Darmowa dostawa od 399,00 zł

Pompa do wody

( ilość produktów: 173 )

Pompy do wody dostępne w ofercie Domitech Sklep i Serwis to urządzenia, których działanie polega na wytwarzaniu różnicy ciśnień pomiędzy częścią zasysającą wodę a częścią przy wylocie – w ten sposób woda zostaje sprężona i odprowadzana z wybranego miejsca. Domitech Sklep i Serwis oferuje pompy do brudnej wody, które doskonale sprawdzają się na przykład podczas oczyszczania szamba, jak i pompy zanurzeniowe, służące przede wszystkim do opróżniania z wody zbiorników wodnych.

Co to pompa do wody

Pompa do wody, to urządzenie o uniwersalnym zastosowaniu, które umożliwia transfer wody z jednego miejsca do drugiego. W zależności od budowy i oferowanych funkcji/parametrów - pompa do wody może pełnić różne funkcje,być przystosowana do konkretnego sposobu działania/zadania.

Na co zwrócić uwagę wybierając pompę do wody

Wybierają pompę do wody, istotne jest zweryfikowanie zdolności danego urządzenia do poradzenia sobie z zadaniami które ją czekają. Na rynku dostępne jest wiele różnych pomp o różnym docelowym zastosowaniu, które mniej lub bardziej znacząco różnią się od siebie. Niezmienne dla pomp są natomiast kluczowe parametry techniczne, do których należy maksymalna wydajność wyrażana w litrach/godzinę, maksymalne ciśnienie wyrażane w barach oraz Moc znamionowa.

 • Maksymalna wydajność - współczynnik informujący o maksymalnej zdolności przepływu wody przez pompę
 • Maksymalne ciśnienie - wartość maksymalnego ciśnienia jakie jest w stanie wytworzyć pompa
 • Moc znamionowa - ogólna wartość mocy urządzenia i poboru prądu

Istotną cechą pomp do wody jest zależność wydajności przepływu od ciśnienia. Im większe maksymalne ciśnienie pompy, tym urządzenie jest w stanie wyżej podnieść wodę. Jednakże zmniejsza to przepływ, czyli ilość przepuszczanej cieczy. Niemożliwe podczas pracy pompy do wody jest uzyskanie w tej samej chwili maksymalnego ciśnienia i przepływu.

Pompa do wody - rodzaje

W zależności od rodzajów pomp, ich przepływowi, ciśnieniu, budowie oraz źródle zasilania - możemy mówić o pompach takich jak:

 • pompa ogrodowa (pompa do deszczówki, pompa do oczka wodnego)
 • pompa do wody brudnej (pompa membranowa)
 • pompa zanurzeniowa (pompa głębinowa, pompa do studni, pompa do studni głębinowej)
 • pompa do szamba (pompa do szamba z rozdrabniaczem)
 • pompa spalinowa do wody

Pompa ogrodowa

Pompa ogrodowa to wielofunkcyjna pompa do wszelkich zastosowań w ogrodzie. Ogrodowa pompa do wody to dobry wybór, jeżeli chcesz:

 • pompować wodę ze studni,
 • zbierać wodę deszczową w zbiorniku,
 • nawadniać ogród wodą ze zbiornika na deszczówkę,
 • zwiększyć ciśnienie wody w kranie.*

*W tym przypadku zalecana jest ogrodowa pompa do wody, która zapewnia możliwość wytworzenia sporego ciśnienie.

W ofercie produktów marki GARDENA znajdziemy odpowiednią pompę ogrodową, która zapewni alternatywne źródło wody do nawadniania ogrodu. Szukając wygodnego sposobu na wykorzystanie wody deszczowej - pompa ogrodowa jest odpowiednim wyborem.

Pompa do wody brudnej

Pompa do brudnej wody umożliwia wypompowanie nieczystości z przydomowego szamba w sposób wygodny i prosty. Domitech Sklep i Serwis oferuje pompy do wody wyposażone w kwasoodporną obudowę, dzięki której są one niewrażliwe na działanie szkodliwych substancji, przez co nie ulegają zniszczeniu w wyniku kontaktu z nimi. Zawarty w pompie do wody pływak uruchamia silnik, co zwiększa komfort korzystania z urządzenia. Poza zbiornikami na nieczystości pompy do brudnej wody sprawdzają się również w przypadku, gdy chcemy odprowadzić wodę z zalanych pomieszczeń.

Zanurzeniowa pompa do wody

Kolejny rodzaj pompy do wody, który bardzo często wybierany jest przez klientów, to pompa zanurzeniowa. Jej możliwości najlepiej wykorzystuje się podczas prowadzenia prac budowlanych i remontowych oraz przy osuszaniu budynków. Świetnie sprawdzą się także w ogrodach, gdy potrzebujemy odprowadzić wodę z oczka wodnego, stawu i każdego innego zbiornika wodnego. Za pomocą pomp zatapialnych oferowanych przez Domitech Sklep i Serwis można także wykorzystywać zassaną w razie ulewy deszczówkę do podlania ogrodu.

Pompa spalinowa do wody

Zasilanie spalinowe pompy do wody zapewnia bardzo dużą moc wyjściową wirników, co za tym idzie konstrukcja ta najczęściej posiada największą moc, zapewniając wyższe ciśnienie oraz zwiększone istotne parametry pompy do wody.

Pompa do wody w sklepie Domitech

W ofercie sklepu internetowego oraz sklepu stacjonarnego Domitech, z sekcją ogrodową - znajdziemy pompy do wody takich marek jak Gardena, Makita, Metabo, REMS oraz Wacker Neuson, wszystkie pochodzące z oficjalnej dystrybucji i podlegające pełnej, deklarowanej przez producenta gwarancji. Wybierając pompę do wody z oferty naszego sklepu masz pewność, że otrzymasz wyłącznie oryginalny produkt oraz możliwość wyboru dowolnej spośród oferowanych form dostawy i płatności, w tym możliwość odbioru osobistego i płatności za pobraniem. Jeżeli nie jesteś pewien, która pompa do wody spełni Twoje oczekiwania - zadzwoń, nasi specjaliści z działu ogrodowe chętnie odradzą i pomogą dobrać najlepsze urządzenie.

pixel