Darmowa dostawa od 399,00 zł

Pilarka łańcuchowa elektryczna

( ilość produktów: 27 )

Jednym z najczęściej wybieranych elektronarzędzi do ogrodu jest pilarka łańcuchowa elektryczna. W Domitech Sklep i Serwis znajduje się szeroki wybór modeli – zarówno sieciowych, jak i akumulatorowych – wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Pilarki łańcuchowe cieszą popularnością ze względu na swoje zastosowanie – z ich pomocą operator w szybki i prosty sposób poradzi sobie z przygotowaniem opału czy przycięciem roślin w celu zachowania estetyki ogrodu. Wszystkie elementy łańcuchowej pilarki schowane są pod solidną obudową, która chroni je przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, uszkodzeniami mechanicznymi, pyłem powstałym w wyniku prowadzenia działań oraz drobinkami przycinanych roślin, które mogłyby dostać się w newralgiczne miejsca. Poza obudową znajduje się element tnący w postaci piły łańcuchowej na prowadnicy oraz uchwyt.

Pilarka łańcuchowa elektryczna - co to

Pilarka łańcuchowa elektryczna to narzędzie tnące zasilane prądem elektrycznym, przeznaczone do cięcia drewna, przycinania gałęzi i wykonywania innych prac ogrodowych. Może być wyposażona w przewód zasilający (sieciowa) lub akumulator, co zapewnia mobilność bez konieczności podłączenia do gniazdka. Elektryczne pilarki łańcuchowe są lżejsze, cichsze i bardziej przyjazne dla środowiska w porównaniu do spalinowych odpowiedników, ponieważ nie emitują spalin. Dzięki łatwości obsługi, niewielkim wymaganiom konserwacyjnym i natychmiastowemu rozruchowi są idealnym wyborem dla domowych użytkowników i do prac w pobliżu domu.

Pilarka łańcuchowa elektryczna - dla kogo?

Łańcuchowe pilarki elektryczne są rozwiązaniem bardzo ekologicznym, ponieważ ich sposób zasilania nie emituje szkodliwych spalin. Urządzenia te cechują się bardzo prostą obsługą, gdzie wystarczy wcisnąć włącznik, aby cieszyć się ich możliwościami, a ponadto operator nie musi używać dużej siły fizycznej. Pilarka łańcuchowa elektryczna jest szczególnie polecana:

  • do prac w przydomowym ogrodzie przy podcinaniu drzew i krzewów
  • do prac na placu budowy, gdzie potrzebna jest duża moc, bez emisji spalin z silników spalinowych
  • do cięcia drewna opałowego

 

pilarka łańcuchowa elektryczna

Pilarka łańcuchowa elektryczna marki Ryobi, model RCS2340B

 

Jaka pilarka łańcuchowa elektryczna?

Pilarki łańcuchowe elektryczne znajdujące się w ofercie Domitech Sklep i Serwis dzielą się na modele zasilane sieciowo i akumulatorowo. Pierwszy wariant jest stale podłączony do zasilania, dzięki czemu operator ma pewność, że urządzenie nie wyłączy się w trakcie pracy. Jego moc pozwala na wykonywanie ciężkich działań, a lekkość umożliwia wygodną pracę w każdej pozycji roboczej. Elektryczne pilarki łańcuchowe zasilane akumulatorowo cechują się dużą mobilnością, która wynika z braku okablowania dzięki zastosowaniu baterii zasilającej, a obecne dziś na rynku akumulatory pozwalają na prowadzenia długotrwałej pracy. Wybór pomiędzy akumulatorowymi a sieciowymi pilarkami łańcuchowymi należy uzależnić przede wszystkim od wielkości ogrodu w przypadku pilarek łańcuchowych zasilanych sieciowo dobrze jest znaleźć taki model, którego kabel umożliwi pracę w najodleglejszych miejscach, natomiast akumulatorowa pilarka powinna być obsługiwana akumulatorem o pojemności pozwalającej na działanie przez ilość czasu odpowiednią do przycięcia roślin i pocięcia drewna opałowego.

