Darmowa dostawa od 99,00 zł

Szczypce glazurnicze

( ilość produktów: 5 )

Szczypce glazurnicze to narzędzie ręczne pomocne przy szeregu prac glazurniczych. Używane są podczas kształtowania płytek po procesie ręcznego cięcia. Ich głównym zadaniem jest ukruszenie niewielkiej ilości materiału glazurniczego. Ukruszenie to ma na celu doprowadzenie płytki do wymaganego kształtu. Z powodzeniem mogą zostać użyte w miejscach, gdzie ręczne maszyny do cięcia płytek nie mają dostępu. Sprawdź dostępne w ofercie Domitech szczypce do glazury i wybierze te, które spełniają Twoje oczekiwania.

Szczypce glazurnicze - jak działają?

Cęgi do glazury mają jedno podstawowe zadanie - mają ukruszyć nadmiar glazury i spowodować, że otwór lub ucięty wcześniej kształt będzie dopasowany do miejsca przyłożenia płytki. Zasada działania polega jedynie na przyłożeniu odpowiednio dużej siły na ramiona szczypiec. Ściskając ramiona szczypiec, szczęki szczypiec wywierają duży nacisk na materiał znajdujący się między nimi. Dzięki temu możliwe jest ukruszenie materiału w postaci płytek, glazury i innych twardych materiałów.

Gdzie przydają się szczypce glazurnicze?

Szczypce glazurnicze z powodzeniem mogą zostać wykorzystane zarówno do prac remontowo-wykończeniowych oraz podczas układania glazury. Podczas prac remontowo-wykończeniowych mogą posłużyć jako szczypce do płyt gipsowo-kartonowych. W procesie kładzenia płytek na podłodze lub na ścianach również odegrają bardzo ważną rolę. Pozwolą na uzyskanie kształtu, który pozwoli na zamocowanie płytek w trudno dostępnych miejscach. Zakamarki, otwory oraz nieregularne kształty są niemożliwe do wykonania w procesie cięcia maszynką ręczną do glazury. Szczypce do glazury z pewnością sobie z nimi poradzą.

Szczypce dla glazurnika - zalety

Niewątpliwą zaletą szczypiec do glazury jest ich niewielka waga. Kolejną z zalet jest możliwość ich użycia w dowolnym miejscu oraz na dowolnym rodzaju płytek. Szczypce nie zajmują dużo miejsca w skrzynce narzędziowej, dzięki czemu możliwe jest ich swobodne transportowanie. Ponadto szczypce pozwalają na ukształtowanie płytki w taki sposób, aby pasowały pod nieregularny kształt w kuchni, korytarzu, łazience i innych pomieszczeniach.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu szczypiec glazurniczych?

Podczas zakupu szczypiec warto zwrócić szczególną uwagę na rodzaj materiałów użytych do ich produkcji. Uchwyty powinny posiadać wygodne elementy z tworzywa uniemożliwiające ślizganie się narzędzia podczas pracy. Warto również zaobserwować czy zostały odpowiednio zaprojektowane pod kątem bezpieczeństwa użytkowania. Mowa tutaj o możliwości przycięcia palców lub skóry dłoni w obrębie uchwytu. Ostatnim z elementów na jakie warto zwrócić uwagę jest fakt posiadania sprężyny między ramionami szczypiec. Sprężyna między ramionami szczypiec pozwala na komfortową i szybką pracę, ponieważ po ściśnięciu ramion szczypiec, te wrócą na swoją pierwotną pozycję i będzie można ukruszyć ponownie materiał w innym miejscu.

Szczypce glazurnicze w sklepie Domitech

Sprawdź ofertę na Domitech.pl i wybierz szczypce glazurnicze, które spełnią Twoje oczekiwania. Kupując w Domitech masz pewność, że dostarczony sprzęt jest oryginalny i pochodzi z oficjalnych źródeł dystrybucji. Dzięki temu masz pewność, że sprzęt objęty jest pełną, deklarowaną gwarancją producencką, a Ty możesz liczyć na profesjonalne doradztwo oraz wsparcie pozakupowe. Ponadto kupując w Domitech możliwy jest dogodny wybór rodzaju płatności. Sprawdź i wybierz sprzęt z naszej oferty!

pixel