Darmowa dostawa od 399,00 zł

Pilarka stołowa

( ilość produktów: 76 )

Pilarki stołowe, to elektronarzędzia, które w głównej mierze przeznaczone są do cięcia drewna. Zdecydowanie rzadziej stosowane są do pracy z innymi materiałami. Piłę stołową od innych urządzeń wyróżnia jej rozmiar, dlatego najczęściej spotykana jest w warsztatach stolarskich. Pomimo znacznych rozmiarów pilarki stołowe odznaczają się prostą budową. Najbardziej typowy model przypomina skrzynkę we wnętrzu której umieszczony został silnik napędzający ostrze, które wystaje od góry. Dodatkowo istotnym elementem jest mechanizm pozwalający na regulowanie położenia ostrza. Warto podkreślić, że wybór tarczy jest równie ważny, co wybór samego urządzenia.

pilarka stołowa

Pilarka stołowa to narzędzie elektryczne wykorzystywane do precyzyjnego cięcia drewna, paneli i innych materiałów drewnopochodnych. Piły stołowe posiadają stół roboczy, z otworem i tarczą w centralnej jej części na której umieszcza się obrabiany materiał. Pilarki stołowe działają na zasilaniu elektrycznym sieciowym lub akumulatorowym. 

 

Pilarka stołowa

Pilarka stołowa potocznie najczęściej nazywana jako piła tarczowa. Przeznaczona jest do cięcia drewna dlatego jest to jedno z najbardziej potrzebnych narzędzi w warsztacie stolarskim. Dzięki swojej konstrukcji jest bardzo stabilna. Praca na niej wygląda tak, że to my podchodzimy do piły z elementem, który chcemy przeciąć. Pilarka stołowa jest bardzo dokładna - nadaje się idealnie do tak zwanego cięcia seryjnego. Niezbędne jest do tego ustawienie przymiaru bocznego - przykładamy do niego jeden z wielu elementów, które chcemy przeciąć i każdy kolejny będzie takich samych wymiarów. Co jest ogromnym ułatwieniem i atutem pilarki stołowej jest to, że tarczę możemy ustawić także pod kątem. W tym celu wystarczy przekręcić pokrętło i tarcza zębata kładzie się pod pożądanym kątem (zakres do 45 stopni) dzięki czemu operator może skutecznie pochylić ostrze.

Stołowa pilarka jest narzędziem do precyzyjnych, często powtarzalnych cięć, które zachowują odpowiednią dokładność. Korzystanie z pilarki stołowej przy cięciu wielu identycznych elementów mamy pewność że są one dokładne i będą odpowiednio spasowane ze sobą

 

Piły stołowe dla stolarza, a budowlańca

Pilarka stołowa do cięcia drewna konstrukcyjnego to narzędzie o dużej mocy i wytrzymałości, które zostało zaprojektowane specjalnie do cięcia grubych i twardych materiałów konstrukcyjnych. Narzędzia te posiada mocne silnik elektryczne oraz dużą powierzchnię stołu do obsługi większych i cięższych elementów.

Pilarki stołowe dla stolarza są natomiast przeznaczone do precyzyjnego cięcia, zazwyczaj cieńszych materiałów, takich jak deski, sklejki czy fornir.

Polecane modele pilarek stołowych

Pilarki stołowe marki Dewalt to na ogół pilarki do cięcia drewna konstrukcyjnego. Wśród polecanych modeli warto wymienić:

  • Dewalt DWE7485 - to szybka przecinarka do drewna, idealna na plac budowy.
  • Dewalt DWE7492 - to najbardziej precyzyjna/dokładna pilarka stołowa Dewalt, odpowiednia do warsztatu stolarskiego.

Pilarki stołowe marki Festool to z zasady narzędzia stolarskie. Wyróżniają się one na tle innych najwyższą dokładnością i precyzją, zapewniając najlepsze efekty podczas cięcia elementów drewnianych w pracach stolarskich.

  • Festool CSC SYS 50 - to kompaktowa pilarka stołowa Festool, która wyróżnia się mobilnością.
  • Festool CS 70 EB - to jedna z najmocniejszych pilarek producenta, zapewniająca do 70 mm grubości cięcia
  • Festool TKS 80 EBS - to modułowa piła stołowa z tarczą o średnicy 254 mm. Niezwykle precyzyjna

Pilarki stołowe marki Makita to kilka modeli, wśród których znajdziemy takie modele jak:

  • Makita 2712 - to wydajna pilarka stołowa Makita przeznaczona do prac budowlanych.
  • Makita 2704N - model przeznaczony dla bardziej wymagających użytkowników, do prac w warsztacie stolarskim, gdzie najabrdziej istotna jest precyzja i dokładność cięcia.

 

Dlaczego warto zainwestować w dobrą piłę stołową?

Piła elektryczna do drewna jest koniecznością dla każdego, kto zajmuje się obrabianiem drewna. Piły te możemy podzielić na mobilne i formatowe. Te pierwsze to mniejsze wersje pił, które możemy ze sobą zabrać na montaże mebli czy też na działkę alby pociąć większe gałęzie i drewno. Z reguły ważą ok 30kg, z powodzeniem możemy je przewozić w samochodach dostawczych lub na przyczepkach samochodowych - wystarczy je tylko odpowiednio zabezpieczyć. Piły stołowe formatowe to piły o dużych gabarytach. Są bardzo ciężkie przez co nie nadają się do częstego przenoszenia.

