Darmowa dostawa od 399,00 zł

Młotowiertarka

( ilość produktów: 539 )

Młotowiertarka to narzędzie do prac budowlanych, pozwalające na skuteczne wiercenie, kucie i dłutowanie w materiałach takich jak beton, żelbeton oraz kamień. Cechą charakterystyczną młotowiertarek jest posiadanie udaru elektropneumatycznego oraz uchwytu narzędziowego typu SDS. Wbudowany system udarowy o dużej mocy pozwala na pracę w materiałach o różnej twardości, wykorzystując przy tym minimalną siłę użytkownika.

młotowiertarka

Zasilana sieciowo lub akumulatorowo - młotowiertarka jest narzędziem do cięższych prac przy wierceniu, kuciu/podkuwaniu i dłutowaniu w takich materiałach jak beton, cegła czy żelbet. Młotowiertarki dzielą się na dwie grupy - młotowiertarki z mocowaniem SDS Plus oraz Max.

 

Młotowiertarka - co to jest?

To elektronarzędzie służące do wiercenia otworów w betonie. Młotowiertarki posiadają udar elektropneumatyczny, który wytwarza dużą siłę udaru, dzięki czemu mamy spore możliwości pracy w bardzo twardych materiałach takich jak żelbeton. Co to dokładnie oznacza, że młotowiertarki są wyposażone w udar elektropneumatyczny? W narzędziu znajduje się tulej oraz tłoczek, który wypełniając poduszkę powietrzną wytwarza rytmiczne uderzenia. Tłok uderza w zamocowane wiertło, które drąży otwór w danym materiale. Wiertło podczas pracy jest ruchome w uchwycie SDS, co pozwala na zwiększenie siły uderzenia.

Młotowiertarki posiadają dwa lub trzy tryby pracy:

  • wiercenie bez udaru (drewno, metal),
  • wiercenie z udarem (np.: beton),
  • podkuwanie/ kucie (jest to opcja dodatkowa w niektórych narzędziach, wykorzystywana do kucia lub wyburzania).

Młotowiertarki posiadają uchwyt SDS. W zależności od wielkości średnicy wiertła, możemy tutaj wyróżnić dwa typy systemów takie jak SDS Plus i SDS Max. Do młotowiertarek posiadających system SDS Plus możemy używać wiertła o średnicy od 3 do 28 mm. W większych i mocniejszych młotowiertarkach stosowany jest natomiast uchwyt SDS Max. Zakres średnicy wierteł przystosowanych do tego uchwytu wynosi od 12 mm do około 80 mm.

Młotowiertarki występują w dwóch rodzajach konstrukcji w zależności od sposobu umieszczenia silnika. Najpopularniejszymi wiertarkami po które sięgają budowlańcy są młotowiertarki SDS Plus z silnikiem poziomym. Ten uniwersalny sprzęt, którego przykładem może być model GBH 2-26 DFR marki Bosch, dobrze sprawdzi się w większości prac. Jeśli chodzi o moc młotowiertarek z silnikiem poziomym, najczęściej nie przekracza ona 800 W, a energia uderzenia wynosi do 3J.

Drugi rodzaj budowy, to młotowiertarki z silnikiem pionowym. Ich moc osiąga na ogół powyżej 800 W. Są bardziej wyważone, poręczniejsze i przede wszystkim bardziej wydajne. Taką konstrukcję posiadają praktycznie wszystkie młotowiertarki SDS Max i osiągają moc do 1500 W. Młotowiertarki z uchwytem roboczym SDS Plus występują w dwóch typach konstrukcji to jest z silnikiem pionowym i poziomym.

Na rynku dostępna jest spora ilość akcesoriów do młotowiertarek takich jak dłuta, przecinaki czy wiertła SDS. Zajrzyjcie na naszą stronę Domitech.pl, aby sprawdzić dostępny osprzęt. Zachęcamy również do zwrócenia uwagi na zestawy: narzędzie + osprzęt, które w wielu przypadkach mogą okazać się korzystniejszym wyborem.

 

Jaką młotowiertarkę wybrać?   

