Darmowa dostawa od 99,00 zł

Łom

( ilość produktów: 16 )

Remonty oraz prace remontowo-wykończeniowe z reguły są pracami ciężkimi, a przedmioty w postaci framug drzwiowych oraz okiennych są elementami zintegrowanymi ze ścianami. Bez użycia odpowiednich narzędzi ich demontaż może być bardzo kłopotliwy. Sprawny demontaż tych elementów z pewnością zostanie przeprowadzony z użyciem odpowiedniego narzędzia jakim jest łom. Łomy znajdą zastosowanie nie tylko podczas remontu, ale także drobnych prac w obrębie gospodarstwa domowego. Dzięki nim można skutecznie podważyć jakiś przedmiot, wyjąć gwóźdź czy - jak wcześniej opisano - zdemontować futrynę bądź framugę okienną.

łom

Łom - zastosowanie

Łom jest narzędziem mające postać stalowego pręta z reguły heksagonalnego zaostrzonego lub spłaszczanego na końcu. Łom swoje zastosowanie znajdzie przy rozbijaniu, kruszeniu , podnoszenia ciężarów oraz innych podobnych prac. Doskonale sprawdzi się podczas prac remontowo wykończeniowych m.in przy wybijaniu framug okiennych, ościeży drzwiowych, wyjmowania gwoździ ze starego typu, drewnianych podłóg etc. Klasyczny łom posiada jeden z końców spłaszczony, drugi natomiast jest zaostrzony. W zależności od regionu łom często nazywany jest także jako brecha lub mała breszka. Termin ten wywodzi się z języka niemieckiego ze słowa "brechstange".

Typy łomów

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tego prostego narzędzia ręcznego. Klasyczny łom posiada wiele wariacji, przez co powstają nowe rodzaje łomów.

Łom płaski jest rodzajem płaskownika zakończonego na końcach z reguły wycięciem w kształcie litery V, aby możliwe było wyciąganie m.in gwoździ.

Łom wyburzeniowy na jednym z końców posiada klasyczny zaostrzony koniec z wycięciem w kształcie litery "V", z drugiej natomiast wyposażony jest w szczęki oraz obuch. Szczęki są szczególnie przydatne do demontażu desek z suchych zabudów. Obuch pomocny jest w momencie wyburzania pomniejszych ścian o niewielkiej grubości.

Łapa precyzyjna to odmiana łomu, który na jednym z końców posiada klasyczny kształt z wycięciem w kształcie litery "V". Druga strona łapy precyzyjnej podobna jest do czekanu. Dzięki temu możliwe jest podważanie oraz manipulowanie podważonym przedmiotem. Ponadto w niektórych przypadkach końcówka łapy precyzyjnej jest regulowana, dzięki czemu możliwe jest ustawienie odpowiedniego kąta, do aktualnie wykonywanej pracy. Oprócz łomów do zastosowań budowlanych na rynku występują także łomy służące do wyginania blachy. Łomy te posiadają odpowiednio wyprofilowane płaskie końce, aby możliwe było odkształcenie materiału w odpowiedni sposób.

Łom blacharski w szczególności przydatny jest w zakładach blacharskich, gdzie dokonuje się operacji m.in. na metalowych elementach karoserii samochodowej. W ofercie Domitech znajdzie się zarówno klasyczny łom, łom budowlany a także łom precyzyjny oraz łom wyburzeniowy.

rodzaje lomow

Ile kosztuje łom?

Klasyczny łom kosztuje w granicach 50zł. W zależności od wariacji, materiału wykonania poszczególnego łomu, jego wielkości oraz przeznaczenia jego cena będzie rosła. Najdroższe, specjalistyczne łomy kosztują w granicach 600-800zł. Wykonywane są z wysokiej jakości materiałów oraz z podlegają szczególnej kontroli jakości. Łomy specjalistyczne poddawane są także badaniom materiałowym. Ponadto producenci stale udoskonalają łomy oraz wprowadzają szereg modyfikacji pozwalając tym samym na dotarcie do specjalistycznych branży, w których łom jest jednym z podstawowych narzędzi ręcznych.

Łom na Domitech.pl

W ofercie produktowej z kategorii narzędzi ręcznych w naszym sklepie z profesjonalnymi narzędziami i akcesoriami - Domitech, znajdziemy szeroką ofertę narzędzi ręcznych, takich jak łom, od producentów takich jak Bahco, DeWALT, Stanley Fatmax oraz Stanley, z których wszystkie, to oryginalne i pełnowartościowe produkty, podlegające pełnej gwarancji producenta.

pixel