Reklamacje

Co zrobić, gdy przesyłka jest uszkodzona?


Dostawa kurierem:

Dostawa do paczkomatu:

 

proces pakowania
.
.

Co zrobić, gdy zakupiony produkt uległ awarii?

 1. Zgłoszenie w Autoryzowanym Serwisie Producenta
  Zwykle najszybszym sposobem realizacji roszczeń z tytułu gwarancji jest zgłoszenie wad w Autoryzowanym Serwisie Producenta. Na stronie producenta znajdziesz dokładny opis procedury oraz dane kontaktowe do serwisu (numer telefonu, e-mail oraz adres siedziby). Możesz je otrzymać także od nas, pisząc na reklamacje@domitech.pl. Poniżej do topowych producentów, gdzie zachęcamy o ubieganie się o zgłoszenie wad z tytułu gwarancji:


  Serwis: DeWALT Serwis Bosch Serwis Fein Serwis Festool Serwis Gardena Serwis Makita Serwis Metabo Serwis Stanley  Lavor Serwis Ryobi Serwis Stiga Serwis 2. Reklamacja gwarancyjna w naszym sklepie internetowym
  Uwaga! Wysyłając przesyłkę - opakowanie tylko takie, aby była odpowiednia ochrona towaru podczas transportu, jeśli kupiony został zestaw to wystarczy odesłać tylko jego wadliwy element zestawu.

Przebieg reklamacji
.
Decyzja

Zwiń

Zwroty - procesZgodnie z prawem Klient może odstąpić od umowy w ciągu 14 dni kalendarzowych bez podania przyczyny. Możesz zwrócić produkty, które nie noszą śladów użytkowania, montażu i posiadają opakowanie producenta. Nie wymagamy odsyłania towaru w naszych kartonach, wystarczy dowolne opakowanie, które zapewni bezpieczny transport do firmy domitech.pl. Koszt wysyłki zwrotu ponosi Klient.Istnieją pewne wyjątki od naszej 14-dniowej polityki zwrotów, które są szczegółowo opisane poniżej:
- Ze względów higienicznych wszelka odzież intymna, taka jak skarpety - prosimy o przemyślane zakupy,
- Bony upominkowe,
- Produkty otrzymane ponad 14 dni temu,
- Produkty zwrócone w niezadowalającym stanie.Należy pamiętać, że zastrzegamy sobie prawo do odmowy zwrotu, jeśli uważamy, że celem był obrót akcjami/odsprzedaż, a nie użytek osobisty.
Zwracane produkty podlegają kontroli działu zwrotów i przed przyjęciem zostają ocenione przez jednego z naszych specjalistów, aby upewnić się, że spełniają kryteria określone przez powyższe zasady. Należy pamiętać, że jeśli zwrócisz produkty wbrew tym zasadom, nie będziemy w stanie zrealizować zwrotu kosztów. W takich okolicznościach skontaktujemy się z Tobą.

Nie możemy również zaoferować wymiany za niechciane przedmioty. Wszystkie zwroty kosztów zostaną wykonane zgodnie z pierwotną metodą płatności na zamówieniu. Zwrot kosztów następuje w ciągu 14 dni od otrzymania zwrotu przez nasz magazyn. Nie ma to wpływu na Twoje prawa ustawowe.

Przesyłki wysłane do paczkomatu lub za pobraniem, nie są przez nas odbierane.

Darmowa dostawa od 399,00 zł

Rozdrabniacz do gałęzi

( ilość produktów: 33 )

Rozdrabniacz do gałęzi to urządzenie, które pozwalają na szybkie i proste rozdrobnienie gałęzi po procesie przycinania drzew i krzewów w naszym ogrodzie. Dzięki temu składowanie i transport są łatwiejsze oraz umożliwia to późniejsze wykorzystanie urobku, jako mulczu, czy też paliwa do pieca. Rozdrabniarki do gałęzi sprawdzą się zarówno na małych, jak i dużych terenach, w użytku amatorskim oraz profesjonalnym.

