Darmowa dostawa od 99,00 zł

Kółko tnące do glazury

( ilość produktów: 22 )

Kółko tnące do glazury to element eksploatacyjny do przecinarek ręcznych do glazury oraz specjalnych narzędzi w postaci wózków tnących na prowadnicy. Kółko odpowiada za nacięcie wierzchniej warstwy glazury. Linia zarysowana przez kółko odpowiada w głównej mierze za późniejszą jakość pęknięcia samej płytki. Kółka do glazury występują w dwóch typach. Niełożyskowane oraz łożyskowane. O zastosowaniach i różnicach przeczytasz w opisie poniżej. Sprawdź także ofertę kółek tnących do glazury w Domitech.pl!

Kółko tnące do glazury - budowa

Kółka do glazury to podstawowe elementy eksploatacyjne każdej przecinarki ręcznej do glazury. Noże tnące do glazury posiadają 3 elementy. Są mini: trzpień, oś oraz samo kółko. Trzpień odpowiada za odpowiednie umocowanie całego narzędzia w uchwycie do noża w przecinarce ręcznej do glazury. Oś odpowiada za utrzymanie kółka tnącego w odpowiedniej pozycji oraz umożliwia kółkom obrót wokół własnej osi. Kółko natomiast odpowiada za zarysowanie powierzchni glazury i powierzchowne jej osłabienie, tak aby możliwe było jej późniejsze przełamanie.

Kółka do glazury - rodzaje

Kółko do maszynki do płytek można podzielić na dwa typy. Wśród dostępnych na rynku oraz w ofercie Domitech.pl możesz znaleźć kółka tnące:

  • Niełożyskowane - są to kółka, które charakteryzują się otworem. Przez otwór przetykany jest ośka. Jest to podstawowy rodzaj kółka tnącego, który dobrze sprawdza się w przypadku tradycyjnych płytek. Z reguły kółko niełożyskowane jest tańsze niż kółko łożyskowane. Kółka niełożyskowane doskonale odegrają swoją rolę podczas nacinania płytek ściennych oraz płytek porcelanowych z gładkimi strukturami. Ponadto kółka te cechuje mała średnica zewnętrzna.
  • Łożyskowane - są to kółka, które charakteryzują się zintegrowanym łożyskiem, które odpowiada za ułatwione prowadzenie kółka. Kółka łożyskowane z reguły posiadają większą średnicę zewnętrzną niż kółka niełożyskowane. Wynika to głównie z ich zastosowań. Kółka łożyskowane wykorzystywane są do cięcia materiałów rustykalnych, płytek podłogowych oraz płytek porcelanowych. Ze względu na wielkość oraz fakt łożyskowania mogą z powodzeniem wykonywać nacięcie na płytkach o niejednolitej płaszczyźnie.

Jak dobrać odpowiednie kółko do cięcia płytek?

Kółko tnące do maszynki do glazury powinno dobierać się zgodnie z charakterystyką posiadanej, ręcznej ręcznej przecinarki do glazury. Dodatkowo wybór kółka zależy także od rodzaju ciętego materiału. W przypadku cięcia płytek miękkich, o jednolitej płaszczyźnie takich jak np. płytki ścienne z reguły wykorzystywane są kółka niełożyskowane o średnicy 6mm. W przypadku cięcia płytek o jednolitej płaszczyźnie takich jak płytki ścienne, płytki podłogowe oraz płytki porcelanowe z reguły używane są kółka niełożyskowane o średnicy 8mm. W przypadku cięcia płytek podłogowych oraz rustykalnych o jednolitej płaszczyźnie z powodzeniem można wykorzystać niełożyskowane kółka tnące o średnicy 10mm. Wraz ze zmianą płaszczyzny płytek (ryflowanie, chropowatość etc.), twardością oraz rodzajem płytek zmienia się także rodzaj kółka. W przypadku cięcia płytek rustykalnych doskonale sprawdzą się kółka łożyskowane o średnicy 18mm i większej.

Kółko tnące do glazury w sklepie Domitech

Sprawdź ofertę na Domitech.pl i wybierz kółko tnące do glazury, które spełnia Twoje oczekiwania. Kupując w Domitech masz pewność, że dostarczony sprzęt jest oryginalny i pochodzi z oficjalnych źródeł dystrybucji. Dzięki temu masz pewność, że sprzęt objęty jest pełną, deklarowaną gwarancją producencką, a Ty możesz liczyć na profesjonalne doradztwo oraz wsparcie pozakupowe. Ponadto kupując w Domitech możliwy jest dogodny wybór rodzaju płatności. Sprawdź i wybierz sprzęt z naszej oferty!

 

pixel