią w około 20 – 30 procentach. Pozwoli to uniknąć prześwitów na wyschniętej warstwie farby oraz konieczności dodatkowego malowania. Ważne jest również utrzymanie pistoletu pod kątem prostym do powierzchni. Dzięki temu nałożona powłoka materiału będzie równa i bez efektu „plam” oraz „cieni”.

Po przeprowadzonych czynnościach, ważne jest również dokładne wyczyszczenie agregatu malarskiego. Pozwoli to nie tylko zadbać o sprawność urządzenia przez długi czas, ale również wyeliminuje wyrzucanie podczas malowania zaschniętej farby, która wpłynie na jakość i sprawność naszej pracy. Czyszczenie powinniśmy przeprowadzić przy pomocy cieczy na bazie, której został wykonany zastosowany przez nas czynnik malarski. Pozwali to wyeliminować wszystkie pozostałości po materiale jaki pozostał w wężu, pistolecie oraz jego zaworach.

Zastosowanie agregatu malarskiego

Ze względu na łatwość, z jaką nanosi się materiały malarskie za pomocą urządzeń, jakimi są agregaty malarskie oraz idealnie wyglądający efekt po procesie malowania, wachlarz ich zastosowania jest bardzo szeroki. Sprawdzą się podczas wykończenia wnętrz oraz elewacji zewnętrznych. Oprócz malowania ścian, swoje zastosowanie znajdą także w mechanice pojazdowej podczas malowania szeroko pojętej blacharki, w stolarce meblowej podczas malowania frontów, a dzięki dyszom z drobnymi oczkami, -nawet podczas prac związanych z drobnymi ozdobami.

Używanie agregatów malarskich gwarantuje zaoszczędzenie znacznej ilości czasu podczas wykonywanych przez nas prac, a także zmniejszenie zużycia farb. Zasada działania oraz budowa tego urządzenia sprawia, że z jego pomocą jest nie tylko precyzyjne, lecz również znacznie mniej męczące, niż tradycyjna metoda z pomocą pędzla i wałka.

pixel