Darmowa dostawa od 399,00 zł

Ukośnica akumulatorowa

( ilość produktów: 43 )

Akumulatorowe pilarki ukośnice to narzędzia pozwalające wykonywać cięcie pod różnymi kątami w rozmaitych materiałach – drewnie, metalu, tworzywie sztucznym. Sprawdzają się one podczas cięcia szerokich i długich elementów wykonanych z drewna, aluminium i surowców sztucznych. Cechą charakterystyczną akumulatorowych pilarek ukośnic jest obecność baterii zasilających. Dzięki wykorzystaniu akumulatora nie ma potrzeby korzystania z kabla sieciowego, dzięki czemu można w wygodny i swobodny sposób poruszać się w obszarze roboczym.

ukośnica akumulatorowa

Ukośnica akumulatorowa

Ukośnica akumulatorowa to bezprzewodowe narzędzie tnące, wykorzystujące piły tarczowe do cięcia różnorodnych materiałów. Ukośnice akumulatorowe to praktyczne narzędzia do cięcia drewna czy materiałów z tworzywa sztucznego w miejscach bez dostępu do stałego źródła zasilania z sieci elektrycznej. Akumulatorowa ukośnica nada się do cięcia paneli podłogowych, elementów z tworzywa sztucznego czy desek drewnianych.

Ukośnica akumulatorowa - zastosowanie

Akumulatorowe pilarki ukośnice pozwalają obrabiać materiał pod różnymi kątami, np. od kąta 45 do 90 stopni z opcją regulowania. Istnieją modele, które mogą być wykorzystane do pracy jednostronnej. Taki rodzaj pracy determinuje konstrukcja oraz umiejscowienie silnika. Dzięki wykorzystaniu akumulatorowych pilarek ukośnic do pracy dwustronnej użytkownik otrzymuje gwarancję podniesionej efektywności podjętego działania. Ułatwieniem w wykonywaniu prac z zastosowaniem akumulatorowej pilarki ukośnicy jest tzw. posuw. Dzięki niemu cięcie dłuższych odcinków materiałów staje się o wiele prostsze z uwagi na to, że następuje ustabilizowanie materiału i tym samym zwiększenie poziomu wykonywanej pracy. Akumulatorowa pilarka ukośnica z posuwem jest szczególnie przydatnym rozwiązaniem, gdy w grę wchodzi cięcie paneli, płotów czy słupków.  

Ukośnica akumulatorowa - na co zwrócić uwagę

Aby dokonać odpowiedniego wyboru akumulatorowej pilarki ukośnicy z oferty Domitech Sklep i Serwis, należy wziąć pod uwagę najważniejsze cechy tej grupy urządzeń. Jedną z kluczowych spraw są ostrza. Ten rodzaj komponentu wpływa bezpośrednio na głębokość oraz wysokość wykonywanego cięcia. Poza tarczami, które są dostarczane w zestawie do akumulatorowych pilarek ukośnic, często należy dodatkowo zaopatrzyć się w inne wersje, które są przeznaczone do cięcia poszczególnych materiałów, np. do twardego lub miękkiego drewna ? w zależności od tego, jaką twardość ma przeznaczony do obróbki surowiec. Przy doborze tarczy do akumulatorowej pilarki ukośnicy należy pamiętać także o szerokości ostrza oraz średnicy otworu muszą być one zgodne z rozmiarami podanymi przez producenta. Złotą zasadą dotyczącą ilości zębów na tarczy jest stwierdzenie, że ilość zębów determinuje szybkość i dokładność cięcia, czyli mniejsza ilość zębów przekłada się na zwiększoną szybkość dokonywanego cięcia. Z kolei dokładność wykonywanej pracy w tym przypadku jest mniejsza. Jeżeli dla użytkowników akumulatorowych pilarek ukośnic, które pochodzą z oferty w Domitech Sklep i Serwis, ważna jest dokładność cięcia, nadrzędną kwestią staje się zwiększona ilość zębów na tarczy. Dodatkowo warto pamiętać, że tarcza o większej średnicy umożliwia cięcie materiału o zwiększonej szerokości.  Poza odpowiednio dobranymi ostrzami w akumulatorowych pilarkach ukośnicach ważna jest także prędkość obrotowa silnika. Obrabianie tworzyw sztucznych bądź aluminium może być realizowane przez urządzenie z mniejszą prędkością obrotową. W przypadku cięcia bardzo twardego drewna jesionowego, dębowego czy bukowego prędkość obrotowa powinna wynosić min. 5000 rpm.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie ukośnicy akumulatorowej?

Innym przydatnym rozwiązaniem w akumulatorowych pilarkach ukośnicach jest oświetlenie. Jest ono szczególnie potrzebne w sytuacji niekorzystnych i pogorszonych warunków oświetleniowych. W ofercie Domitech Sklep i Serwis dostępne są również wersje z laserem, które obrazują linię mającą ułatwić cięcie. Pomocniczą funkcję spełniają także zaciski oraz wysięgniki, których głównym zadaniem jest podtrzymywanie wykorzystywanego materiału. Akumulatorowe pilarki ukośnice dostępne w ofercie Domitech Sklep i Serwis to urządzenia zdecydowanie bardziej uniwersalne w zestawieniu z tradycyjnymi pilarkami stołowymi. Powodem takiego stwierdzenia jest możliwość wykonania znacznie bardziej skomplikowanych prac z użyciem akumulatorowej pilarki ukośnicy. W celu zwiększenia komfortu podczas obróbki konkretnego materiału warto także zwrócić uwagę na inny element pochodzący z oferty Domitech Sklep i Serwis, tj. stojak. Podczas praktycznego zastosowania akumulatorowej pilarki ukośnicy powstaje także spora ilość pyłu, dlatego dla efektu zmniejszenia jego ilości można zaopatrzyć się dodatkowo w urządzenie odsysające wszechobecny pył.

Ukośnica akumulatorowa na Domitech.pl

W sklepie internetowym Domitech.pl oraz w naszym sklepie stacjonarnym posiadamy szeroki wybór bezprzewodowocyh ukośnic akumulatorowych, takich producentów jak Bosch, DeWALT, Festool, HiKOKI, Makita, Metabo oraz Stanley Fatmax - wszystkie pochodzące z oficjalnej, regionalnej dystrybucji i podlegające pełnej gwarancji deklarowanej przez producenta.

Wybierając ukośnicę akumulatorową z naszej oferty - masz pewność że kupujesz wyłącznie oryginalne narzędzia i elektronarzędzia, z gwarancją bezpiecznej wysyłki. Kupując w naszym sklepie masz swobodę wyboru metody płatności i sposobu dostawy, w tym opcja płatności za pobraniem czy odbiór w naszym punkcie stacjonarnym.

pixel