Darmowa dostawa od 399,00 zł

Młotowiertarka SDS MAX

( ilość produktów: 87 )

Młotowiertarki można spotkać pod inną, alternatywną nazwą, określającą je jako „młoty obrotowo-udarowe”. Specyfika tych elektronarzędzi pozwala na wykorzystanie ich podczas wiercenia otworów w materiałach o twardej powierzchni, np. w marmurze, betonie lub kamieniu. Ich obróbka jest bardzo wymagająca, dlatego wiąże się z koniecznością zastosowania odpowiednich maszyn, jakimi są młotowiertarki SDS-Max.

młotowiertarka sds max

Zasilane akumulatorowo lub sieciowo młotowiertarki SDS Max do najcięższych zastosowań, to profesjonalne narzędzia do najbardziej wymagających prac związanych z wierceniem i kuciem w betonie i żelbecie.

System SDS Max

Efektem przekształcenia systemu mocowania SDS-Plus było stworzenie młotów obrotowo-udarowych z systemem mocowania SDS-Max. W tej grupie narzędzi dostępne modele są większe i solidniejsze, a co za tym idzie ich masa jest również większa, bo przekracza 5 kg. Średnica wiertła w tym przypadku również jest większa niż 18 mm. Duża część maszyn w kategorii młotowiertarek SDS-Max wykorzystuje także funkcję umożliwiającą kucie.

Młotowiertarka SDS Max - zastosowanie i funkcje

Młoty obrotowo-udarowe z systemem mocowania SDS-Max sprawdzają się, gdy zachodzi potrzeba wykonania wymagających prac związanych z wierceniem. W celu uzyskania jak największych efektów pracy, młotowiertarki SDS-Max powinny osiągać prędkość obrotową o małej wartości. W tej sytuacji zasada jest następująca: im mniejsze obroty, tym większe opory młotowiertarki SDS-Max mogą pokonać. Warto również zwrócić uwagę na parametr związany z energią kinetyczną udaru, której wartość wynosi około 10 J. Żeby kucie mogło być wykonywane w bardzo twardych materiałach, energia pojedynczego udaru w młotach obrotowo-udarowych SDS-Max powinna być większa.

Dostępne w ofercie sprzedażowej Domitech Sklep i Serwis młotowiertarki SDS-Max pozwalają wiercić otwory o znacznych średnicach. System sprawnego i łatwego mocowania wiertła do wymagających prac budowlanych od 1990 roku poszerza możliwości eksploatacyjne młotowiertarek o rozwiązanie, jakim jest uchwyt z mocowaniem SDS-Max.

Elektronarzędzia młotowiertarki SDS-Max oferowane przez Domitech Sklep i Serwis z dużym powodzeniem mogą być stosowane podczas trudnych i wymagających profesjonalnych rozwiązań prac rozbiórkowych. Tak przedstawiająca się charakterystyka młotów obrotowo-udarowych SDS-Max umożliwia realizowanie podjętych czynności w rozmaitych materiałach, do których należą między innymi beton zbrojony, kamień lub inne materiały mineralne.

Młotowiertarka SDS Max, kluczowe parametry

Jak każde elektronarzędzie, młotowiertarka SDS Max posiada kilka parametrów szczególnie istotnych przy ocenie przydatności do poszczególnych prac. Wśród wielu funkcji dodatkowych, najbardziej istotne cechy młotowiertarki sds max to:

Moc - moc młotowiertarki sds max, wyrażana w jednostce Watt, to wartość określająca maksymalną moc wyjściową - im wyższa tym lepiej. Moc znamionowa "W" pomaga określić zdolność narzędzia do pracy przy bardziej wymagających zadaniach.

Moc pojedynczego udaru - Młotowiertarka SDS Max jest narzędziem do pracy w betonie. Beton i inne materiały mu podobne to elementy kruche, przy których ruch posuwisty znacznie usprawnia pracę i ogólną wydajność. Moc pojedynczego udaru wyrażana w dżulach (jednostka "J") pomaga określić wydajność danego modelu do prac związanych z kuciem.

Młotowiertarka SDS Max - dla kogo?

Młotowiertarki SDS Max to urządzenia szczególnie przydatne na placach budowy podczas kucia i wiercenia w najtwardszych, betonowych ścianach. Dzięki dużej mocy i funkcji wiercenia z udarem - młotowiertarki SDS Max są niezwykle przydatne budowlańcom, elektrykom, glazurnikom oraz hydraulikom.

Młotowiertarka SDS Max, a SDS Plus

Młotowiertarka SDS Max w odróżnieniu od mniejszych modeli SDS Plus - to narzędzia oferujące znacznie większa moc i siłę pojedynczego udaru, oferując nawet 10 większą wartość siły uderzenia. Młotowiertarki SDS Max wykorzystują również inne mocowanie wierteł i dłut, przez co niemożliwe jest wykorzystywanie tych samych narzędzi (dłut i wierteł).

  • Młotowiertarki SDS Max to narzędzia znacznie większe w porównaniu do młotowiertarek z uchwytem sds plus
  • Młotowiertarki z uchwytem SDS Max oferują znacznie większą siłę pojedynczego udaru
  • Moc wyjściowa narzędzi SDS Max pozwala na wiercenie większych średnic oraz sprawniejszą pracę w zbrojonym betonie
  • Różnica mocowań pomiędzy systemami SDS Max i Plus wiążę się z koniecznością korzystania innych dłut i wierteł
  • Większe zużycie energii i znacznie skrócony czas pracy na bezprzewodowym zasilaniu

Młotowiertarka sds max - źródło zasilania

Młotowiertarki SDS max przez wzgląd na konieczność oferowania bardzo dużej mocy oraz siły udaru - to głównie narzędzia sieciowe, pracujące z napięciem 230V. Bardzo duża moc wiążę  się z bardzo wysokim zapotrzebowaniem na energię elektryczną, przez co niezwykle rzadko spotykane były narzędzia bezprzewodowe na zasilaniu akumulatorowym. Obecnie wielu producentów, w tym Makita, Dewalt czy Bosch - oferują bezprzewodowe młotowiertarki SDS Max na zasilaniu akumulatorowym, wykorzystujące wysokowydajne ogniwa litowo-jonowe, które swoimi parametrami oraz zdolnościami wiercenia potrafią dorównać wydajnościom urządzeniom sieciowym.

Młotowiertarka SDS Max na Domitech.pl

W ofercie naszego sklepu z narzędziami i elektronarzędziami posiadamy szeroki wybór młotowiertarek SDS Max, takich producentów jak Bosch, DeWALT, HiKOKI, Makita, Metabo oraz Stanley Fatmax - wszystkie pochodzące z oficjalnej dystrybucji i w pełni podlegające gwarancji producenta.

Kupując narzędzie do wiercenia, wiercenia z udarem i kucia - wybierz młotowiertarka SDS Plus z oferty naszego sklepu! Młotowiertarki SDS max w naszym sklepie to w pełni oryginalne i wartościowe narzędzia które spełnią Twoje oczekiwania.

Zamawiając u nas młotowiertarka SDS Max, masz gwarancję bezpiecznej wysyłki oraz swobodę wyboru odpowiedniej metody dostawy i formy płatności, w tym możliwość wyboru dogodnych rat przy płatności ratalnej lub zakup w formie leasingu.

pixel