Darmowa dostawa od 399,00 zł

Przecinarki do glazury akumulatorowa

( ilość produktów: 7 )

Akumulatorowe przecinarki do glazury 

Akumulatorowe przecinarki do glazury stanowią szczególny przykład maszynek ułatwiających wykonywanie cięcia takich materiałów, jak płytki ceramiczne, szkło czy szkło zbrojone. Cechą charakterystyczną tej grupy urządzeń jest obecność akumulatora, która zapewnia kilka korzyści. Po pierwsze, akumulatorowe przecinarki do glazury pochodzące z oferty Domitech Bydgoszcz – Sklep i Serwis nie wymagają podpięcia sieciowego. Dzięki wykorzystaniu akumulatora użytkownik może stosunkowo długo wykorzystywać akumulatorową przecinarkę do glazury na jednym naładowaniu baterii. Po drugie, wersja akumulatorowa wiąże się ze zmienioną konstrukcją urządzenia w porównaniu z wariantami ręcznymi i elektrycznymi. Akumulatorowa przecinarka tnąca ceramikę i szkło posiada solidną rękojeść, która ma za zadanie działać antypoślizgowo dzięki zastosowaniu ogumienia. Takie rozwiązanie pod względem praktycznym zapewnia pewniejszy chwyt i zwiększa możliwość łatwego manewrowania akumulatorową przecinarką do glazury.

Pochodzące z oferty Domitech Bydgoszcz – Sklep i Serwis akumulatorowe przecinarki do glazury zaopatrzone zostały w specjalny zbiornik mocowany do narzędzia. W tym układzie przez rurkę podawana jest woda na ostrze tarczy, które jest diamentowe. Ważne, aby pojemniki miały dosyć dużą pojemność z uwagi na możliwość ciągłego dostarczania wody i wykonanie większej ilości cięć. Poziom chłodzenia jest regulowany specjalnym zaworkiem, zaś uzupełnianie zbiornika możliwe jest dzięki otworowi.

Innym ważnym elementem jest stopa z regulacją głębokości cięcia. Chodzi zatem o możliwość nie tylko zrobienia nacięcia w płytce, ale także całkowitego jej przecięcia. Warto zwrócić uwagę przy tym elemencie na opcję ustawiania skosu z pomocniczą podziałką kątową. Jest to szczególnie ważna funkcja, zwłaszcza gdy należy obrobić obrzeże glazury pod półprostym kątem, wykorzystywanym często przy łączeniach na narożach ściennych. Samo cięcie dotyczy tarczy z odpowiednio dobraną średnicą, która bezpośrednio przekłada się na możliwości eksploatacyjne akumulatorowej przecinarki do glazury. Inną grubość zatem można ciąć w pozycji pionowej, inną w pozycji skośnej. Dostępna w akumulatorowej przecinarce do glazury blokada wrzeciona ułatwia wymianę tarczy diamentowej.

Istotnym elementem akumulatorowych przecinarek do glazury z oferty Domitech Bydgoszcz – Sklep i Serwis jest również silnik. Energię niezbędną do zasilania w tej wersji urządzenia pobiera z akumulatora. Warto zatem zwrócić uwagę na jego wydajność i zabezpieczenia.

pixel