Jaka młotowiertarka jest najlepsza? Producenci oferują szeroki wybór młotowiertarek udarowych, pośród których bez problemu dobierzemy taką, która będzie odpowiadała naszym potrzebom. Przy wyborze takiego elektronarzędzia należy zatem wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim musimy zastanowić się jakich dużych wierteł będziemy używać, wtedy możemy dobrać wielkość i moc młotowiertarki do wykonywanej pracy.  Przykładowo, przy wierceniu w betonie wiertłami o średnicy od 3 do 28mm wystarczy nam młotowiertarka z mocowaniem SDS Plus, natomiast wiercąc większe otworzy, powinniśmy zakupić młotowiertarkę z uchwytem SDS Max.

Oprócz odpowiedniego doboru wielkości wiertła, należy zastanowić się nad rodzajem silnika. Może być to odpowiednio silnik umieszczony pionowo bądź poziomo. Jeśli szukamy młotowiertarki bardziej uniwersalnej, a wykonywane prace będą wymagały zastosowania wierteł do fi 26, wybierzmy młotowiertarkę z uchwytem SDS Plus z silnikiem poziomym. Do prac na wysokościach czy w trudno dostępnych miejscach bardziej sprawdzi się młotowiertarka z silnikiem pionowym.

Co ważne, nie każda młotowiertarka posiada funkcję kucia, dlatego jeśli główną pracą tego narzędzia ma być dłutowanie czy podkuwanie, należy wybrać młotowiertarkę posiadającą trzy tryby, czyli tzw. wiertarko-młot.

Polecane młotowiertarki renomowanych producentów

Wśród polecanych modeli młotowiertarek do zastosowań profesjonalnych oraz dla użytkowników indywidualnych,m którzy cenią sobie wysoką jakość oraz niezawodność elektronarzędzi, polecane są:

 

młotowiertarka

 

Najważniejsze parametry młotowiertarek

Przy doborze młotowiertarki należy wziąć pod uwagę dane techniczne. Aby narzędzie poradziło sobie z konkretnym zakresem prac, musi spełniać pewne wymagania techniczne. Czym dokładnie kierować się przy wyborze? Szukając najlepszej młotowiertarki powinniśmy sprawdzić:

  • moc urządzenia (te najbardziej uniwersalne młotowiertarki mają moc 700/800W i posiadają silnik poziomy), 
  • energię pojedynczego udaru,
  • rodzaj zasilania,
  • typ uchwytu (w zależności od zakresu wiercenia, dostępne są systemy SDS Puls i SDS Max), 
  • możliwość wybrania funkcji kucia.  

Decydując się na zakup młotowiertarki, należy przyjrzeć się powyższym parametrom, które określają jej wydajność, efektywność, a także funkcjonalność. Nie bez znaczenia jest także marka narzędzia. Sprawdzone firmy takie jak Bosch, Makita czy DeWalt, zawsze są gwarantem jakości.

 

 

Młotowiertarka sieciowa czy młotowiertarka akumulatorowa? Co wybrać?

Przy wyborze rodzaju zasilania młotowiertarki, należy pomyśleć o jej mobilności. Jeżeli szukamy narzędzia przenośnego do pracy w terenie czy na budowie, gdzie nie będziemy mieć dostępu do prądu, młotowiertarka zasilana akumulatorowo sprawdzi się idealnie. Producenci elektronarzędzi dostosowując się do potrzeb klientów, zapewniają szeroką ofertę młotowiertarek na akumulator zasilający narzędzie napięciem 12V, 18V czy 36V. Przy tego typu zasilaniu, musimy jednak pamiętać o ograniczonej pracy akumulatora i czasu jego ładowania.

Wraz z rozwojem technologii stosowanych w narzędziach zasilanych bezprzewodowo - coraz częściej spotykamy produkty z grupy młotowiertarek z zasilaniem akumulatorowych, które swoją mocą dorównują zdolności wiercenia i kucia narzędzi sieciowych. Niemniej jednak, pośród młotowiertarek dostępnych na rynku, znaczna część z nich zasilana jest kablowo. Pomimo ograniczenia mobilności przez kabel zasilający, może być to urządzenie w pełni profesjonalne i przeznaczone do długotrwałych prac.

Jakie więc zasinienie w młotowiertarkach jest najlepsze? Odpowiedź jest niejednoznaczna. Narzędzia zasilane akumulatorowo nie są ograniczone przewodem zasilającym i pozwalają na mobilną pracę bez dostępu do gniazdka elektrycznego i bez ciągnących się przedłużaczy. Narzędzia sieciowe w odróżnieniu od bezprzewodowych młotowiertarek są natomiast stosunkowo tańsze i lżejsze o masę akumulatorów. Musimy zatem sami dobrać sprzęt do potrzeb.

mlotowiertarka Makitamłotowiertarka Dewalt

 

Do jakich prac przyda nam się młotowiertarka udarowa?

