Darmowa dostawa od 399,00 zł

Gwintownica do rur

( ilość produktów: 22 )

Gwintowanie za pomocą gwintownic do rur to proces kształtowania otworu lub powierzchni walcowego przedmiotu wzbogaconego w gwint prowadzący, który pozwala na wkręcanie i wykręcanie. Może być przeprowadzone za pomocą obróbki skrawaniem lub metodą obróbki plastycznej. Gwintownica do rur może wykonać ten proces w sposób ręczny lub maszynowy (elektryczny).

gwintownica do rur

Instalacja wodna, a w tym kanalizacja to kluczowa w każdym gospodarstwie domowym sieć, która odpowiada za dostarczanie oraz odprowadzanie wody. Poprawność wykonania instalacji wodnej jest niezbędna, gdyż zależy od niej higiena oraz bezpieczeństwo domowników, stąd niezwykle istotne jest zachowanie szczególnej dokładności i wysokiej precyzji podczas wykonywania czy remontowania takiej instalacji, co wiąże się z koniecznością użycia precyzyjnych narzędzi hydraulicznych, a w tym, oferowanych w naszym sklepie, z profesjonalnymi narzędziamielektronarzędziami - gwintownicy do rur.

Gwintownica do rur - jak działa

Gwintownica do rur kształtuje otwór (gwint wewnętrzny) lub powierzchnię walcowego przedmiotu (gwint zewnętrzny) skrawaniem za pomocą odpowiedniego rozmiaru narzynki. Gwintowanie powoduje duże tarcie, dlatego należy stosować chłodziwo, które dodatkowo zapewnia odpowiedni poślizg narzynki. 

Do czego używać gwintownic?

Gwintownica do rur, potocznie nazywana gwinciarką - jest narzędziem niezbędnym do wykonania odpowiedniego nacięcia na pożądanej powierzchni. W ofercie naszego sklepu znaleźć można narzędzie zwane gwintownicą ręczną lub elektryczną, czyli gwinciarką ręczną napędzaną elektrycznie. Obu narzędzia wykorzystywane są do gwintowania rur o średnicy maksymalnej, nie większej niż 2 cale.

Gwintownica ręczna oraz elektryczna sprawdzi się podczas gwintowania rur, które najczęściej są spotykane podczas instalacji wodociągowych, ciepłowniczych i gazowych. Połączenia gwintowane mogą występować nie tylko w przypadku rur stalowych, ale również żeliwnych i miedzianych. Czasami stosowane podczas konstrukcji artystycznych.

Jak prawidłowo gwintować?

Gwintowanie, bez znaczenia, czy będzie wykonywane za pomocą elektrycznej gwintownicy do rur, czy też ręcznej gwintownicy, będzie wyglądało bardzo podobnie. Proces gwintowania nie może być wykonywany na sucho, ponieważ może to doprowadzić do uszkodzenia narzynek oraz wykonania złej jakości gwintów. Głębokość gwintu powinna być wykonana na szerokość narzynki, którą również należy odpowiednio dobrać i umieścić na gwintownicy.

Gwintownica do rur na Domitech.pl

W ofercie naszego sklepu stacjonarnego oraz internetowego sklepu online z narzędziami, elektronarzędziami i profesjonalnymi akcesoriami Domitech - posiadamy szeroką ofertę narzędzi do gwintowania. Gwintownica do rur z naszego sklepu to oryginalne produkty takich marek jak Dedra, Metallkraft oraz REMS - wszystkie pochodzace z oficjalnej, regionalnej dystrybucji i podlegające pełnej gwarancji deklarowanej przez producenta.

Kupując gwintownica do rur z naszego sklepu - masz gwarancję oryginalności oraz bezpiecznej wysyłki, wybranej przez siebie, dogodną formą dostawy, za którą zapłacisz wybraną przez siebie metodą płatności.

pixel