Darmowa dostawa od 399,00 zł

Widły

( ilość produktów: 7 )

Widły ogrodnicze to jedno z najbardziej wszechstronnych narzędzi, które znajdują zastosowanie w wielu pracach ogrodowych. Służą przede wszystkim do przekopywania i spulchniania gleby, co ułatwia dostęp powietrza do korzeni roślin i przyczynia się do ich zdrowszego wzrostu. Charakterystyczne dla wideł są ich zęby, które mogą być różnej długości i grubości, w zależności od przeznaczenia narzędzia - od delikatnych prac przy kwiatowych rabatach po cięższe zadania, takie jak przerzucanie kompostu czy wykopywanie warzyw. Ich ergonomiczny kształt i wyważenie sprawiają, że praca z nimi jest mniej męcząca niż przy użyciu innych narzędzi, takich jak łopata.

Widły

Widły to uniwersalne narzędzia, które są albo ręczne, albo posiadające długi uchwyt oraz kilka metalowych widełek na końcu. Służą one do różnych prac w ogrodzie, takich jak rozbijanie zbitej ziemi, przewracanie kompostu, czy też do kopania. Dzięki swojej konstrukcji umożliwiają skuteczne i efektywne wykonywanie prac związanych z pielęgnacją ogrodu, zapewniając precyzję i wygodę podczas użytkowania.

widły ręczne

Widły FELCO

Widły ręczne idealne do przesadzania

Widły ręczne to narzędzia przystosowane do małych prac ogrodowych niewymagających zbyt dużej mobilności, a także przydają się przy przesadzaniu roślin doniczkowych, by odpowiednio przygotować ziemię pod przesadzaną roślinę. Widły ręczne są idealne do przesadzania roślin, zwłaszcza tych o delikatnych korzeniach. Dzięki swojej konstrukcji umożliwiają łatwe wyjmowanie roślin z doniczek oraz minimalizują uszkodzenia korzeni. Ponadto widły idealnie nadają się do spulchniania i napowietrzania ziemi wokół roślin. Ich ostre widełki umożliwiają skuteczne rozbijanie grudek ziemi. Będąc odpowiedzią na małe prace ogrodnicze, widły ręczne przydają się przy usuwaniu chwastów z ziemi, zwłaszcza tych o silnych korzeniach. Dzięki precyzyjnym widełkom można łatwo wyłuszczyć chwasty bez uszkadzania otaczających roślin, niemniej jednak najlepiej w tym zadaniu najlepiej sprawdzą się do tego przeznaczone wyrywacze do chwastów. Małe widły ręczne są niezastąpionym narzędziem w małych pracach ogrodowych, umożliwiając precyzyjne i delikatne działania, takie jak przesadzanie roślin, usuwanie chwastów.

Widły do mieszania kompostu

Kompost to nawóz, który powstaje w wyniku zmieszania różnych składników, pozwala on na wzbogacenie właściwości fizycznych, chemicznych i biologicznych gleby. Swoje właściwości zawdzięcza głównie mikro procesom, które zachodzą podczas mieszania oraz rozkładu kompostu. Jednakże, by wspomniane procesy mogły zajść, kompost należy mieszać od czasu do czasu, wykorzystane do tego powinny być właśnie widły do mieszania kompostu. Powstała w ten sposób mieszanka jest bogata w składniki odżywcze dla roślin i pożyteczne organizmy, takie jak bakterie, pierwotniaki, nicienie i grzyby. Ten nawóz jest nie tylko organiczny, ale również nie szkodzi roślinom, gdyż nie wykorzystuje się żadnych chemikaliów w procesie jego powstawania. Dobry nawóz jest równie ważny co nawodnienie dla wzrostu roślin, dlatego warto zaopatrzyć się w również w system nawadniania, który utrzyma ogród odpowiednio nawodnionym.

widły do kopania

Widły Fiskars Xact

Wielozadaniowe widły do kopania

Widły do kopania to najbardziej wszechstronne w użyciu widły zawdzięczają to głównie swojej budowie oraz rozmiarowi. Są one niezastąpionym narzędziem dla każdego ogrodnika, który dba o swoje grządki. Widły doskonale sprawdzają się przy spulchnianiu i do odwracania ubitej gleby, a także nadają się do napowietrzania trawników, usuwania chwastów i wykopywania kamieni. Ich trwałe ostrza wykonane z trwałych metali gwarantują skuteczność i wytrzymałość w trakcie pracy w ogrodzie. Uchwyt w kształcie litery D zapewnia wygodny chwyt, który jest odpowiedni dla różnych rozmiarów dłoni, zarówno z rękawicami, jak i bez. Widły do kopania, mogą być wykorzystane w parze wraz z kultywatorami ręcznymi, które pozwolą na przygotowanie gleby pod sadzenie roślin. Oczywiście widły do kopania idealnie też nadają się do rozkładnia kompostu w celu nawożenia gleby. Dzięki tej wszechstronności te widły najlepiej się sprawdzają przy rozmaitych większych pracach ogrodowych, są też idealnym wyborem dla ludzi szukających najwytrzymalszego modelu, co jednak wiąże się również z wagą, która jest największa przy tym typie wideł.

Widły przy pracy w ogrodzie?

Widły mogą się bardziej kojarzyć z pracami w gospodarstwie rolnym, jednakże mają one wiele zastosowań w ogrodzie, poza tym korzystanie z nich w ogrodzie przekłada się na efektywną pielęgnację roślin i gleby. Ich podstawowe zastosowanie, to:
• skuteczne spulchnianie ziemi, co sprzyja lepszemu rozwijaniu się korzeni roślin;
• usuwanie chwastów;
• przesadzanie roślin, widły umożliwiają wyjęcie ich z ziemi bez uszkadzania korzeni;
• wykopywanie kamieni;
• napowietrzanie gleby i poprawienie jej struktury.

pixel