Darmowa dostawa od 99,00 zł

Szlifierka do gipsu akumulatorowa

( ilość produktów: 5 )

Akumulatorowe szlifierki do gipsu to narzędzia, które cechują się długim wysięgnikiem. Bardzo często można spotkać się również z inną nazwą tych urządzeń, stosowaną w języku potocznym. Chodzi o „żyrafy”. Grupą, która najczęściej jest kojarzona z praktycznym wykorzystaniem akumulatorowych szlifierek do gipsu, są tynkarze stosujący je przy wyrównywaniu i szlifowaniu tak zwanych gładzi szpachlowych. Akumulatorowe szlifierki do gipsu związane są z dużym poziomem wygody podczas użytkowania. Po pierwsze, brak kabla zasilającego nie wymaga podłączenia do gniazdka sieciowego. Po drugie, z uwagi na typowy dla akumulatorowych szlifierek do gipsu kształt nie ma potrzeby wspomagania się drabiną. Pochodzące z Domitech Bydgoszcz – Sklep i Serwis żyrafy do gipsu zasilane akumulatorowo umożliwiają wygładzanie wcześniej zaszpachlowanych miejsc oraz dają możliwość szlifowania spoin zlokalizowanych między płytami gipsowo-kartonowymi.

Dokonując zakupu akumulatorowej szlifierki do gipsu z oferty sprzedażowej Domitech Bydgoszcz – Sklep i Serwis, trzeba wziąć pod uwagę kluczowe parametry, które stanowią o technicznych możliwościach tego elektronarzędzia. W każdym urządzeniu zasadniczą rolę odgrywa moc, która w sposób bezpośredni informuje o tym, jakie możliwości ma akumulatorowa szlifierka do gipsu. Stosunkowo często wykorzystanie żyraf zasilanych akumulatorowo wymaga zaopatrzenia się w takie warianty, których zakres mocy wynosi 500-750 W (umownie). Nie bez znaczenia pozostaje również liczba obrotów na minutę. Jest to parametr odzwierciedlający szybkość pracy akumulatorowej szlifierki do gipsu. Bardziej czasochłonne zastosowania wymagają użycia akumulatorowej szlifierki do gipsu, której liczba obrotów na minutę sięga 600-1600 i 1500-2700 rpm.

Kolejną ważną kwestią, na której należy skupić się przy zakupie akumulatorowej szlifierki do gipsu z oferty Domitech Bydgoszcz – Sklep i Serwis, jest obrotowa tarcza szlifierska. Nazwa ta funkcjonuje także w języku ogólnym jako „pad” lub „stopa”. Umieszcza się ją na końcu uchwytu. Obrotowa tarcza szlifierska ma różne średnice, jednakże najczęściej wybieranym wariantem jest zakres 180-225 mm. Ważny jest również sposób, dzięki któremu jest ona osadzona na urządzeniu – chodzi o przegubowe jej złączenie z głowicą. Ponadto możliwe do uzyskania wychylenie mieści się między kątem 0 a 180 stopni.

Wykorzystywane przez akumulatorowe szlifierki do gipsu podkłady z gąbką i rzepem są miejscem przyczepiania okrągłych arkuszy szlifierskich. Warto dodatkowo zapamiętać to, w jaki sposób wprawiana jest w ruch tarcza wykorzystywana przez akumulatorowe szlifierki do gipsu. Odpowiedzialny za ten proces jest silnik elektryczny. W ogólnodostępnej ofercie rynkowej w uprzedzeniach tych transferowanie napędu ma miejsce bezpośrednio (silnik blisko tarczy) bądź dzięki lince wewnątrz uchwytu (napęd po drugiej stronie).  Dostępne w Domitech Bydgoszcz – Sklep i Serwis akumulatorowe szlifierki do gipsu gwarantują wysoki poziom wygody podczas użytkowania. Zasadniczy wpływ na to ma możliwość odsysania pyłu gipsowego, który pochłaniają otwory umiejscowione w tarczy. Przekazywanie pyłu odbywa się przez wąż lub kanał w uchwycie do odkurzacza. Kluczowa w codziennym wykorzystaniu akumulatorowa szlifierka do gipsu powinna być również zoptymalizowana pod względem ciężaru, dzięki czemu operator może pracować dłużej i efektywniej.

pixel