Darmowa dostawa od 399,00 zł

Pilarka tarczowa

( ilość produktów: 249 )

Pilarka tarczowa to najbardziej popularne narzędzie, które z powodzeniem może być użyte podczas wielu prac związanych z cięciem drewna ale nie tylko z nim. Nadaje się ona także do przecinania twardszych materiałów takich jak metal, beton, tworzywo sztuczne. Pilarka tarczowa stanowi przykład maszyny wykorzystywanej nie tylko przez profesjonalistów, którzy oczekują wysokiej wydajności, dużej precyzji cięcia połączonej z szybkością uzyskiwanych efektów, ale także przez hobbystów i majsterkowiczów do użytku w przydomowym garażu.

pilarka tarczowa

Czym jest pilarka tarczowa?

Pilarka tarczowa to narzędzie, którym możemy ciąć drewno, beton, płytki ceramiczne czy aluminium. Odpowiednią efektywność pracy zapewnia tarcza tnąca, dzięki której możemy przecinać materiał o różnych właściwościach. Piła tarczowa w większości jest stosowana do cięcia drewna. Dla przecinania piłą tarczową charakterystyczne jest prostopadłe ułożenie ostrza względem ciętego materiału. Aby pilarki tarczowe mogły spełniać swoje zasadnicze zadanie, należy dobrać ostrze do rodzaju wykorzystanego materiału. W kontekście tarcz należy także zwrócić uwagę na ilość zębów oraz sposób ich rozmieszczenia, ponieważ ma to zasadniczy wpływ na głębokość cięcia. Najczęstsze rozmiary tarcz to 165, 190 mm. W odróżnieniu od pilarek stołowych - pilarka tarczowa jest narzędziem ręcznym, który pozwala na sprawne i precyzyjne cięcie materiałów z wykorzystaniem (lub nie) prowadnic, które zapewniają dokładną linię cięcia, niemożliwą do uzyskania przy cięciu piłą szablastą.

Pilarka tarczowa - zastosowanie i sposób działania

Pilarka elektryczna znajduje zastosowanie w wielu czynnościach, służy do cięć mniej precyzyjnych, do bardziej precyzyjnych zalecamy zagłębiarki. Sprawdzi się w każdym warsztacie, stolarni ale także w rękach domowego majsterkowicza. Posiada regulację ustawienia tarczy pod kątem (90 i 45 stopni), wystarczy przekręcić pokrętło. Pilarki ręczne  możemy podzielić na dwie wielkości - małą i dużą. Mniejsze pilarki posiadają tarcze w zakresie 165 - 190 mm szerokości, te większe 210-270 mm. Te pierwsze idealnie sprawdza się przy pracach remontowych czy tworzeniu drewnianych konstrukcji. Zdecydowanie nie oznacza to jednak, że większe pilarki elektryczne są przeznaczone tylko do profesjonalnego użytku w stolarniach czy na budowach a te mniejsze dla majsterkowiczów. Pilarka tarczowa, jako narzędzie tnące - wymaga do działania odpowiedniej tarczy, przystosowanej do cięcia danego materiału. Podczas wyboru pilarki i osprzętu tnącego - warto sprawdzić czy dane narzędzie uzyskuje niezbędną do cięcia prędkość obrotową oraz kompatybilny otwór tarczy, umożliwiający instalację piły.

 

pilarki tarczowe

 

Pilarka tarczowa sieciowa, a akumulatorowa

Pilarki tarczowe mogą być zasilane zarówno sieciowo, jak i bezprzewodowo akumulatorem. Oba rodzaje mają swoje zalety i wady, a wybór zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji konkretnego użytkownika i docelowego zastosowania.

  • Pilarki tarczowe zasilane sieciowo są zazwyczaj bardziej wydajne i mocniejsze, co pozwala na przeprowadzanie cięć o większej głębokości i prędkości bez ograniczenia czasowego, wynikającego z pojemności akumulatorów. Modele sieciowe są też zazwyczaj tańsze od pilarek akumulatorowych. Jednakże, ze względu na konieczność podłączenia do źródła zasilania, pilarki tarczowe sieciowe są mniej mobilne i nie nadają się do pracy w miejscach bez stałego dostępu do gniazdka i sieci elektrycznej.
  • Pilarki tarczowe zasilane akumulatorowo są bardziej przenośne i niezależne od źródła zasilania, dzięki czemu są idealne do pracy w miejscach bez dostępu do prądu. Jednak, ze względu na ograniczenia czasu pracy na jednym ładowaniu, pilarki akumulatorowe są zazwyczaj mniej wydajne i nadają się bardziej do prac wymagających mniejszej głębokości cięcia i prędkości.

