Darmowa dostawa od 399,00 zł

Młot udarowy i wyburzeniowy

( ilość produktów: 88 )

Młot udarowy czy też młot wyburzeniowy nazywane są zamiennie młotem kującym lub określane jako młot do dłutowania. Narzędzie to sprawdza się podczas kucia w kamieniu i betonie. Z dużym powodzeniem może być stosowane również, gdy w grę wchodzi przebicie przez ścianę bądź skuwanie kafelków, tynków i przy pozostałych pracach rozbiórkowych. Elektronarzędzie to ma wiele zastosowań. Korzystają z niego profesjonalnie działające grupy budowlane, jak i domowi majsterkowicze.

młot udarowy

Do wymagających prać przy rozbiórce - burzeniu i kuciu tynków, cegieł, betonu i żelbetu. Młot udarowy, nazywany również młotem wyburzeniowym to narzędzie niezwykle przydatne przy pracach remontowych, gdzie stajemy przed wyzwaniem demontażu/likwidacji elementów wykonanych z twardych materiałów.

 

Młot udarowy, młot wyburzeniowy - dla kogo?

Pierwszą grupę użytkowników stanowią osoby wykorzystujące młoty udarowe pochodzące z oferty Domitech Sklep i Serwis na użytek własny. Modele te nie posiadają tak wielu funkcji, jakimi cechują się modele stosowane przez profesjonalne ekipy remontowo-budowlane. Młoty udarowe pochodzące z Domitech Sklep i Serwis należące do tej grupy cechują się mocą na poziomie około 600 W. Elektronarzędzia te są idealne do wymieniania posadzek, a dodatkowo mogą wykorzystywać funkcję wyłączenia udaru oraz regulacji drgań. Drugą grupę stanowią osoby korzystające z młotów udarowych w codziennej pracy. Elektronarzędzia w tej grupie charakteryzują się mocą na poziomie około 1200 W, natomiast częstotliwość drgań w przybliżonej wartości wynosi 4000 drgań na minutę. Dzięki uderzeniom przód-tył można osłabić konstrukcję kutego lub wierconego elementu. Profesjonalne młoty udarowe pochodzące z Domitech Sklep i Serwis mają zazwyczaj rozbudowane funkcje, np. opcję pozwalającą tłumić powstające drgania. Z uwagi na duży pobór energii młoty udarowe zasilane są sieciowo, choć coraz więcej pojawia się na rynku modeli wyposażonych w konstrukcje obsługujące zasilanie akumulatorowe.  

Młot udarowy, młot wyburzeniowy, a młotowiertarki

Młoty udarowe oraz młoty wyburzeniowe w odróżnieniu od młotowiertarek - nie oferują funkcji wiercenia. Młoty wyburzeniowe oraz młody udarowe to narzędzia przeznaczone do prac rozbiórkowych, oferujące dużą moc udaru i odpowiednią jego częstotliwość, kosztem większej masy, co znacznie utrudniłoby typowe prace wiertarskie w poziomie.

 

Jaki młot udarowy wybrać?

Przy zakupie młota udarowego z oferty Domitech Sklep i Serwis należy wziąć pod uwagę kilka czynników decydujących o możliwościach tych elektronarzędzi. Największy wpływ ma energia pojedynczego udaru. Mierzona może być ona dwojako: albo na pobijaku (elemencie, który w dłuto uderza od tyłu), albo na końcu dłuta. Dodatkowo wykorzystywany osprzęt można również mocować na dwa sposoby: w uchwycie SDS-Plus (końcówki robocze do 25 mm), SDS-Max (końcówki robocze do 40 mm) lub sześciokątnym. Zwiększone efekty pracy podczas wykorzystania młota udarowego są zauważalne dzięki działaniu energii udaru, którą uznaje się za nadrzędny parametr tego narzędzia. Kolejnym wyznacznikiem jest możliwość tłumienia drgań. Jest to bardzo przydatna funkcja w młotach udarowych mających dużą moc. Parametr ten przyczynia się do zwiększenia komfortu pracy oraz sprawia, że chwyt staje się pewniejszy.

 

Czy warto inwestować w młot udarowy?

Młot wyburzeniowy to elektronarzędzie, za które trzeba zapłacić znacznie więcej niż średniej wielkości młotowiertarki z opcją kucia. Różnica ceny wynika oczywiście z parametrów kłujących jakie posiadają te narzędzia. Typowa młotowiertarka na uchwyt SDS Plus, czy małe młotowiertarki z uchwytem SDS Max nie zapewnią tak dużej skuteczności przy kuciu jak typowe młoty udarowe czy młoty wyburzeniowe.

Same młoty wyburzeniowe nie należą też do grupy specjalnie komfortowych w użyciu narzędzi, gdyż posiadają znacznie większą konstrukcję i masę, która utrudnia pracę.

Wybór młota udarowego jest więc koniecznością posiadania dużego zapasu mocy do najbardziej wymagających prac wyburzeniowych przy kruszeniu twardego betonu.

 

Bezpieczeństwo w używaniu młota udarowego

Młoty udarowe to ciężkie narzędzia, które przy utracie kontroli mogą wyrządzić nie małą krzywdę, nie tylko burzonemu obiektowi ale też operatorowi elektronarzędzia. Istotne jest więc aby używać narzędzia przystosowanego do danego zadania, ale też zapewniającego niezbędną ochronę, odporność i udogodnienia, która redukować będą oddziaływania na operatorze.

Podczas korzystania z młotów wyburzeniowych istotne jest również posiadanie niezbędnych akcesoriów BHP, takich jak buty i okulary ochronne oraz nauszniki, które pozwolą ochronić zdrowie podczas niebezpiecznej pracy wyburzeniowej.

 

Młot udarowy i młot wyburzeniowy na Domitech.pl

Pochodzące z Domitech Sklep i Serwis młoty udarowe i młoty wyburzeniowe są przystosowane do wykonywania wymagających zadań. Ich zastosowanie przekłada się w sposób bezpośredni na podniesienie szybkości i wydajności pracy. Zakup młota udarowego to korzyść, która zapewnia skuteczne w prace wyburzeniowe.

W naszej ofercie znajdziemy wyłącznie oryginalne młoty udarowe, pochodzące z oficjalnej dystrybucji i podlegające pełnej gwarancji. Wśród produktów tej kategorii znajdziemy między innymi młoty udarowe takich producentów jak Bosch, DeWALT, Dedra, Graphite, HiKOKI, Kraft&Dele, Makita, Maktec, Metabo oraz Stanley Fatmax.

Kupując młot udarowy lub młot wyburzeniowy w naszym sklepie - masz pewność bezpiecznej wysyłki w wybranej przez siebie metodzie dostawy i zakup w preferowanej przez siebie formie płatności, takiej jak płatność mobilna, płatność ratalna/leasing czy płatność przy odbiorze we wskazanym punkcie lub naszym sklepie stacjonarnym.

pixel