Jeżeli chodzi o same tarcze - mogą się różnić przede wszystkim przeznaczeniem, średnicą zewnętrzną, średnicą otworu, liczbą zębów - im więcej ostrze posiada zębów, tym brzeg materiału będzie gładszy.

 

pilarka stołowa

 

 

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru pilarki stołowej?

Skupienie się na wykorzystywanej przez pilarkę stołową tarczy zębatej jest bardzo ważne dla użytkownika z kilku powodów. Pierwszym jest fakt, że tarcza może wystawać poza poziom stołu roboczego, co finalnie wiąże się z maksymalną głębokością cięcia. Inna sytuacja dotyczy możliwości płynnego jej ukrycia bądź wystawania tarczy ponad stół tylko w postaci kilku milimetrów.

Dodatkowym autem jest możliwość pochylenia tarczy (zazwyczaj to 45 stopni). Za ostrzem tnącym powinien znajdować się nóż rozszczepiający, nazywany także klinem. Ma on bezpośredni wpływ na to, że użytkownik pilarki stołowej uzyskuje prostą linię przy cięciu. Dodatkowym atutem jest także większy poziom bezpieczeństwa. Pilarki stołowe mogą dodatkowo korzystać z prowadnicy kątowej lub prowadnicy równoległej.

Podczas wyboru odpowiedniej pilarki warto zwrócić również uwagę na oferowane warianty danego modelu - poszczególne pilarki stołowe mogą występować z akcesoriami dodatkowymi lub oferować akcesoryjne elementy, które mogą zwiększyć praktyczne zastosowanie narzędzia, ułatwiając jego transport lub podnosząc precyzję/zdolność do pracy z dłuższymi materiałami.

 

Pilarka stołowa - jak wybrać?

Pilarkę stołową należy wybrać odpowiednio pod pożądane parametry cięcia - ważna jest wysokość materiału, który chcemy przeciąć - z piły do drewna wystaje ok polowa tarczy (najczęściej jest to 5 cm) więc najodpowiedniejsza będzie do cięcia desek czy płyt meblowych. Istotne są także obroty - im wyższe, tym rezultaty cięcia są lepsze, zaś cięcie jest bardziej estetyczne. Należy jednak pamiętać, że zbyt wysokie obroty, a co za tym idzie - zbyt duża temperatura cięcia - może spalić płytę. Ważne jest zwrócenie uwagi na kolejny parametr, jakim jest moc. Jej wartość jest ważna w przypadku cięcia twardszych i grubszych elementów. Można umownie przyjąć, że na użytek domowy moc w zakresie 1500-1800 W dla użytkownika jest odpowiednia, jednakże pilarki stołowe, których przeznaczeniem jest użytek profesjonalny, powinny osiągać wyższy parametr. Kolejnym ważnym elementem jest solidny stół pilarki stołowej. Najlepszym rozwiązaniem jest wersja zrobiona z dokładnie wykonanego odlewu aluminiowego. To bardzo ważny element, po którym porusza się ogranicznik wzdłużny. Jeżeli stół nie spełnia zasady trwałości, nie ma możliwości zadbania o precyzję cięcia. W przypadku zakupu pilarki stołowej należy skupić się dodatkowo na tym, by wykorzystywana tarcza była stabilna i aby zachowywała ona niezmienioną pozycję, nawet w kontekście różnego obciążenia. 

W zależności od oferowanych wariantów pilarek stołowych, produkt ten często występują z różnego rodzaju akcesoriami dodatkowymi, które znacznie ułatwią pracę lub mobilność narzędzia.

W przypadku pilarek stołowych poza obudową, wielkością stołu i zasięgiem prowadnic, odmienne mogą być także średnice tarczy. Większa tarcza daje nam możliwość przecinania grubszych przedmiotów. W przypadku cięcia cienkich materiałów takich jak na przykład desek, płyt OSB, tarcza mająca średnicę 210 mm jest wystarczająca.

 

piła stołowa

 

Krajzega, trajzega, a może cyrkulatorka?

Najczęściej używaną nazwą jest krajzega, używana głównie w centralnej Polsce. Trajzega to nazwa, której głównie używa się w województwie łódzkim oraz świętokrzyskim, zaś cyrkulatorka głównie w Galicji. Jednakże, tak - wszystkie te określenia dotyczą tego samego urządzenia, które formalnie nazwać możemy pilarką stołowa.

Pilarka stołowa - gwarancja

Kupując pilarkę stołową z oferty naszego sklepu - nie musisz się martwić gwarancją. Wszystkie oferowane przez nas pilarki to wyłącznie oryginalne produkty, podlegające pełnej gwarancji deklarowanej przez producenta.

 

Piły stołowe w sklepie Domitech.pl

W naszym sklepie posiadamy wyłącznie oryginalne pilarki stołowe wśród których znajdziemy narzędzia takich producentów jak Bosch Professiona, DeWALT, Dedra, Festool, Hitachi HiKOKI, Luna, Makita, Metabo, Ryobi. Wybierając piła stołowa z oferty naszego sklepu - masz swobodę wyboru metody płatności, formy dostawy i gwarancją bezpiecznej wysyłki.

 

piły stołowe

pixel