Jak wybrać pilarkę ręczną?

Stojąc przed decyzją zakupową konkretnej pilarki tarczowej warto przyjrzeć się kilku parametrom, które są istotne i ukazują jej możliwości. Pierwsza cecha wiąże się z grubością materiału, który chcemy przeciąć. Drugi parametr to prędkość obrotowa, która ma bezpośredni związek z mocą i wydajnością pilarki tarczowej. Im jest ona wyższa, tym ostrze wykorzystywane w pilarce tarczowej w bardziej efektywny sposób tnie konkretny materiał. Innym wskaźnikiem jest możliwość regulowania obrotów, które odgrywają kluczową rolę przy cięciu innych materiałów niż drewno - na przykład metalu czy tworzywa. W tym przypadku regulowane obroty  w połączeniu z właściwą tarczą są odpowiednimi opcjami pozwalającymi dostosować tryb pracy pilarki tarczowej do konkretnego materiału. Bardzo ważne jest aby średnica zewnętrzna krawędzi zębów była taka sama co nominalna średnica tarczy w pilarce. Atutem pilarki tarczowej jest posiadanie przez nią diody LED, która oświetla obszar cięcia, ale także dyszę, która wydmuchuje z niej pył. Warto mieć na uwadze akcesoria dodatkowe pilarek ręcznych, które pozwalają na zwiększenie precyzyjności lub poszerzając zakres praktycznego zastosowania pilarki ręcznej. Kompatybilność z prowadnicą tnąca lub prowadnicą równoległą pozwolą na dokładniejsze cięcia równolegle na dłuższych odcinkach.

 

pilarki tarczowe

 

Dlaczego warto zainwestować w dobrą pilarkę tarczową do drewna? 

Odpowiednia pilarka tarczowa przyspieszy czas pracy oraz sprawi, że będzie ona zdecydowanie bardziej efektywna. Cięcie drewna bądź innych materiałów klasyczną piłą ręczną czy metalowym brzeszczotem przeszło już do lamusa. Wybór odpowiedniego modeli pilarki to dobór podstawowego narzędzia, które musi spełniać nasze oczekiwania, musi ono oferować odpowiednio dobre parametry tnące, takie jak dokładność, precyzję czy szybkość pracy i kompatybilność z akcesoriami dodatkowymi.

Dlaczego warto postawić na markową pilarkę tarczową?

Inwestycja w markową pilarkę tarczową przynosi szereg korzyści, które są kluczowe zarówno dla profesjonalistów, jak i dla hobbystów. Po pierwsze, markowe pilarki tarczowe gwarantują wysoką jakość wykonania i niezawodność, co jest wynikiem zastosowania zaawansowanych technologii oraz wysokiej jakości materiałów. Dzięki temu użytkownicy mogą cieszyć się narzędziem o długiej żywotności, nawet przy intensywnym użytkowaniu. Po drugie, renomowane marki często oferują lepsze wsparcie posprzedażowe, w tym dostęp do serwisu, części zamiennych i specjalistycznego doradztwa. Ponadto, markowe pilarki tarczowe charakteryzują się lepszą ergonomią i zaawansowanymi funkcjami bezpieczeństwa, co przekłada się na komfort i bezpieczeństwo pracy. Wysoka precyzja cięcia, możliwość łatwej regulacji i dostosowania ustawień do konkretnych zadań, a także innowacyjne rozwiązania, takie jak systemy redukcji pyłu czy zaawansowane systemy zabezpieczeń, sprawiają, że markowe pilarki tarczowe są efektywniejsze i bardziej wszechstronne. Wybierając pilarkę tarczową od renomowanej marki, inwestuje się w niezawodność, bezpieczeństwo i precyzję, co jest nieocenione przy realizacji szerokiego zakresu projektów.