rozdrabniacz do galezi

Działanie i zastosowanie rozdrabniacza do gałęzi

Rozdrabniacz do gałęzi to urządzenie, które skonstruowane zostało do efektywnego rozłupywania gałązek oraz dużych gałęzi na mniejsze kawałki, co znacznie ułatwia ich transport oraz składowanie. Urobek powstały po procesie rąbania sprawdzi się również, jako kompost w ogrodzie, a nawet jako dekoracyjne ścieżki między zasadzonymi roślinami. Działanie rębaka do drewna opiera się na przetwarzaniu gałęzi za pomocą specjalnych, wytrzymałych noży lub świdrów, które rozdrabniają wepchnięty materiał na znacznie mniejsze kawałki. Rozdrabniacze do gałęzi mogą różnić się od siebie konstrukcją, mocą silnika oraz sposobem rozłupywania przerabianego drewna. Dodatkowo urobek może być wyrzucany w jednym kierunku na zewnątrz elektronarzędzia lub umieszczany w dedykowanym pojemniku o określonej pojemności. Modele ręczne są najmniejszymi oraz najlżejszymi modelami, które swoje działanie zawdzięczają wyłącznie sile ludzkich mięśni. Oznacza to, że operator musi kręcić nieprzerwanie elementem – najczęściej korbą, która przekłada napęd na zastosowany moduł rąbiący. Modele elektryczne oraz spalinowe wyposażone zostały w silnik, który napędza mechanizm rozdrabniający. Niektóre modele mają wbudowany system automatycznego przesuwania gałęzi, dzięki czemu użytkownik nie musi ich popychać, tym samym eliminując ryzyko dostania się ręki do wnętrza rozdrabniarki oraz jej ostrzy. Rozdrabniacz do gałęzi jest urządzeniem przydatnym dla wielu różnych grup. Sprawdzi się u posiadaczy ogrodów, gdzie umożliwi w szybki i łatwy sposób utylizowanie gałęzi powstałych po regularnych przycinaniach drzew. Rozdrabniarka do gałęzi umożliwi spakowanie ich w znacznie większej ilości do dedykowanych worków lub pojemników na odpady, dzięki czemu pozbędziemy się konieczności składowania masy BIO na posesji. Rębaki do drewna swoje zastosowanie znajdą również podczas ściółkowania oraz kompostowania.

 

Typy rozdrabniaczy do gałęzi

Elektronarzędzia ogrodowe, jakimi są rozdrabniacze do gałęzi, bez względu na producenta swoją budową są do siebie dość zbliżone. Otwór wlotowy dla drzewa najczęściej umiejscowiony jest u góry urządzenia, a tuż pod nim znajduje się blok z silnikiem i ostrzem tnącym. Na samym spodzie w zależności od modelu może znajdować się pojemnik do zbierania urobku. Kluczowym elementem, który odróżnia od siebie pracę tych urządzeń jest właśnie ostrze tnące oraz sposób jego umieszczenia. Wśród rozdrabniaczy do gałęzi możemy wyróżnić trzy główne typy ostrzy:

 • Rozdrabniacz do gałęzi frezowy – to dobry wybór dla ogrodników, którzy muszą obrobić większą ilość gałęzi. Gwieździsty kształt, podłużnego frezu jest nie tylko znacznie bardziej wytrzymały, lecz również gwarantuje automatyczne zaciąganie odpadu leśnego do wnętrza rębaka do gałęzi.
 • Rozdrabniacz nożowy – swoje działanie zawdzięcza ostrzą tnącym, które dość szybko ulegają stępieniu, zwłaszcza przy twardszym drewnie, co przekłada się na ich częstą konserwację oraz konieczność ostrzenia.
 • Rozdrabniacz ślimakowy – sprawdzi się przy większych i twardszych gałęziach. Swoją mechanikę zawdzięcza specjalnemu ślimakowi, który wciąga umieszczone drewno pod rozpędzony stalowy talerz (turbina z nożami), który je rozłupuje.

Oprócz urządzeń elektrycznych znajdziemy również rozdrabniacze do gałęzi ręczne, które sprawdzą się w małych ogrodach, gdzie występują cienkie gałęzie. Do ich obsługi potrzeba włożyć sporą siłę naszych mięśni.