Na co zwrócić uwagę wybierając pilarkę elektryczną łańcuchową

Poza sposobem zasilania, elektryczne pilarki łańcuchowe mają o wiele więcej parametrów, na które powinno się zwrócić uwagę podczas zakupu. Pierwszym aspektem jest moc, od której zależą możliwości narzędzia. W Domitech Sklep i Serwis znajdują się modele o różnym zastosowaniu, co wynika między innymi właśnie z ich mocy do prostych zadań nie potrzeba jej dużo, jednakże gdy chcemy poradzić sobie z twardym drewnem opałowym, to musimy wybrać pilarkę łańcuchową o znacznie wyższej wartości tego parametru. Kolejnym istotnym parametrem jest długość prowadnicy, ponieważ od niej zależy skuteczność, z jaką dany model będzie pracować. Na rynku dostępne są warianty o różnej długości elementu tnącego, którego długość uzależniona jest od zastosowania narzędzia krótsze prowadnice świetnie sprawdzą się przy drobnych, niewymagających pracach, kiedy elektronarzędzia o dłuższych prowadnicach przeznaczone są do cięcia materiałów o większych średnicach. Jeśli chodzi o pilarki łańcuchowe, to bardzo ważna jest ich waga dobrze jest znaleźć narzędzie, którego stosunek mocy do masy jest dobrze wyważony. Pilarkami łańcuchowymi pracuje się w wielu pozycjach roboczych, więc im niższa masa, tym dłużej operator może pracować z taką samą wydajnością.

Dlaczego warto postawić na markowy model?

Warto postawić na markowy model pilarki łańcuchowej elektrycznej, ponieważ renomowani producenci gwarantują wysoką jakość, niezawodność i długą żywotność narzędzia. Markowe pilarki są wyposażone w zaawansowane technologie, które zapewniają wydajną i bezpieczną pracę, takie jak systemy antywibracyjne i automatyczne smarowanie łańcucha. Ponadto, ergonomiczny design i solidne materiały użyte do ich produkcji zwiększają komfort użytkowania i trwałość. Renomowane marki oferują również wsparcie posprzedażowe, łatwo dostępne części zamienne i profesjonalny serwis, co daje pewność, że inwestycja w pilarkę będzie opłacalna i bezproblemowa na długie lata.

Pilarka łańcuchowa elektryczna, a akumulatorowa?

Oba narzędzia, pilarka łańcuchowa elektryczna oraz zasilana akumulatorowo (pilarka łańcuchowa akumulatorowa) - w odróżnieniu od narzędzi spalinowych (pilarki łańcuchowe spalinowe) - posiadają cichsze i bez emisyjne silniki elektryczne. Pilarki łańcuchowe elektryczne, mimo silnego rozwoju narzędzi akumulatorowych oferują tą samą, lub wyższą moc i zdolność cięcia niż bezprzewodowe modele, kosztem zmniejszonej mobilności. Wybierając narzędzie do okazjonalnych prac w przydomowym ogrodzie, gdzie zasilanie bezprzewodowe nie jest koniecznością - pilarka łańcuchowa elektryczna będzie najlepszym wyborem, który nie będzie wymagać dużych nakładów finansowych, oferując bardzo dobrą zdolność cięcia.

 

pilarka elektryczna pilarki elektryczne

Pilarka elektryczna marki Bosch do prac budowlanych, model Bosch GAC 250

 

Pilarka łańcuchowa elektryczna w Domitech

W ofercie sklepu Domitech posiadamy pilarki zasilane elektrycznie producentów takich jak Black & Decker, Bosch, DeWALT, Gardena, Hitachi HiKOKI, Makita, Ryobi, Stihl (pilarki łańcuchowe elektryczne Stihl), Worx - wszystkie pochodzące z oficjalnej dystrybucji regionalnej, podlegaj pełnej, deklarowanej przez producentów gwarancji. Wybierając pilarkę łańcuchową elektryczną w sklepie Domitech - masz pewność, że otrzymasz pełnowartościowe, oryginalne narzędzie oraz możliwość wyboru najlepszej formy dostawy i metody płatności.

W ofercie naszego sklepu znajdziesz pilarki łańcuchowe elektryczne takich producentów jak:

 

 Elektryczna piła łańcuchowa

Elektryczna piła łańcuchowa marki Stihl, model MSE 141 C-Q

 

Pilarka łańcuchowa elektryczna - FAQ

Dla kogo Pilarka łańcuchowa elektryczna?

Pilarka łańcuchowa elektryczna to bardzo praktyczne narzędzie do prac w ogrodzie. Zasilanie sieciowe zapewnia dużą moc, dzięki czemu narzędzie bez problemu poradzi sobie z żywopłotem, drzewami, mniejszymi drzewami, a także podczas przygotowywania drewna opałowego.

Ile kosztuje Pilarka łańcuchowa elektryczna?

Koszt pilarki łańcuchowej z silnikiem elektrycznym, pracującej na zasilaniu sieciowym jest znacznie niższy niż narzędzia z zasilaniem akumulatorowym. Różnica wynika z ceny ogniw w akumulatorach. Cena pilarki łańcuchowej elektrycznej do domu i ogrodu, przy okazjonalnych pracach przy wycince drzew, krzewów, podcinaniu żywopłotu i przygotowaniu drewna opałowego, to wydatek od 500 do 700 zł. Bardziej zaawansowane modele cechujące się większą niezawodnością i dostosowane do większego obciążenia przy pracach profesjonalnych mogą kosztować nawet 2000 zł.

pixel