Darmowa dostawa od 99,00 zł

Kosa spalinowa Stihl

( ilość produktów: 26 )

Kosy spalinowe Stihl to najlepsze rozwiązanie do pracy w terenie, przy gęstej trawie porośniętej chwastami, pełnej zaschniętych roślin, nawet po nie różnej przestrzeni, z dala od źródła zasilania sieciowego. Kosa spalinowa Stihl to połączenie dużej mobilności i mocy do zastosowań profesjonalnych oraz dla każdego, kto ceni sobie najwyższą jakość.

Czym jest kosa spalinowa Stihl?

Kosa spalinowa Stihl to narzędzie do precyzyjnego strzyżenia, przycinania oraz cięcia powierzchniowego trawy i chwastów w sposób komfortowy i bardzo mobilny. Kosa spalinowa Stihl to narzędzie składające się z wału napędowego, silnika 2 lub 4-suwowego, uchwytu oraz głowicy tnącej wraz z szeregiem wielu innych technologii, które poprawiają nie tylko komfort, ale też wydajność i bezpieczeństwo. 

 

kosa spalinowa Stihl

 

Kosy Stihl z silnikiem spalinowym

Kosy Stihl zasilane benzyną, to najbardziej wydajne kosy mechaniczne Stihl. Narzędzia wykorzystują nowoczesny silnik Stihl 2-Mix, który jest równocześnie mocny i oszczędny. Oddzielane w tym silniku spaliny od mieszanki redukują do minimum straty energii związane z wymianą gazów - zapewniając dużą moc i redukcje zapotrzebowania kosy na paliwo.

Lekkie kosy Stihl z silnikiem spalinowym

W ofercie kos Stihl z silnikiem spalinowym znajdziemy produkty z serii FS, modele oznaczone symbolami FS 38, FS 40, FS 55. Narzędzia te wyróżniają się małą masą, nie przekraczajacą 5 kg oraz mocą silnika do lżejszych prac, do 1 KM.

Poręczne, lekkie kosy STIHL nadają finalny szlif podczas dbania i pielęgnacji ogrodu. Urządzenia te stanowią idealne uzupełnienie do kosiarek, zapewniając praktyczne wykończenie po koszeniu trawnika.

 • Mocne urządzenia dla użytkowników okazjonalnych
 • Do koszenia niewielkich trawników
 • Do wyrównywania krawędzi
 • Łatwy rozruch
 • Z prostym lub wygiętym wysięgnikiem

Kosy Stihl do domu i ogrodu z silnikiem spalinowym

Dla bardziej wymagających, indywidualnych użytkowników Kos Stihl, w klasie narzędzi spalinowych znajdziemy modele z symbolami FS 56 (do małych trawników), FS 70 (do średnich powierzchniowo trawników) oraz model FS 89 (do większych trawników). Są to narzędzia przeznaczone do częstszych prac, które standardowo posiadają uchwyt oburęczny.

 • Ogrody i działki o większej powierzchni
 • Do pielęgnacji większych trawników
 • Mocne urządzenia wyposażone w rożne narzędzia tnące

Wydajniejsze spalinowe kosy Stihl dla rolnictwa i ogrodnictwa z silnikami spalinowymi

Kosy Stihl oznaczone symbolami FS 94, FS 120, FS 131, FS 235, FS 240 oraz FS 260 to modele do profesjonalnych zastosowań ze sztywnym wałem napędowym i jednopunktowym systemem antywibracyjnym. Narzędzia te posiadają wydajne silniki 2-MIX lub 4-MIX, o pojemność skokowej od 24,1 do 41,6 cm3, a ich moc w wynosi od 1,2 KM do 2 KM. Wszystkie kosy z tej grupy posiadają oburęczne uchwyty, wymienne narzędzia tnące oraz współpracują z szelkami nośnymi.

Idealne narzędzie do koszenia dużych powierzchni, wycinania chwastów, zarośli i małych drzew. Bardzo mocne kosy Stihl to wytrzymałe i niezawodne urządzenia, które ułatwią pracę na trudnym terenie.