 

rozdrabniacz do gałęzi

 

Parametry rozdrabniacza do gałęzi

Decydując się na zakup rozdrabniacza do gałęzi pewnie stałeś się osobą dotkniętą problemem utylizacji obciętych i zalegających gałęzi z drzew. To właśnie za pomocą tego urządzenia w szybki sposób zmniejszysz ich rozmiar, co pozwoli zapakować je w do worków i zbiorników na odpady. Kupno odpowiedniego rozdrabniacza do gałęzi wymaga przemyślenia, do wyboru jest wiele urządzeń o zasilaniu spalinowym i elektrycznym, o konstrukcjach małych i kompaktowych oraz modelach o zastosowaniach profesjonalnych. Żebyśmy byli zadowoleni z pracy z elektronarzędzia, jakim jest rozdrabniarka do gałęzi przed jego zakupem powinniśmy zwrócić uwagę na poniższe parametry:

 • System cięcia – od niego zależy, z jaką maksymalną grubością materiału poradzi sobie urządzenie. Warto jest jednak zaznaczyć, że ostrza skrawające mają tendencję do szybszego tępienia się, jednak rekompensują to znacznie niższą ceną, niż te, które posiadają system frezowy oraz ślimakowy. Urządzenia wykorzystujące do swojego działania ostrza tnące sprawdzą się w przypadku mniejszych gałęzi o niskiej twardości.
 • Rodzaj silnika i jego moc – również należą do kluczowego parametru, nad którym warto się chwilę zastanowić. Silnik spalinowy zapewnia najbardziej efektywne przełożenie zużycia energii na wykonaną pracę, jednak emituje szkodliwe dla otoczenia spaliny. Dlatego do przydomowych ogrodów lepiej sprawdzą się elektryczne urządzenia niż spalinowe rozdrabniarki do gałęzi. Elektronarzędzia z silnikami o mocy powyżej 2000 W spokojnie poradzą sobie z grubymi gałęziami.
 • Maksymalna średnica gałęzi – parametr, określający jakiej grubości gałęzie będziemy mogli umieścić w urządzeniu bez obawy uszkodzenia jego noży, a nawet silnika. Warto, żeby ten parametr nieznacznie przekraczał grubość naszego materiału, dzięki czemu, silnik nie będzie zmuszony do ciągłej pracy na pełnej mocy, co wydłuży jego działanie.
 • Sposób wyrzucania urobku – przetworzony materiał może być wyrzucany z określonej strony urządzenia na ziemię lub przechowywany wewnątrz maszyny w zintegrowanym pojemniku. Wybór tego parametru zależeć będzie jednak od naszych preferencji, ponieważ niektórym łatwiej będzie gałęzie pakować do worka przy ziemi, niż podnosić ciężki w górę pojemnik.
 • Automatyczne pobieranie gałęzi – system, który nie tylko ułatwia naszą pracę, ale również zwiększa nasze bezpieczeństwo. Dzięki niemu, operator nie musi popychać gałęzi do wnętrza maszyny, eliminując ryzyko przypadkowego zbliżenia dłoni do ostrza tnącego.

 

Czy warto inwestować w rozdrabniacz do gałęzi?

Inwestowanie w rozdrabniacz do gałęzi jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które posiadają duże ilości gałęzi powstałych podczas pielęgnacji ogrodu. Dzięki zmniejszonemu rozmiarowi drewnianego materiału, znacznie ułatwi jego przechowanie, transport oraz jego utylizację do punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych. Zastosowanie urządzenia, jakim jest rozdrabniacz do gałęzi umożliwi umieszczenie większej ilości urobku w workach oraz pojemnikach na BIO odpady. Inwestycja w takie urządzenie również opłaci się osobą zajmującym zawodową pielęgnacją drzew i ogrodów, ponieważ znacznie skróci czas, konieczny do usunięcia odpadu z posiadłości klienta. Rozdrabniarka do gałęzi sprawdzi się również podczas wytwarzania mulczu, kompostu, nawozu, a nawet paliwa do pieca.

