Darmowa dostawa od 399,00 zł

Narzędzia traserskie

( ilość produktów: 123 )

Narzędzia traserskie to narzędzia przeznaczone do wyznaczania odcinków, linii, zaznaczania okręgów na stali, punktów oraz innych punktów odniesienia. Narzędzia te mają różną postać w zależności od zastosowania. Narzędzia traserskie to m.in rysik traserski, przymiar kreskowy, kreda traserska, sznur traserski oraz wszelakiej maści kątowniki uniwersalne, ślusarskie czy też dekarskie. Wśród kątowników manualnych znajdą się także kątowniki cyfrowe pomagające z bardzo dużą dokładnością określić kąt. Narzędzia te sprawdzą się podczas prac ślusarskich, ciesielskich oraz prac ogólnobudowlanych.

Narzędzia traserskie

Co to jest trasowanie?

Trasowanie to proces wykorzystywany do prac przy obróbce drewna, metalu oraz podczas prac ogólnobudowlanych. Polega na tyczeniu (czyli zaznaczeniu) linii na powierzchni materiału. Proces trasowania przydaje się w momencie wycinania określonych kształtów lub wyznaczania linii odcinających. Przykładowo - znacząc linię na ścianie za pomocą sznura traserskiego powstaje prosta linia, do której pracownik zajmujący się wykończeniem wnętrza może się wzorować. Przydaje się to m.in do zaznaczenia linii odcinającej w przypadku malowania bądź naklejania taśm malarskich. Kolejnym przykładem jest trasowanie na metalu. Wykorzystując dzia traserskie można wyznaczyć linię, punkt bądź okrąg. Wówczas podczas procesu obróbki mechanicznej niwelowane jest ryzyko popełnienia błędu.

Jakie są narzędzia traserskie?

W przypadku narzędzi traserskich nie ma ścisłego podziału. Narzędzia traserskie będą różniły się w zależności od branży, w jakiej zostaną wykorzystane.

Głównymi branżami w jakich wykorzystywane są przyrządy traserskie to:

 • Budowlanka:
  • kątomierz
  • kątomierz cyfrowy
  • sznur traserski
  • kątownik nastawny
 • Obróbka drewna:
  • kątownik stolarski
  • szablon traserski
  • przymiar składany
  • kątomierz cyfrowy
 • Ślusarstwo:
  • kątownik ślusarski
  • rysik traserski
  • cyrkiel traserski
  • kątomierz tarczowy
  • znacznik traserski
  • przymiar kreskowy


Wszystkie te narzędzia pomocne są przy precyzyjnym określeniu linii cięcia, linii składania, linii odcinających i innych. Używając ich świadomie i zgodnie z ich przeznaczeniem będą odwdzięczały się precyzją oraz długą żywotnością, a także pozwolą uniknąć kosztownych pomyłek.

Gdzie przydadzą się przyrządy traserskie?

W zależności od wykonywanej pracy potrzebne są różne przyrządy traserskie.

Pracując w stali można skorzystać z rysika traserskiego. Służy on głównie do wyznaczania odcinków i zaznaczania linii cięcia bądź linii składania profili stalowych. Przy jego pomocy można wykonać znacznik w postaci linii, który nie zostanie zmyty lub starty, jak ma to niekiedy miejsce w przypadku używania kredy, pisaków lub cienkopisów. Zaznaczona linia jest dobrze widoczna, ponieważ błyszczy się i odbija światło. Przydatnym narzędziem w ślusarstwie jest także kątownik ślusarski pozwalający precyzyjnie wyznaczyć linie cięcia bądź składania profili. Używając zarówno rysików traserskich jak i kątowników ślusarskich ryzyko popełnienia błędu jest mocno zredukowane.

narzedzie dla slusarza

Pracując w obszarze budowlanki przydatnymi narzędziami są piony, sznur traserski, poziomica, kątomierz cyfrowy i inne. Sznury traserskie pomocne są w wyznaczaniu linii odcinających. Po dokładnym odmierzeniu wysokości na jakiej ma powstać linia i po jej zrobieniu pracująca osoba może korzystać z tej linii jako punkt odniesienia. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne i przydatne m.in w ustaleniu wysokości cokołów lub linii odcinającej kolor pomalowanego sufitu od ścian. Poziomica również może posłużyć jako przyrząd traserski. Wykorzystując poziomicę można stworzyć za jej pomocą punkt odniesienia, który po uprzednim ustawieniu może skazywać idealny poziom bądź pion. Kątomierz cyfrowy to technologicznie rozwinięty kątownik pomocny w przypadku mierzenia kątów do brodzików, szaf, wnęk i innych. Pozwala on z dużą dokładnością zbadać czy dwie ściany są do siebie zorientowane prostopadle. W przypadku prac ciesielskich może zostać użyty do wyznaczania kątów krokwi, linii cięcia jętek i innych elementów konstrukcyjnych dachu.

narzedzia dla budowlanca

W przypadku obróbki drewna przyrządy traserskie również odgrywają dużą rolę. Pozwalają przygotować linie cięcia elementów drewnianych i eliminują błędy podczas procesu cięcia. Za pomocą kątowników stolarskich można określić lub wyznaczyć kąt, odcinek lub zaznaczyć linię cięcia, jak wspomniano wyżej. Kątowniki ciesielskie posiadają specjalną stopę ułatwiającą manipulowanie kątownikiem, a także przesuwanie go po krawędzi obrabianego materiału. Szablony traserskie pozwalają na dokładne wyznaczenie linii cięcia elementów drewnianych pod wyznaczonym kątem. Usprawnia to proces cięcia i przygotowania materiałów do stworzenia gotowego projektu. Kątomierz cyfrowy z dużą dokładnością pozwoli na określenie kątów elementów konstrukcyjnych.

narzedzia dla stolarza

Narzędzia traserskie na Domitech.pl

W ofercie naszego sklepu z narzędziami i elektronarzędziami - Domitech, posiadamy szeroki wybór produktów z kategorii narzędzia traserskie, wśród których znajdziemy między innymi cyrkle i macki traserskie, kredy traserskie, kątomierz, ołówki i markery, przymiary traserskie, rysiki i znaczniki traserskie oraz sznur traserski, takich producentów jak Bahco, Bosch, CMT, DeWALT, Festool, Holzkraft, Limit, Luna, Rubi, Stanley Fatmax, Stanley oraz Wolfcraft - wszystkie pochodzące z oficjalnej dystrybucji i podlegające pełnej gwarancji producenta.

Kupując narzędzia traserskie spośród naszej oferty produktowej - masz gwarancję bezpiecznej wysyłki oraz swobodę wyboru dogodnej metody dostawy oraz formy płatności, w tym płatności internetowe mobilne, przelew tradycyjny, płatność ratalna, leasing lub płatność kurierowi przy odbiorze.

pixel