Darmowa dostawa od 99,00 zł

Odkurzacz do liści

( ilość produktów: 29 )

Aby nasz ogród wyglądał pięknie i zapewniał nam udany relaks, musimy zadbać o jego odpowiednią pielęgnację. Jednym z urządzeń, które pomogą nam w zadbaniu o dobrą kondycję ogrodu, jest odkurzacz do liści. W Domitech – Sklep i Serwis mamy duży wybór tych narzędzi, więc z pewnością każdy znajdzie u nas taki model, który w pełni sprosta jego potrzebom.

odkurzacz do liści

Co to odkurzacz do liści

do liści to narzędzie, które może łączyć dwie funkcje, czyli wydmuchiwanie i odkurzanie. Najlepiej jest wybrać model posiadający obydwa tryby pracy, przez co zyskamy urządzenie o szerokim zakresie zastosowań. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy mogli rozdmuchiwać liście, "zagrabiając" je wszystkie w jedno miejsce, a także odkurzyć ogród z nich lub ze ściętej trawy. Kolejną zaletą wynikającą z wyboru odkurzacza ogrodowego jest oszczędność czasu i komfort pracy, gdyż jednym urządzeniem wykonamy dwa zadania, bez potrzeby zmiany korzystania z dmuchaw.

Na co zwrócić uwagę wybierając Odkurzacz do liści

Wybierając odkurzacz do liści spośród modeli proponowanych przez Domitech Sklep i Serwis, powinno się zwrócić uwagę na kilka kwestii, wśród których jedną z najważniejszych jest moc im większa, tym bardziej skomplikowane i wymagające zadania jesteśmy w stanie wykonać. Duża moc przyda się w przypadku, gdy w naszym ogrodzie jest dużo przewężeń i innych trudno dostępnych miejsc, ponieważ tylko dmuchawa o dużej mocy będzie w stanie do nich dosięgnąć.

Kolejnym czynnikiem, na który warto zwrócić uwagę podczas kupna odkurzacza do liści, jest sposób zasilania. W ofercie Domitech Sklep i Serwis mamy odkurzacze do liści zasilane na trzy sposoby: spalinowy, elektryczny i akumulatorowy.

Odkurzacz do liści spalinowy

Spalinowe odkurzacze do liści mają swoje zalety, do których należy przede wszystkim mobilność brak kabla zwiększa komfort i bezpieczeństwo pracy, a także umożliwia nam dostęp do każdego miejsca w ogrodzie. Ze względu na swoją wagę spalinowy odkurzacz do liści zaleca się przy małych i średnich ogrodach.

Odkurzacz do liści elektryczny

Elektryczny odkurzacz do liści cechuje się cichą pracą, która nie zaburzy spokoju reszty domowników i sąsiadów. W zależności od długości kabla zasilającego urządzenie to sprawdzi się w ogrodach o różnej wielkości.

Odkurzacz do liści akumulatorowy

Akumulatorowy odkurzacz do liści to rozwiązanie dla poszukujących lekkiego narzędzia, którym będą mogli uporządkować nawet duże ogrody mobilność pozwoli dotrzeć w najodleglejsze miejsce naszego ogrodu, a niska waga nie wpływa negatywnie na wydajność użytkownika.

Podczas wyboru odkurzacza do liści warto wziąć pod uwagę pojemność zbiorników i obsługiwanych worków. Do wysprzątania z liści lub trawy dużego ogrodu potrzebujemy modelu, który jest w stanie dużo pomieścić, zanim będziemy musieli zrobić przerwę od pracy na opróżnienie zbiornika lub worka.

Odkurzacz do liści a dmuchawa - jakie różnice

Różnica między jedną a drugą grupą polega na zasadzie działania. Odkurzacze do liści to nic innego jak dmuchawa, która prócz nadmuchu posiada funkcję wciągania, często połączona/wyposażona dodatkowo o rozdrabniacz, który pozwala na przechowywanie w worku zbiorczym większej ilość zielonych odpadów.

Odkurzacz do liści z rozdrabniaczem

Obecność rozdrabniacza do liści w odkurzaczu ogrodowym to korzyść, która zapewnia narzędziu zdolność do pracy na większej przestrzeni. Rozdrabniacz podczas wciągania liści i trawy - szatkuje wciągnięte elementy na jeszcze drobniejsze, dzięki czemu w tej samej pojemności worku - jesteśmy w stanie pomieścić znacznie większą ilość zielonych odpadów.

Obecność rozdrabniacza to też konieczność dodatkowej konserwacji - czyszczenia. Element ten, tam samo jak w kosiarkach czy kosach może powodować zbieranie się resztek pociętej trawy i z czasem powodować blokowanie się liści i trawy.

Odkurzacze do liści w Domtiech

W sklepie Domitech.pl posiadamy odkurzacze do liści, takich marek jak Black & Decker, Bosch Professional, Bosch, DeWALT, Gardena, Hitachi HiKOKI, Makita, Maktec, Metabo, Ryobi, Stihl, Worx. Oferowane przez nasz narzędzia, elektronarzędzia oraz osprzęt i akcesoria są w pełni oryginalne i podlegają deklarowanej przez danego producenta gwarancji.

Kupując odkurzacz do liści z oferty naszego sklepu internetowego, lub stacjonarnego sklepu z sekcją ogrodową - masz pewność że otrzymasz w pełni oryginalny i sprawny sprzęt.

Zamawiając online odkurzacz do liści - masz zapewnioną swobodę wyboru formy płatności (w tym płatność online, przy odbiorze lub ratalna) oraz metody dostawy.
pixel