Darmowa dostawa od 399,00 zł

Dalmierz laserowy

( ilość produktów: 72 )

W ofercie Domitech znajdują się różne narzędzia pomiarowe, a wśród nich dalmierz laserowy. Wszystkie narzędzia pomiarowe pomocne są w trakcie remontów pomieszczeń, budowy mebli, wyznaczania miejsc wycinania otworów w blatach lub ściankach działowych, a także podczas dekoracji wnętrz. W wielu sytuacjach narzędzia pomiarowe są niezastąpione.

Dalmierz laserowy

Dalmierz laserowy to narzędzie, którego głównym zadanie jest pomiar odcinka tudzież odległości. Z powodzeniem może zastąpić on m.in. ręczną taśmę pomiarową, metrówki, a niekiedy także i kalkulator. To wielofunkcyjne urządzenie pozwoli Ci uniknąć noszenia często nieporęcznych przedmiotów pomocnych podczas wymiarowania pomieszczeń.

Funkcje dalmierza laserowego

Dalmierz laserowy w zależności od zaawansowania modelu potrafi dzięki swojemu oprogramowaniu obliczyć odległość, długość, wysokość oraz odstępy, zapamiętać do 50 ostatnich wyników pomiarów, dokonać pomiaru przy użyciu funkcji Pitagorasa, wykonać pomiar: ciągły, powierzchni, kubatury, obliczyć powierzchnię ścian. Dodatkowo zaawansowane dalmierze laserowe z powodzeniem mogą zostać wykorzystane jako poziomice cyfrowe, a także mogą zostać wykorzystane do zbadania kąta nachylenia danej powierzchni. Wszystkie dostępne funkcje dostępne są w menu dalmierza. Funkcje wybierane są poprzez wciśnięcie odpowiedniego przycisku na obudowie dalmierza. Im droższy dalmierz laserowy, tym będzie on bardziej rozbudowany, co za tym idzie, będzie posiadał więcej funkcji. Możliwość wykonywania skomplikowanych pomiarów rośnie proporcjonalnie do ilości funkcji w danym dalmierzu.

Dalmierz - zastosowanie

Miernik laserowy to przydatne narzędzie, które z pewnością będzie wykorzystywane w każdym domu. Nieodłączną czynnością każdego domostwa są zmiany dokonywane w wystroju wnętrz i kompozycja elementów dodatkowych służących jako ozdoby ścian czy sufitu. Mowa tutaj o wszelakiej maści lampach, kinkietach, obrazach, żyrandolach itd. Biorąc do ręki dalmierz laserowy z łatwością można wyznaczyć punkty, w których powinien zostać odwiercony otwór do powieszenia ozdób.

Dalmierze laserowe wpisują się w trendy "zero waste", wspomagając użytkowników przy dokładnych pomiarach. Dzięki pomiarom z dużą dokładnością można obliczyć ilość potrzebnych paneli podłogowych, farb i taśm malarskich, parkietów, desek i innych materiałów wykańczających wnętrza. Takie rozwiązanie pozwoli uniknąć szacunków "na oko". Zdecydowanie przełoży się to na ekonomikę tj. zakup dokładnie takiej ilości materiałów jakie są potrzebne, bez zbędnych nadwyżek, a także wyrzucania ich (nadwyżek) do kosza.

Obsługa dalmierza

Dalmierz laserowy w większości przypadków wyposażony jest w czytelny, kolorowy wyświetlacz. Wyniki pomiarów wyświetlane są na wyświetlaczu, dzięki czemu zniwelowane jest ryzyko wystąpienia błędów pomiarowych. W większości przypadków obsługa dalmierza jest intuicyjna i ogranicza się do minimum interakcji z urządzeniem. Aby dokonać najbardziej podstawowego pomiaru wystarczy włączyć dalmierz i przycisnąć przycisk pomiarowy. Wówczas na wyświetlaczu zostaje wyświetlony wynik pomiaru. W przypadku bardziej zaawansowanych dalmierzy z mnogością funkcji producenci dbają o dostęp do szybkiej pomocy użycia danej funkcji. Przy wyborze odpowiedniej funkcji pojawia się ikona pomocy i po przyciśnięciu odpowiedniego przycisku zostaje wyświetlona intuicyjna instrukcja obsługi wraz z wyjaśnieniem jak dana funkcja działa.

Wiązki laserowe w dalmierzach

W zależności od wybranego modelu urządzenia, może ono posiadać różnego rodzaju wiązki laserowe. Na rynku najczęściej spotykaną wiązką laserową jest wiązka czerwona. Czerwoną wiązkę znajdziemy zarówno tańszych jak i droższych dalmierzach. Czerwona wiązka lasera dobrze sprawdza się wewnątrz pomieszczeń. W dalmierzach można także spotkać wiązki innego koloru niż czerwona. Są to odpowiednio: wiązka zielona i wiązka niebieska. Obie te wiązki laserowe stosowane są w droższych dalmierzach. Taki rodzaj wiązki laserowej został opracowany z myślą o osobach dokonujących pomiary na zewnątrz, gdzie natężenie światła jest większe niż w pomieszczeniach wewnętrznych. Zarówno wiązka zielona jak i wiązka niebieska jest bardziej widoczna w miejscach mocniej naświetlonych. Dalmierze z niebieską wiązką są aktualnie w fazie ulepszeń oraz dalszych badań, przez co aktualna oferta produktowa większości producentów ograniczona jest do dwóch kolorów wiązek (czerwonej i zielonej).

Dokładność pomiarowa dalmierzy

Pojawienie się dalmierzy na rynku mogło wywołać wiele pytań wśród osób zajmujących się pomiarami. Jednym z parametrów technicznych biorących udział w procesie wyboru odpowiedniego dalmierza jest jego dokładność oraz zasięg. Na rynku dostępne są dalmierze o zasięgu do 200m, jednak te przeznaczone są do ograniczonej grupy odbiorców. Standardowym zasięgiem dla dalmierzy jest odcinek od 15 do 50m. Dokładności jakimi charakteryzują się dalmierze liczone są w milimetrach i wynoszą w zależności od modelu i producenta od +-6mm do +-1mm.

Jaki dalmierz laserowy wybrać?

Pytanie jest dość ogólne i każdy powinien indywidualnie podejść do wyboru dalmierza laserowego. Jeśli miernik laserowy będzie wykorzystywany sporadycznie oraz dokładność -+3-6mm jest akceptowalna wówczas można zainwestować w tańszy dalmierz. Nie ma potrzeby zakupu dalmierza z mnogością funkcji, których i tak de facto użytkownik z reguły by nie wykorzystał. Jeśli natomiast dalmierz będzie używany częściej np. do pomiarów pomieszczeń, obliczania powierzchni ścian, wyznaczania wysokości bądź innych bardziej skomplikowanych pomiarów, wówczas warto zastanowić się nad dalmierzem z większą ilością funkcji i z większą dokładnością. W takim wypadku dobrym wyborem w stosunku cena/jakość jest dalmierz laserowy bosch GLM 50 C

pixel