Darmowa dostawa od 399,00 zł

FREUD

( ilość produktów: 90 )

freud

Marka Freud została stworzona w 1962 roku w obszarze produkcji mebli w północno-wschodniej Włoszech. Strategiczna pozycja zawsze zapewniała bliskość do użytkowników końcowych, co umożliwiało Freudowi nie tylko testowanie nowych innowacji w rzeczywistych zastosowaniach, ale także bezpośrednią współpracę z uniwersytetami i producentami nad przyszłymi rozwiązaniami dla przemysłu tnącego. Dzisiaj siedziba Freud to jeden z najnowocześniejszych ośrodków badawczych rozwoju produktów dla narzędzi tnących w Europie. Od 2009 roku Freud jest również częścią grupy Bosch, wykorzystując globalną sieć wiodącego dostawcy technologii na świecie.

marka freud

 

Marka Freud

Freud to światowy lider w produkcji doskonałych narzędzi skrawających i największy producent wysokiej jakości pił tarczowych. Od 1962 roku firma projektuje i produkuje szeroką gamę wysokowydajnych narzędzi skrawających w swoich zakładach produkcyjnych we Włoszech. Asortyment obejmuje piły tarczowe; lutowane głowice i frezy; noże, części zamienne i akcesoria; bity, frezy i narzędzia CNC.

Technologie i rozwiązania Freuda - doskonałość w służbie Twoich potrzeb

Narzędzia skrawające Freud to produkty wysokiej jakości o unikalnych i innowacyjnych funkcjach. Firma posiada i kontroluje cały proces produkcyjny, monitorowany poprzez rygorystyczną i stałą kontrolę jakości w swoich zakładach produkcyjnych we Włoszech. Ciągłe inwestycje w badania i rozwój w połączeniu z silną wiedzą inżynieryjną i zaawansowanymi technologiami, owocują produktami o innowacyjnych właściwościach, wyjątkowej precyzji i trwałości, które oferują rozwiązania dostosowane do najbardziej wymagających zastosowań.

Przewaga technologiczna, produkcja własnego węglika spiekanego

Freud jest dumny z własnego produktu made in Italy. Jego narzędzia tnące najwyższej jakości są produkowane w jego własnych, włoskich zakładach, wykorzystując tylko najwyższej jakości surowce. Producent wyróżnia się na tle konkurencji dzięki jedynemu na świecie, wewnętrznemu procesowi produkcji węglika. Jego TiCo, specjalnie opracowana, niezwykle zwarta kombinacja węglika tytanu i kobaltu, zapewnia maksymalną precyzję i długotrwałą ostrość krawędzi tnącej. Możliwość formułowania dedykowanych gatunków węglika dla każdej aplikacji gwarantuje najwyższą wydajność w każdym zastosowaniu.

Freud - Innowacja i technologia

Narzędzia tnące Freud to osprzęt najwyższej jakości, który jest zaprojektowany z unikatowymi i innowacyjnymi funkcjami, aby gwarantować wyjątkową i długotrwałą wydajność oraz wspierać w codziennych wyzwaniach. Jego innowacyjne powłoki do zastosowań przemysłowych i profesjonalnych (Silver I.C.E., Perma-SHIELD i Exrim) zapewniają wyjątkową ochronę przed ciepłem, zużyciem i tarciem. W rezultacie, ostrza działają lepiej i mają przedłużoną żywotność. Charakterystyczne dla Freud rowki antywibracyjne, dostępne również z wypełnieniem z termoplastycznego poliuretanu, poprawiają równowagę ostrza, redukując zarówno wibracje, jak i poziom hałasu. Nie tylko, nasze innowacyjne rozwiązania dedykowane dla projektów zębów i lutowania, takie jak ząb Supersquare i lutowanie trójskładnikowe (Tri-Metal Brazing), zapewniają maksymalną trwałość i możliwość wielokrotnego ostrzenia, maksymalizując Twoje inwestycje.

Wśród najbardziej rewolucyjnych innowacji Freud znajduje się High Speed ISOprofil (H.S.I), wyłączna technologia dedykowana dla przemysłu narzędzi okiennych, która oferuje wyjątkową produktywność i oszczędności kosztów.

 

osprzet freud

Frez marki Freud

 

Wiercenie, Frezowanie i Narzędzia CNC z marką Freud

Freud jest liderem branży w produkcji narzędzi do wiercenia, frezowania i narzędzi CNC dla stacjonarnych maszyn i przenośnych frezarek. Wyjątkowa wydajność jego narzędzi przemysłowych jest wynikiem selekcji najwyższej jakości materiałów, rozwijania wyłącznych funkcji oraz wiedzy produkcyjnej. Od trwałych narzędzi zaprojektowanych do dokonywania precyzyjnych i wolnych od przypaleń cięć, po najwyższe standardy i specjalne programy dla centrów obróbczych CNC i przenośnych maszyn, oferta marki Freud spełnia najbardziej wymagające wymogi.

Zalety osprzętu Freud do wiercenia i frezowania

Pełna gama na wszystkie zastosowania

 • Do wiercenia: narzędzia długotrwałe zaprojektowane do wykonywania precyzyjnych i bez przypaleń cięć, aby spełnić najbardziej wymagające wymagania.
 • Do frezowania i profilowania: ostateczne standardowe i specjalne programy dla centrów obróbczych CNC i maszyn przenośnych do dostosowywania okien, drzwi i frontów szafek.

Kompletna izolacja termiczna z powłoką Perma-SHELD.