 

Wybór odpowiedniego rozdrabniacza zależy od potrzeb

Kupno odpowiedniego rozdrabniacza do gałęzi wymaga przemyślenia, do wyboru jest wiele urządzeń o zasilaniu spalinowym i elektrycznym. o konstrukcjach małych i kompaktowych oraz modelach o zastosowaniach profesjonalnych których gabaryty można porównać do mniejszych samochodów osobowych. W rozdrabniaczach do liści rozróżniamy trzy podstawowe rodzaje elementów tnących, są to noże, walce zębate oraz turbina z nożami. Moc takich urządzeń z silnikiem spalinowym oscyluje między 1-7 KM, gdzie przy zasilaniu sieciowym moc jest odpowiednio niższa i waha się w zakresie pomiędzy 1,2 a 3 kW. 

Wśród spalinowych jednostek znajdziemy niemal wyłącznie silniki benzynowe. Wybierając rozdrabniacz do gałęzi z silnikiem spalinowym - warto postawić na sprawdzoną markę silnika (Honda, Kawasaki czy Loncin lub Briggs&Stratton). Markowy silnik to zakup droższej maszyny, lecz jest on mniej awaryjny i podlega dłuższej gwarancji.

Wśród rozdrabniaczy elektrycznych do dyspozycji mamy najczęściej narzędzia zasilane prądem jednofazowym - standardowym prądem z napięciem 230V. Przydomowe elektryczne rozdrabniacze do gałęzi i liści to znacznie tańsze maszyny w porównaniu do głośnych, lecz też mocniejszych konstrukcji opartych na silnikach spalinowych.

 

Co jeszcze warto wiedzieć o rozdrabniaczach do gałęzi?

Rozdrabniacze należą do masywnych i bardzo ciężkich urządzeń ogrodowych, ich masa często przekracza powyżej 15 kg, za ich zasilanie często odpowiadają silniki spalinowe, elektryczne o zasilaniu sieciowym oraz coraz częściej na potrzeby mniej wymagających konsumentów -  zasilane akumulatorowo. Częstym wyposażeniem ułatwiającym transport są kółka i dodatkowe uchwyty z prostą i intuicyjną obsługą elektroniki oraz nastawień.

Dobrą opcją rozdrabniacza są modele które ułatwiają pracę dzięki obecnemu systemowi wciągającemu gałęzie - zmniejsza to zapotrzebowanie na użycie siły parez operatora. Warto też zastanowić się nad typem rozdrabniacza, a dokładniej nad wbudowanym zbiornikiem na resztki, od niego zależy częstotliwość opróżniania i waga z jaką potem należy się równać przy jego opróżnianiu.

 

Gwarancja i serwis rozdrabniacza do gałęzi

Kupując nowy rozdrabniacz do gałęzi z oferty naszego sklepu stacjonarnego lub internetowego z narzędziami ogrodowymi i maszynami ogrodniczymi - masz gwarancję oryginalności oraz pełnej ochrony pozakupowej, zgodnie z zasadami i warunkami ustalonymi dla poszczególnych produktów przez ich producentów.

Jeżeli gwarancja na posiadany rozdrabniacz do gałęzi straciła ważność, a narzędzie zaprzestało poprawnie działać - skontaktuj się z naszym działem serwisu! Nasz serwis szybko oceni stan Twoich elektronarzędzi i maszyn, uczciwie wykonując wycenę napraw lub sprowadzi dla Ciebie oryginalne części zamienne/serwisowe, prosto od producenta.

 

Rozdrabniacz do gałęzi na Domitech.pl

Rozdrabniacze do gałęzi w ofercie naszego sklepu internetowego oraz stacjonarnego z częścią ogrodową - to w pełni oryginalne produkty takich producentów jak Bosch, Cedrus, Makita, RyobiStiga oraz Stihl - wszystkie pochodzące z oficjalnej, regionalnej dystrybucji i podlegające pełnej gwarancji na zasadach i warunkach zgodnych z regulaminem producenta.

Kupując rozdrabniacz do gałęzi w naszym sklepie - masz gwarancję pełnej oryginalności oraz bezpiecznej wysyłki, wybraną przez siebie metoda dostawy.

pixel