Darmowa dostawa od 399,00 zł

Przecinarka do metalu

( ilość produktów: 36 )

Przecinarki do metalu elektronarzędzia wykorzystywane, jaka sama nazwa wskazuje, do cięcia metalowych elementów. Charakteryzują się one stosunkowo łatwą obsługą i w praktycznym zastosowaniu wykorzystuje się je nie tylko do cięcia stali czy metali kolorowych, ale również do tworzyw sztucznych. Tarczowe przecinarki do metalu z powodzeniem można używać podczas cięcia wykonywanego stacjonarnie, zwłaszcza gdy użytkownicy tych maszyn muszą ciąć metalowe przedmioty – rury i profile. Bardzo dużym atutem jest, gdy przecinarki są wyposażone w funkcję cięcia pod kątem, dzięki czemu operator ma możliwość precyzyjnego dopasowania ciętych przedmiotów.

przecinarka do metalu

Przecinarka do metalu - dla kogo?

Przecinarki do metalu wykorzystujące w swoim działaniu tarczę tnące, które są używane zarówno przez profesjonalne grupy wykonujące szereg prac związanych z cięciem stali, jak i przez użytkowników korzystających z nich w prywatnych warsztatach. Narzędzie tnące, jakim jest przecinarki do metalu cechuje się dużą skutecznością cięcia, a jej konstrukcja jest zwarta, przez co zmniejsza się poziom wytwarzanych drgań. Jest to niezwykle istotne z punktu widzenia ergonomii i zachowania możliwie wysokiego komfortu użytkowania. Przecinarka do metalu to narzędzie niezbędne do pracy ślusarza i montera.

Jakiego rodzaju materiały przetniemy za pomocą ukośnicy do metalu?

Ukośnica do metalu bez problemu poradzi sobie z cięciem metalowych elementów takich jak na przykład pręty zbrojeniowe, kątowniki, kształtowniki, teowniki. Możemy je ciąć dwoma rodzajami tarczy o szerokości 355 mm - tarczą korundową i tarczą widiową. Ta pierwsza tnie metal nagrzewając go. Podczas tego cięcia powstaje bardzo dużo iskier. Tarcza widiowa ma charakterystyczne zęby. Ich kształt (najczęściej trapezowy) i odpowiednia widia pozwalają na cięcie bez iskier i bez nagrzewania materiału. Jednak największą zaletą tarczy widiowej jest to, że linie cięcia nie wymaga obrobienia, nie ma tak zwanych zadziorów. Cięcie tarczą korundową pozostawia na linii cięcia zgrubienia, które trzeba później zeszlifować. 

Czym się kierować przy wyborze przecinarki do metalu?

Stojąc przed wyborem przecinarki do metalu musimy zwrócić uwagę na kilka kluczowych parametrów. Bardzo ważną kwestią jest moc urządzenia. Oscyluje ona w przedziale 550 - 3000 W. Pożądaną cechą jest regulacja obrotów, ponieważ używanie tych dwóch rodzajów tarcz wymaga dopasowania obrotów. Podczas cięcia tarczą korundową obroty należy ustawić na ok 3800/min, zaś tnąc tarczą widiową będzie to ok 1500 obrotów na minutę. Kolejnym kluczowym parametrem jest zdolność cięcia różnych grubości profili przy kątach pracy 45 i 90 stopni oraz średnicę obsługiwanych tarcz tnących - najczęściej 355 mm.

Jaka piłę do metalu wybrać?

Przecinarki do metalu dzielimy na dwa rodzaje.

  • Ręczne - sprawdzą się podczas cięcia i obróbki niedużych elementów. Przeznaczone w głównej mierze dla majsterkowiczów ale także do użytkowania podczas prac monterskich. Cechują się dużą precyzją cięcia. 
  • Stołowe - stabilne piły służące do przecinania dużych elementów metalowych. Posiadają większą moc co pozwala na dłuższą i efektywniejszą pracę.

Dobór odpowiedniego modelu przecinarki do metalu zależy przede wszystkim od oferowanych przez nią parametrów, które zapewnią nam odpowiednia wydajną i sprawną pracę.

Piła do metalu - cena i polecani producenci

W naszej ofercie posiadamy szeroki zakres przecinarek do metalu wiodących producentów takich jak Bosch Professional, DeWALT, Dedra, Hitachi HiKOKI, Kraft&Dele, Makita, Maktec, Metabo, Ryobi oraz Stanley Fatmax - wszystkie pochodzące z oficjalnej  dystrybucji. Ceny tych urządzeń zaczynają się od 500 zł, a kończą nawet na 3 tysiącach. Wartość urządzenia mówi nam także o jego dodatkowych możliwościach. Im większa cena, tym piła posiada więcej dodatkowych funkcji. Najczęściej spotykane to laser, worek na opiłki metalu, oświetlenie czy dodatkowy stół.

Przecinarka do metalu, a ergonomia pracy - aspekty na które musimy zwrócić uwagę

Aby nasza praca była skuteczna, efektywna i bezpieczna musimy odpowiednio przygotować stanowisko pracy. Osoba, która obsługuje piłę do metalu zawsze powinna mieć założone okulary ochronne, rękawice i słuchawki tłumiące hałas. Wygodę pracy gwarantuje stół odpowiednio dopasowany do wzrostu użytkownika. Odpowiednie oświetlenie zwiększa nam komfort pracy, ponieważ dokładnie widzimy powierzchnię cięcia. 

Przecinarka do metalu na Domitech

W ofercie naszego sklepu posiadamy oryginalne przecinarki do metalu takich producentów jak Bosch, DeWALT, Dedra, HiKOKI, Kraft&Dele, Makita, Maktec, Metabo, Ryobi, Stanley Fatmax oraz Stihl - wszystkie pochodzące z oficjalnej, regionalnej dystrybucji i podlegające pełnej gwarancji deklarowanej przez producenta.

Szukając przecinarka do metalu - wybierz Domitech. Nasz sklep oferuje wyłącznie oryginalne produkty, narzędzia i elektronarzędzia, które spełnia Twoje oczekiwania. W naszym sklepie masz swobodę wyboru dogodnej metody płatności oraz formy dostawy, w tym płatność ratalna, leasing czy odbiór osobisty i płatność przy odbiorze.

pixel