Darmowa dostawa od 99,00 zł

Drut wiązałkowy

( ilość produktów: 3 )

Drut wiązałkowy to osprzęt - drut do wiązania zbrojeń przy użyciu narzędzi elektrycznych akumulatorowych, pneumatycznych (gazowych) lub zasilanych sieciowo po przewodzie elektrycznym. Korzystanie z wiązarki akumulatorowej zapewnia dużą prędkość pracy optymalizując prosty aczkolwiek czasochłonny proces. Drut wiązałkowy do elektronarzędzi dostarczany jest w formie szpuli dostosowanych do różnego rodzaju elektronarzędzi.

Drut wiązałkowy co to jest

Łączenie stali i betonu (żelbet) zapewnia duża wytrzymałość konstrukcji nie tylko na ściskanie, ale także na rozciąganie. Stosowanie konstrukcji żelbetowych to niezwykle częste i bardzo wdzięczne rozwiązanie, które poprawia wytrzymałość konstrukcji, przez co powszechne jest przy konstruowaniu wieńców, nadproży oraz wszelkiego rodzaju słupów czy podciągów.  Drut do wiązania zbrojenia to element niezbędny podczas tworzenia konstrukcji żelbetowych. Jego zadaniem jest połączenie profili/prętów stalowych wewnątrz żelbetu. Drut do wiązania powinien mieć dużą wytrzymałość, pozwalając na usztywnienie konstrukcji i skuteczne zalanie szalunku betonem, tworząc zwartą i wytrzymałą konstrukcję - dobór odpowiedniego drutu zapewnia trwałość łączenia i poprawność wykonania zbrojenia.

Jaki drut wiązałkowy do zbrojenia

Podczas wyboru drutu wiązałkowego należy sprawdzić jaką średnicę drutu wykorzystuje dane narzędzie. Najbardziej popularną średnicą jest drut o przekroju 0,8 mm.

 

pixel