Młotowiertarka służy głównie do wiercenia i kucia w betonie. Sprawdzi się przy wykonywaniu remontów, wierceniu otworów bądź wykuwaniu bruzd w ścianach. Wykorzystywany w młotowiertarce udar zapewni wydajniejsze wiercenie w murze, pozwalając na wykonywanie otworów w bloczkach betonowych czy stropach żelbetowych. Posiadanie młotowiertarki sprawi, że skuwanie płytek czy tynku nie będzie już problemem.

Należy wspomnieć również o możliwości wyłączenia udaru. Dzięki tej opcji, możemy wiercić w materiałach innych niż beton np.: drewno czy metal. Wymaga to zastosowania odpowiednich rodzajów uchwytu w osprzęcie lub zastosowania przejściówki narzędziowej.

 

młotowiertarki SDS plus

 

Czym różni się młotowiertarka od wiertarki?

Podstawową różnicą między młotowiertarką, a wiertarką udarową jest inna budowa systemu udarowego. Ta pierwsza wyposażona jest w udar elektropneumatyczny, zaś druga pracuje przy wykorzystaniu udaru mechanicznego. Dodatkowo, słabszy udar w wiertarkach mechanicznych, pozwala na robienie bardziej precyzyjnych otworów w betonie czy ścianach, natomiast młotowiertarki wykorzystując udar elektropneumatyczy doskonale radzą sobie z  wierceniem w najtwardszych materiałach. Co więcej, niektóre młotowiertarki mają dodatkową funkcję kucia, której wiertarki udarowe nie posiadają.

Następną cechą różniącą te dwa narzędzia jest rodzaj uchwytu narzędziowego, a co za tym idzie, rodzaj stosowanych wierteł. W wiertarkach udarowych występują dwa typy uchwytów samozaciskowy lub na kluczyk. W młotowiertarkach występuje natomiast uchwyt SDS. W zależności od wielkości średnicy uchwytu możemy spotkać mocowania SDS Plus czy SDS Max.

Czy lepsza będzie wiertarka udarowa czy młotowiertarka?

Gdy planujemy wykonywać prace bardziej wymagające, tzn. wiercenie w twardym betonie większymi średnicami wierteł, najlepiej zakupić młotowiertarkę. Do prac mniej wymagających tj. wiercenie w cegle lub miękkim betonie wystarczy wiertarka udarowa, w której można również wyłączyć udar i dzięki temu wiercić w metalu i drewnie.

 

Młotowiertarka - gwarancja i serwis

Wybierając nasze produkty - masz pewność że wybrana młotowiertarka to oryginalny produkt podlegający pełnej gwarancji, dlatego kupując młotowiertarki w naszym sklepie - nie musisz obawiać się o ochronę po-zakupową Twoich narzędzi. W przypadku gdy posiadana młotowiertarka ulegnie gwarancji będąc już po okresie ochrony gwarancyjnej - skontaktuj się z naszym działem serwisu. Nasz serwis narzędzi i elektronarzędzi to grupa wykwalifikowanych specjalistów którzy z łatwością diagnozuję przyczynę usterki Twoich narzędzi, szybko ocenią sytuacje i zaoferują uczciwą wycenę lub sprowadzą niezbędne dla Ciebie, oryginalne serwisowe elementy zastępcze.

 

Młotowiertarka w Domitech

W ofercie posiadamy młotowiertarki takich producentów jak AEG, Airpress, Black & Decker, Bosch, DeWALT, Dedra, Festool, Graphite, HiKOKI, Kraft&Dele, Makita, Maktec, Metabo, Ryobi oraz Stanley Fatmax - wszystkie pochodzące z oficjalnej, regionalnej dystrybucji i podlegające pełnej gwarancji deklarowanej przez producenta. Wybierając młotowiertarka w naszym sklepie internetowym masz możliwość wyboru najlepszej formy dostawy i metody płatności, w tym płatność przy odbiorze (za pobraniem) lub odbiór osobisty naszym sklepie stacjonarnym.

pixel