Darmowa dostawa od 399,00 zł

Szlifierka oscylacyjna akumulatorowa

( ilość produktów: 35 )
Szlifierka oscylacyjna akumulatorowa to przykład elektronarzędzia nadającego się obrabiania płaskich powierzchni i zgrubnego szlifowania lekko zaokrąglonych. Urządzenie to bazuje na prostokątnej stopie szlifierskiej, dzięki której możliwe jest dotarcie do narożników. Wersją alternatywną, która jest także dostępna w ofercie produktowej Domitech Sklep i Serwis, jest szpicowe zakończenie „delta”.

Zastosowanie szlifierek oscylacyjnych akumulatorowych

Szlifierki oscylacyjne akumulatorowe to narzędzia elektryczne służące do szlifowania różnych powierzchni, które zasilane są energią elektryczną zgromadzoną w akumulatorze. Dzięki temu, nie wymagają podłączenia do sieci elektrycznej, co zapewnia większą swobodę i mobilność w pracy. Szlifierki oscylacyjne akumulatorowe charakteryzują się kompaktową i lekką konstrukcją, co umożliwia łatwe przenoszenie i manewrowanie narzędziem. W zależności od modelu, mogą być wyposażone w różne opcje regulacji prędkości obrotowej, co pozwala na dostosowanie pracy narzędzia do wymagań konkretnej powierzchni.

Narzędzia te są szczególnie przydatne w pracach wymagających precyzyjnego szlifowania powierzchni, takich jak szlifowanie drewna, lakieru, czy też elementów metalowych. Szlifierki oscylacyjne akumulatorowe są także wygodne i przydatne w pracach na trudno dostępnych miejscach, gdzie trudno jest zapewnić dostęp do zasilania.

Szlifierki oscylacyjne akumulatorowe wykorzystują ruch wahadłowy sztywnej stopy szlifierskiej. Amplituda drgań jest na bardzo małym poziomie, jednakże częstotliwość - na wysokim. Z tego względu dostępne w szerokiej ofercie sprzedażowej Domitech Sklep i Serwis akumulatorowe szlifierki oscylacyjne posłużą w obróbce na gładko dużych i równych powierzchni. Możliwe jest także efektywne usuwanie resztek lakieru i zabrudzeń.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze akumulatorowej szlifierki oscylacyjnej?

Akumulatorowe szlifierki oscylacyjne dostępne w Domitech Sklep i Serwis wiążą się z koniecznością zwrócenia na kluczowe parametry. Wszystkie szlifierki oscylacyjne akumulatorowe różnią się między sobą w zależności od mocy akumulatora, wielkości tarczy szlifierskiej, a także opcji dodatkowych, takich jak system odsysania pyłu czy podświetlenie robocze. Dzięki temu, użytkownik może dobrać narzędzie, które najlepiej odpowiada jego potrzebom.

  • Pierwszą sprawą jest moc silnika. Wpływa ona na uzyskanie wydajności szlifowania na pożądanym poziomie.
  • Akumulatorowe szlifierki oscylacyjne mogą także wykorzystywać system odsysający tutaj część mocy wykorzystywana jest bezpośrednio na odsysanie.
  • Osobną sprawę stanowi wymiar stopy. Im jest on większy, tym szlifowanie większej powierzchni wymagać będzie mniej czasu. Długość stóp mieści się w zakresie 185-230 mm, natomiast szerokość 90 a 115 mm. 
  • Kolejny parametr dotyczy liczby oscylacji uzyskiwanych na minutę. Parametr ten ma wpływ na precyzję szlifowania. Dostępne w szerokiej ofercie produktowej Domitech Sklep i Serwis akumulatorowe szlifierki oscylacyjne wykonują dużą liczbę oscylacji na minutę, przekraczającą 20 000.
  • Następna jest mimośrodowość, inaczej mówiąc to amplituda oscylacji. Informuje nas o tym, jakie jest wychylenie osiąga stopa szlifierska. Jeżeli mimośrodowość jest większa, to szlifowanie przynosi lepsze rezultaty. Dla tego parametru wartość mieści się w przedziale 1 a 2,5 mm.

Akcesoria do akumulatorowych szlifierek oscylacyjnych

Akumulatorowe szlifierski oscylacyjne, które są dostępne w bogatej ofercie Domitech Sklep i Serwis, w dużej mierze są kompatybilne z systemami odsysającymi pył. Dzięki takiemu rozwiązaniu w sprawny sposób można usunąć pojawiający się pył. W akumulatorowych szlifierkach oscylacyjnych papier mocuje się dwojako - na zaczepy (zaciski) lub na rzep. Używane w akumulatorowych szlifierkach oscylacyjnych stopy szlifierskie można wymieniać. Pierwszą grupę stanowią modele ze stopą przykręcaną, a w drugiej znajdują się narzędzie niewymagające klucza do wymiany stopy szlifierskiej.

Jaka szlifierka oscylacyjna akumulatorowa wybrać?

W ofercie naszego sklepu posiadamy akumulatorowe szlifierki oscylacyjne takich producentów jak Bosch, DeWALT, Dedra, Festool, Makita oraz Stanley Fatmax - wszystkie to w pełni oryginalne i pełnowartościowe narzędzia podlegające gwarancji na zasadach ustalonych przez producentów.

pixel