Darmowa dostawa od 399,00 zł

Tarpol

( ilość produktów: 49 )

Tarpol to producent, który swoją markę oraz działania związane z jej rozpoznawalnością buduje od 2000 roku. Nieustannie zajmuje się dostarczaniem nowoczesnych rozwiązań, umożliwiających szybkie i bezpieczne wykonywanie pracy w miękkich metalach, tworzywach sztucznych oraz drewnie. Tarpol specjalizuje się w tworzeniu osprzętu dedykowanego dla szlifierek kątowych oraz frezarek dolnowrzecionowych, służącego do obróbki tych materiałów.

Tarpol - o firmie

Tarpol to polska firma, pochodząca z Bydgoszczy, która zajmuje się produkowaniem osprzętu do elektronarzędzi, dedykowanego do obróbki metali miękkich, tworzyw sztucznych oraz drewna. Oferta opiera się głównie na dedykowanych tarczach tnących oraz frezach mocowanych na szlifierki kątowe oraz frezarki dolnowrzecionowe. Swoją produkcję Tarpol rozpoczął w 2000 roku i od tego momentu nieustannie poszerza swoją ofertę, co zapewnia szeroko pojęte zastosowanie oraz możliwość doboru  odpowiedniego rozmiaru osprzętu. Oprócz poszerzania oferty producent stosuje rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo korzystania. Narzędzia Tarpol ciągle ulegają zmianom, aby nie tylko zapewnić precyzję działania, ale także opierać je na maksymalnym bezpieczeństwie użytkowników. Osiąganie takich efektów bydgoskiemu producentowi zapewniają badania, jakie są przeprowadzane wewnątrz firmy Tarpol.

Produkty marki Tarpol - tarnik i frezy

Produkty marki Tarpol, wykonywane są z wysokiej jakości stopu materiału, który zapewnia zwiększoną żywotność podczas obróbki materiałów. Znajomość rynku oraz jego zapotrzebowania pozwoliła firmie wypracować odpowiedni profil oferty dla wielu rzemieślników oraz amatorów domowego majsterkowania. Oferta dostępna w Domitech tarników oraz frezów Tarpol pozwala na dobór odpowiedniego osprzętu względem konkretnych zadań. W ofercie Tarpol znajdziemy tarniki oraz frezy, które pozwolą na cięcie, frezowanie, szlifowanie i zdzieranie starych powłok lakierów, załamywanie krawędzi, a nawet na wykonywanie prac artystycznych, jak rzeźbienie.

Bezpieczeństwo potwierdzone certyfikatem

Tarniki i frezy Tarpol odznaczają się wysoką jakością wykonania, co ma pozytywne przełożenie na wyższy poziom bezpieczeństwa wykonywanej pracy. Bezpośrednim tego potwierdzeniem jest uzyskany przez firmę Tarpol certyfikat bezpieczeństwa „B”. Produkty oferowane przez autoryzowany sklep Tarpol - Domitech Bydgoszcz poddano badaniom w skrajnych warunkach z maksymalnymi obciążeniami, dzięki czemu spełniają wyznaczone normy bezpieczeństwa oraz osiągają najlepsze efekty podczas wykonywanej pracy.

Tarnik Tarpol - dobieranie tarników pod tworzywo

Szeroki wachlarz osprzętu Tarpol posiada różnorodne cechy, które zapewniają mu możliwość pracy z wieloma różnymi materiałami. Do najbardziej popularnych tarników marki należą tarniki w kształcie piły, które umożliwiają wydajne cięcie drewna za pomocą szlifierki kątowej, a nawet tworzenia zarysów bruzd w miękkich ścianach, pod instalacje elektryczne i wodno – kanalizacyjne. Producent posiada również dedykowane tarniki Tarpol proste, skośne i wpuszczone, służące do wydajnego szlifowania rozmaitych powierzchni. Oprócz szerokiej oferty tarników, warto jest również przyjrzeć się osprzętom, jak frezy Tarpol, które umożliwiają wykonywanie agresywnych żłobień w materiale oraz wydajne załamywanie krawędzi. Na dodatkową uwagę zasługują również specjalistyczne frezy kątowe oraz promieniowe, których ukształtowanie pozwala na szlifowanie materiału w ich charakterystycznym stylu, jak na przykład szybkie wyfrezowanie półowalnego kształtu misy.

Tarnik Tarpol - typy i charakteryzacja gradacji

Tarpol podczas produkcji swoich tarcz do szlifowania, zaprojektował trzy rodzaje gradacji, które zapewniają możliwość dokładnego dopasowania jej do obrabianego materiału. Pozwala to uzyskać dokładnie taki efekt, jaki mieliśmy w założeniu. Dzięki temu, że różnica w poszczególnych gradacjach jest widoczna gołym okiem, w łatwy sposób jesteśmy wybrać odpowiednią do obróbki danego materiału. Tarniki i frezy Tarpol posiadają warianty takie jak:

Gradacja wstępna – najbardziej agresywne tarniki producenta. Pięć wysokich, wytłoczonych, ostrych  zębów szybko poradzi sobie z efektywnym szlifowaniem oraz frezowaniem obrabianych materiałów.

Gradacja wyższa – wartość pośrednia w tarnikach i frezach Tarpol. Wyposażona w tą samą ilość, jednak odrobinę niższych zębów, pozwoli na wydajne szlifowanie oraz pozostawienie znacznie mniejszych rys po tym procesie.

Gradacja wykończeniowa – składająca się z najmniejszych zębów, dzięki czemu efekt finalny szlifowania jest już często efektem końcowym podczas obróbki. Obrabiana powierzchnia jest niemalże gładka i gotowa do dalszych procesów, jak lakierowanie, czy malowanie.

Tarnik Tarpol na Domitech.pl

Kupując tarcze i frezy Tarpol na stronie Domitech.pl oraz stacjonarnie w naszym sklepie, masz pewność, że otrzymasz oryginalne produkty z oferty firmy Tarpol. Wszystkie produkty zakupione w sklepie Domitech - oferującym narzędzia, elektronarzędzi i dedykowany osprzęt - objęte są pełną gwarancją, jaką oferuje ich producent. Wybierając tarniki i frezy firmy Tarpol masz pewność, że kupujesz osprzęt objęty certyfikatem bezpieczeństwa. Nasi konsultanci pomogą Ci z wyborem odpowiedniej gradacji oraz kształtem osprzętu od bydgoskiego producenta

Katalog produktów producenta dostępny TUTAJ

pixel