 • Wyjątkowa właściwość nieprzywierająca zapobiega adhezji żywic, redukując przestoje związane z czyszczeniem.
 • Narzędzie obraca się płynnie, co zmniejsza obciążenie silnika, przedłużając żywotność maszyny.

 

osprzęt freud

Tarcza tnąca firmy Freud

 

Piły tarczowe marki Freud

Freud jest największym producentem przemysłowych pił tarczowych na świecie. W Freud ciągle inwestujemy w najlepsze materiały i zaawansowane technologie produkcyjne, aby produkować wysokiej jakości piły tarczowe, które dostarczają bezbłędnych wyników i długotrwałej wydajności. Ostrza pił tarczowych Freud są wykonane z TiCo, specjalnie opracowanego, niezwykle zwartego węglika tytanu-kobaltu, opracowanego i produkowanego wewnętrznie w naszej dedykowanej fabryce we Włoszech.

Zalety pił tarczowych Freud

Wewnętrzna produkcja węglika wolframu (HW) przynosi wiele korzyści, w tym

 • Węglik TiCo to specjalnie opracowana, niezwykle zwarta mieszanka węglika tytanu-kobaltu, opracowana i produkowana wewnętrznie przez Freud.
 • Specjalne klasy HW są mieszane w oparciu o potrzeby aplikacji i sprawdzane zgodnie z surowymi kryteriami jakości.
 • Specjalne geometrie zębów są opracowane dla perfekcyjnych cięć.

Wielokrotne ostrzenia: super kwadratowy design zęba

 • Grubość wierzchołka o 30% większa niż standardowych wierzchołków.
 • Do 25 ostrzeń, aby przedłużyć żywotność produktu.

Maksymalna trwałość: lutowanie odpornym na wstrząsy trójskładnikowym metalem

 • Specjalny trójskładnikowy stop Freuda składa się z miedzi owiniętej warstwami srebra.
 • To rozwiązanie pozwala końcówkom z węglika wytrzymać ekstremalne uderzenia, zapewniając maksymalną trwałość.

Poprawiona precyzja: Rowki antywibracyjne dla idealnego wykończenia

 • Rowki w korpusie wycinane laserem z wykorzystaniem innowacyjnej technologii Freuda.
 • Dostępne również z wypełnieniem z termoplastycznego poliuretanu, które znacząco redukuje wibracje i minimalizuje hałas.

Brak deformacji ostrza: stal wycinana laserem, napinanie i równoważenie

 • Stal wycinana laserem o wysokiej wytrzymałości zwiększa trwałość ostrza, natomiast proces napinania gwarantuje maksymalną precyzję.
 • Zautomatyzowany system równoważy ostrza Freuda jedno po drugim, eliminując całkowicie szkodliwe wibracje.

 

tarcza freud do drewna do pilarek ręcznych

Tarcza Freud do pilarki ręcznej

 

Dlaczego osprzęt Freud to właściwy wybór?

Freud jest światowym liderem w branży narzędzi tnących. W Freud wykorzystują ponad 55-letnią wiedzę fachową i know-how produkcyjne, aby oferować najszerszą gamę wysokiej precyzji narzędzi wysokiej jakości oraz dedykowanych usług, aby zaspokoić Twoje najbardziej wymagające potrzeby.

Bogate portfolio produktów marki Freud obejmuje wysokiej jakości piły tarczowe, głowice tnące i frezy lutowane, noże, części zamienne i akcesoria, jak również narzędzia do wiercenia, frezowania i CNC. Od 1962 roku projektujemy, planujemy i produkujemy szeroką gamę premium narzędzi tnących, starannie zaprojektowanych i wykonanych, aby wspierać Cię w codziennych zastosowaniach. Dążymy po prostu do doskonałości, począwszy od selekcji najlepszych surowców, produkowanych wewnętrznie w naszych włoskich zakładach, po rozwijanie innowacyjnych funkcji, produkowanych za pomocą zaawansowanych technologicznie maszyn.

Producent skupia się na standardowych i niestandardowych rozwiązaniach, aby nieustannie zwiększać Twoją produktywność i efektywność oraz maksymalizować Twoją inwestycję, dostarczając narzędzia o wyjątkowej wydajności, precyzji i przedłużonej żywotności.

 

freud

Tarcza tnąca marki Freud

 

Osprzęt marki Freud

Freud oferuje najpełniejszy asortyment noży przemysłowych, części zamiennych i akcesoriów. Nasza wewnętrzna produkcja TiCo, niezwykle zwartej mieszanki węglika tytanu i kobaltu, jest unikatowa na świecie i pozwala na monitorowanie i kontrolę całego procesu produkcyjnego. Używany do produkcji krawędzi tnących węglik TiCo charakteryzuje się ekstremalną twardością, odpornością na zużycie i stabilnością w wysokich temperaturach. Freud posiada wiedzę fachową i metody szlifowania, aby osiągnąć najostrejsze krawędzie w różnych recepturach HW. W rzeczywistości, Freud oferuje ponad 20 mieszanek węglika sformułowanych dla standardowych i dedykowanych zastosowań, które są wynikiem naszej rozległej kompetencji inżynierskiej w doborze najlepszych surowców, odpowiedniej klasy, zoptymalizowanego kąta fazowania oraz najnowszej technologii maszyn do ostrzenia. W Freud możesz wybierać z obszernego zakresu uchwytów do narzędzi, dystansów, śrub i akcesoriów, aby spełnić swoje wymagania, zarówno dla maszyn stacjonarnych, jak i przenośnych.

 

cięcie tarczą freud

Tarcza marki Freud do zagłębiarki

 

 

pixel