Dłutownica

( ilość produktów: 3 )

Dłutownica to elektronarzędzie z przeznaczeniem do pracy z materiałami i elementami wykonanymi z drewna iglastego oraz liściastego. Spotykane w różnych dziedzinach stolarki, w których konieczne jest wykonywanie precyzyjnych wpustów przelotowych oraz nieprzelotowych. Otwory takie posłużą do wykonywania trwałych połączeń materiałów oraz umieszczania w nich elementów niedrewnianych, jak okucia okienne i mechanizmy zamków.

dlutownica

Dłutownica - do czego służy?

Dłutownica łańcuchowa jest urządzeniem, które umożliwia wykonywanie otworów przelotowych i nieprzelotowych, wykorzystywanym do wykonywania połączeń czopowych podczas tworzenia drewnianych konstrukcji oraz ram. Dłutownica łańcuchowa pozwala na precyzyjne wykonywanie  wpustów na mechanizmy zamków w stolarce okiennej oraz w konstrukcyjnych pracach ciesielskich. Elektronarzędzie dedykowane jest przedsiębiorstwom, które zajmują się profesjonalną obróbką drewna oraz zajmują się produkcją stolarki okiennej. Dzięki wysokiej szybkości wykonywania otworów, dłutownica znacząco przyśpieszy i ułatwi zakres wykonywanych przez nas prac.

Jak działa dłutownica do drewna?

Dłutownica do drewna swoje działanie opiera na podobnej zasadzie, jakie wykorzystuje wiertarka stołowa, z tą różnicą, że otwór wykonywany jest za pomocą łańcucha tnącego, a nie wiertła. Takie połączenie przypomina odrobinę zamocowaną pilarkę łańcuchową do wrzeciona wiertarki. Dodatkowo urządzenie jest przytwierdzane do obrabianego elementu za pomocą imaka, który umożliwia bezpieczne użytkowanie elektronarzędzia. Dłutownica wprowadza w wysoką prędkość łańcuch pilarski, który obraca się na specjalnej prowadnicy. Użytkownik za pomocą rękojeści może zagłębić go w materiale nieprzelotowo lub jeżeli wartość skokowa jest dłuższa niż głębokość elementu - przelotowo. Dzięki swoim niewielkim gabarytom dłutownicę, możemy umieścić na drewnianej belce oraz innym dowolnym drewnianym materiale i wykonać prostopadły otwór.

Gdzie można wykorzystać dłutownicę?

Dłutownica to przede wszystkim elektronarzędzie, które sprawdzi się w stolarce otworowej podczas wykonywania przelotowych i nieprzelotowych gniazd, o kształcie kwadratowym lub prostokątnym, służących do łączenia drewnianych konstrukcji. Dłutownice sprawdzą się również pod wykonywanie otworów dla elementów z innych materiałów niż drewno, na przykład metalowych zamków wpuszczanych w drzwi, wkładek klamek i kluczy oraz okuć okiennych odpowiedzialnych za ich funkcjonalne otwieranie w trzech płaszczyznach (otwarcie, uchylenie, rozszczelnienie). Dłutownica łańcuchowa sprawdzi się również podczas wykonywania trwałych połączeń czopowych, spotykanych w stolarce otworowej, budowlanej, a nawet meblowej. Dzięki temu, że jest to urządzenie wysoko wydajne, a przy okazji ekonomiczne pod względem kosztów eksploatacji, sprawdzi się w przedsiębiorstwach zajmujących się obróbką drewna.
Dłutownica łańcuchowa
Dłutownica do drewna

Na co zwrócić uwagę kupując dłutownicę łańcuchową?

Dłutarka łańcuchowa oraz jej funkcje sprawiają, że jest to elektronarzędzie doskonale dopasowane do pracy w przedsiębiorstwach zajmujących się profesjonalną obróbką drewna. Precyzja oraz szybkość, z jaką wykonuje otwory, sprawia, że czas i wysiłek włożony w wykonanie naszych zadań jest znacznie mniejszy. Żeby jednak wybrać odpowiednią dłutownicę powinniśmy zwrócić uwagę na pewne kluczowe parametry, takie jak:

Moc znamionowa urządzenia - to od niej będzie zależeć jak wydajne będzie nasze urządzenie. Im większa moc, tym twardszy materiał będzie mogło obrabiać bez przegrzewania oraz męczenia silnika.

Prędkość obrotowa - parametr, który określa, z jaką prędkością pracować będzie łańcuch tnący zastosowany w dłutownicy. Większa prędkość zapewni większą szybkość wykonywania naszych zadań.

Maksymalna głębokość dłutowania - cecha, która określa, jak głębokie otwory będziemy mogli wykonać. Im większy skok, tym głębszy otwór wykona elektronarzędzie. Warto uwzględnić ten parametr, zwłaszcza, jeżeli podczas naszej pracy będziemy wykonywać otworzy przelotowe oraz nieprzelotowe. Zbyt mały skok dłutownicy, może sprawić, że nie będziemy mogli przewiercić przelotowo obrabianego materiału.

Maksymalna szerokość czopów - parametr określający jakiej szerokości jest w stanie wykonać urządzenie podczas zagłębienia. Większość dłutownic może wykonywać otwór tylko równolegle do materiału, co oznacza, że szerokość wykonanego otworu na jednym przymocowaniu urządzenia do elementu, będzie wynosić tyle samo, co rozmiar łańcucha. Są jednak elektronarzędzia, które po przytwierdzeniu do materiału mogą wykonać szersze otwory, dzięki funkcji obrotu głowicy. Pozwala to nieznacznie rozwiercić wpust.

Maksymalna szerokość mocowania - parametr, który odpowiedzialny jest za to, do jakich maksymalnych rozmiarów materiałów dłutownica będzie mogła być przymocowana. Szeroki rozstaw przyda się zwłaszcza w przypadku działania z wiązarami i więźbami dachowymi.

Waga dłutownicy - to również bardzo ważny parametr. Od niego zależy, jak łatwo będzie nam przenosić i mocować urządzenie do obrabianych materiałów. Ciężka dłutownica podczas pracy ze stolarką budowlaną będzie utrudniać wykonywanie nam naszych zadań oraz dodatkowo wpłynie na większe zmęczenie operatora, ponieważ większość pracy za pomocą elektronarzędzia musi wykonać nad swoją głową.

 

Dłutownica na Domitech

Dłutownica to specyficzne narzędzie podlegające dużym obciążeniom, od którego wymaga się dużej sprawności i dokładności. Wybierając dłutownicę z oferty naszego sklepu - masz pewność że wybierasz spośród wyłącznie oryginalnych elektronarzędzi pochodzących z oficjalnej dystrybucji i które podlegają pełnej gwarancji producenta.

Kupując dłutownica - wybierz Domitech, nabywając u nas profesjonalny sprzęt, akcesoria lub narzędzia ręczne - masz zawsze pewność że otrzymasz bezpiecznie zapakowany produkt, za który zapłacisz wygodnie, w odpowiedniej dla Ciebie metodzie płatności wraz z dowolną, preferowaną formą dostawy.

/gfx/pol/menu_buttons3.js.gzip?r=1730109557 pixel