Pilarka tarczowa z prowadnicą, sposób na proste cięcie,

Na osobną uwagę zasługuje inny element, którym listwa prowadząca, potocznie zwana szyną. Jej obecność wpływa na zwiększenie dokładności cięcia. Cięcie materiału przy pomocy pilarki elektrycznej jest także dokładniejsze, ponieważ materiał (drewno czy płyta meblowa) nie strzępią się od ostrza. Dokładnie z tym samym elementem współpracują wszystkie zagłębiarki, które klasyfikuje się jako osobną grupę narzędzi należącą do pilarek tarczowych. Aby zamontować pilarkę elektryczną na szynę wystarczy dokupić adapter, który zakładamy na jej metalową podstawę i następnie wpinamy ją w listwę. Piła tarczowa z listwą prowadzącą umożliwia precyzyjne, proste cięcia, które są niezwykle ważne gdy na przykład stawiamy drewnianą konstrukcję czy robimy meble z litego drewna czy też płyty meblowej.

 

piła tarczowa

 

Mobilność ponad wszystko. Pilarka ręczna dla profesjonalistów

Stojąc przed wyborem pilarki tarczowej mamy do wyboru dwa możliwe i znane wszystkim sposoby zasilania narzędzia - akumulatorowe oraz sieciowe. Przy tym ostatnim sposobie zasilania kabel sieciowy, który wymaga wpięcia do gniazda 230V może być dla nas ograniczeniem. Może nie tyle sam kabel co jego długość. Przy wyborze pilarki zasilanej akumulatorowo ogromnym ułatwieniem jest mobilność pracy. Te urządzenia nadają się do pracy na budowach, remontach gdzie nie mamy dostępu do prądu. W ofercie poszczególnych producentów znajdziemy różne systemy zasilania akumulatorowego. Ważne przed wyborem jest upewnienie się, że posiadane przez nas akumulatory będą kompatybilne z nową pilarką tarczową. Uogólniając - nie wszystkie narzędzia akumulatorowe pracują na tych samych bateriach, wykorzystując to samo napięcie zasilania, a wybór narzędzia wyższej serii akumulatorowej - może przynieść niemałe korzyści w praktycznym zastosowaniu narzędzia, które ma zapewnić dużą mobilność ale też zdolność cięcia.

 

pilarka tarczowa

 

Pilarka tarczowa - gwarancja i serwis

Pilarka tarczowa jest narzędziem dla profesjonalistów. Nie jest to typowe urządzenie domowe, które używamy przy skręcaniu szafek z marketu, a narzędzie, które ma za zadanie przecięcie drewna, o grubościach znacznie większych niż typowe półki czy panele podłogowe (oferując bardzo sprawne cięcie od 5 do nawet 13 centymetrów). Niestety jak każde narzędzie - piła tarczowa również może ulec awarii bądź usterki wynikające z naszej winy bądź nie wykrytej przez producenta - wady produkcyjnej. W takim przypadku gwarancja na zakupiony produkt jest kluczowa, zwłaszcza przy narzędziach wykorzystywanych w codziennej pracy. Kupując pilarkę tarczową z oferty naszego sklepu - masz pewność że przysługuje Ci pełna gwarancja producenta, gdyż produkty w naszym sklepie to wyłącznie oryginalne narzędzia z oficjalnych źródeł. Kupując pilarka tarczowa - wybierz Domitech i miej pewność że przysługuje Ci pełne prawo, do skorzystania z gwarancji producenta. Domitech prócz oferowania najnowszych produktów od producentów elektronarzędzi - świadczy usługi serwisowe narzędzi i elektronarzędzi. Nasz wykwalifikowany zespół zbudowany z doświadczonych specjalistów szybko zdiagnozuje przyczynę usterki, zaproponuje uczciwą ofertę lub sprowadzi pożądane serwisowe częsci zamienne - prosto od producenta.

Pilarka tarczowa w sklepie Domitech

W ofercie sklepu internetowego oraz sklepu stacjonarnego Domitech - oferujemy szeroki wybór pilarek tarczowych takich producentów jak Evolution, AEG, Bosch, DeWALT, Dedra, Festool, Graphite, HiKOKI, Makita, Maktec, Metabo, Ryobi, Scheppach, Stanley Fatmax oraz Worx - wszystkie pochodzące z oficjalnej dystrybucji i podlegające pełnej gwarancji producenta. Wybierając pilarka tarczowa w naszym sklepie internetowym - masz pewność otrzymania wyłącznie oryginalnych narzędzi i elektronarzędzi oraz wybór dogodnej formy dostawy i metody płatności.

pixel