Kosy Stihl z silnikami spalinowymi radzą sobie doskonale wszędzie tam, gdzie standardowe kosiarki jezdne nie dadzą rady, bez problemu pokonując zbocza porośnięte drzewami i krzewami.

Polecane do wszechstronnych prac w rolnictwie i ogrodnictwie.

 • Bardzo mocne i wytrzymałe
 • Do wykaszania dużych chwastów
 • Do pielęgnacji młodników
 • Odpowiednie do twardych zarośli i krzewów

Najmocniejsze benzynowe kosy stihl dla profesjonalistów

Kosy Stihl dedykowane profesjonalistom to narzędzia dla pracowników leśni, architektów krajobrazu lub firm zajmujących się pielęgnacją zieleni na terenach miejsckich/komunalnych. Modele tej grupy sprawdzą się idealnie do koszenia twardej trawy i zarośli na poboczach, skarpach, aż po przerzedzanie młodników.

 

klosa stihl

Kosy spalinowe Stihl - modele

Profesjonalne kosy Stihl napędzane jednostkami spalinowymi, oznaczone symbolami FS 311, FS 360, FS 410, FS 460, FS 490, FS 560 oraz plecakowa kosa Stihl z silnikiem spalinowym FR 410 - to najbardziej zaawansowane kosy Stihl, które zostały zaprojektowane do najtrudniejszych warunków. Wszystkie kosy Stihl z tej kategorii posiadają minimum 300 mm średnicy roboczej, 4-punktowy system antywibracyjny, sztywny wał napędowy, wielofunkcyjny przełącznik, praktyczną regulację uchwytu, możliwość pracy z szelkami oraz możliwość wymiany głowicy/narzędzia tnącego.

Najmniejszy model - FS 311 posiada zastosowaną technologię automatycznej dekompresji oraz silnik Stihl 4-MIX, pozostałe modele wykorzystują silniki Stihl 2-MIX oraz korzystają z technologii Stihl M-Tronic (M) oraz Stihl ErgoStart (E).

Moc znamionowa narzędzi w tej kategorii mieści się między 1,9-3,8 KM, przy pojemnościach od 36,3 do 57,1 cm.

 • Komfortowe, trwałe i mocne urządzenia profesjonalne
 • Dla pracowników leśnych i architektów krajobrazu
 • Dla firm zajmujących się pielęgnacją zieleni na terenach komunalnych
 • Do usuwania zarośli
 • Do wykaszania dużych powierzchni
 • Do prac związanych z cięciem i rozdrabnianiem w lesie

 

Kosa spalinowa Stihl czy elektryczna

Decyzja dotycząca źródła zasilania narzędzi - nie tylko ogrodowych to wybór najbardziej odpowiedniego do danego środowiska pracy i oczekiwanej mocy. Narzędzia akumulatorowe przez zasilanie bateryjne dostarczają swobodę działania w terenie, lecz ograniczają skuteczność przy dłużej pracy przez konieczność wymiany akumulatorów, nie dostarczając też często mocy, narzędzi tej samej klasy, zasilanych sieciowo. Kompromisem pomiędzy dużą mocą, a mobilnością są kosy spalinowe Stihl.

 

Rodzaje silników Stihl-2 MIX oraz Stihl 4-MIX

W zależności od wykorzystywanego silnika - narzędzie do spalania korzysta z paliwa lub mieszanki paliwowej. Zależne jest to od typu i pracy silnika. Silniki 2 suwowe korzystają z mieszanki paliwa z olejem, w celu smarowania komory bezpośrednio z mieszanki, gdy silniki 4 suwowe do pracy wykorzystują czystą benzynę, a olej wlewany jest do specjalnego zbiornika. Silniki dwusuwowe przez uproszczony schemat działania zapewniają większą moc z tej samej pojemności - kosztem konieczności korzystania z mieszanki paliwowej i niekiedy większej emisji spalin. Silniki czterosuwowe posiadają natomiast lepszą wydajność paliwową (ekonomiczniejsza praca), cichszą pracę i mniejszą emisję spalin.

pixel