Darmowa dostawa od 99,00 zł

Polerka

( ilość produktów: 41 )

Polerki to elektronarzędzia wykorzystywane do polerowania materiałów takich jak beton, metal, kamień, stal, marmur, szkoło czy lakier. Zaprojektowane zostały z myślą o jak największej efektywności przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego komfortu i swobody podczas pracy. Polerki elektryczne dzięki swojej uniwersalności zastosowania i prostej obsłudze znajdują zastosowanie w wielu profesjonalnych warsztatach oraz domowych zestawach narzędzi. Kształtem jest podobna do szlifierki kątowej ale działa na zdecydowanie niższych obrotach, ma trochę inny uchwyt i na talerz się zakłada gąbkę lub futro polerskie (np. baranie).

polerka

Do czego służy polerka?

Polerka to narzędzie, które znajdzie swoje zastosowanie nie tylko w warsztacie samochodowym czy blacharskim ale także w przydomowym garażu. Jest przydatne także podczas prac wykończeniowych. To tak naprawdę szlifierka kątowa z innym rodzajem talerza - większym. Talerz najczęściej ma szerokość 150mm. Polerska elektryczna ma niższe obroty, z reguły jest to zakres 700 - 3000 obrotów/minutę. Jest to związane z tym, że polerowanie wymaga niższych obrotów, ponieważ  za wysokie mogą zostawić ślady i wżery na polerowanym elemencie.

Rodzaje polerek

Polerki dzielimy na dwie grupy: rotacyjne czyli obrotoweorbitalno-rotacyjne czyli tak zwane Dual-Action. Polerka obrotowa  doskonale poradzi sobie z korekcją lakieru, pozostawiając lakier wyjątkowo błyszczącym. Do polerowania polerką rotacyjną możemy używać końcówek polerskich gąbczastych lub wełnianych. Działa na bardzo prostej zasadzie - talerz obraca się wkoło, dzięki czemu równomiernie rozprowadza cząsteczki ścierne pasty po polerowanej powierzchni. Do polerowania tym urządzeniem możemy używać past mocno ściernych, jak i tych delikatnych.

Polerka rotacyjna (obrotowa) jest dedykowana dla profesjonalistów, ponieważ jej obsługa wymaga pewnego doświadczenia, ponieważ temperatura jaka jest wytwarzana podczas pracy polerką rotacyjną jest wysoka i łatwo przez to uszkodzić powierzchnię.

Drugą grupą są polerki orbitalno-rotacyjne, inaczej mówiąc polerki Dual-Action. Ich działanie łączy w sobie klasyczny ruch rotacyjny z oscylacyjnym dzięki temu podczas polerowania lakieru wytwarzana jest o wiele mniejsza temperatura, co za tym idzie - ryzyko uszkodzenia lakieru jest o wiele mniejsze.

Polerka, a źródło zasilania

W ofercie naszego sklepu posiadamy polerki zasilane akumulatorowo, sieciowo lub pneumatycznie. Wybór polerki z danej grupy zasilania zapewnia inne korzyści. Narzędzia akumulatorowe zapewniają swobodę prowadzenia bez ciągnącego się kabla kosztem większej masy akumulatora, a rozwiązania przewodowe - sieciowe elektryczne i pneumatyczne zapewniają znacznie dłuższy czas pracy, bez konieczności wymiany/ładowania akumulatora.

Do jakich materiałów przyda się polerka? 

Nie jest powiedziane, że elektryczna polerka znajduje swoje zastosowanie tylko w warsztatach samochodowych czy blacharskich. Wystarczy, że zamontujemy do dysku odpowiedni rodzaj papieru ściernego (z dużą gradacją np. 1 200 aż do 3 000) zamiast futra polerskiego i możemy nią spolerować także szkło, plastik itp. Oczywiście, największą popularnością cieszy się wśród lakierników czy osób zajmujących się car detailingiem, ponieważ bardzo szybko usuwają zarysowania na karoserii czy zmatowienia na lampach samochodowych. Polerka może też być także szlifierką do drewna. Wystarczy, że zamiast futra polerskiego na dysk nałożymy np. papier ścierny i możemy nią wtedy szlifować  drewno. Kształtem jest podobna do szlifierki kątowej ale ma trochę inny uchwyt i działa na niższych obrotach. 

Czym kierować się przy wyborze polerki do warsztatu?

Najważniejsze pytanie, na które musimy sobie odpowiedzieć to co dokładnie chcemy polerować oraz jakie jest nasze doświadczenie w tej dziedzinie. Najbezpieczniejszym rodzajem polerki będzie polerka orbitalno-rotacyjna. Do każdego rodzaju polerowanego materiału musimy dobrać odpowiednią pastę oraz futro polerskie lub gąbkę. Polerki obrotowe wymagają odpowiedniego doświadczenia i umiejętności w dobieraniu odpowiedniej prędkości obrotowej urządzenia, ponieważ podczas niewłaściwego stosowania polerki obrotowej istnieje ryzyko uszkodzenia lakieru. Podczas wyboru ważna jest także średnica talerza, moc urządzenia oraz  regulacja obrotów.

Jak korzystać z polerki do lakieru?

Pastę należy nanieść na niewielkim obszarze polerowanej powierzchni (musi być czysta i sucha), polerowanie lakieru przeprowadzajmy na małych fragmentach - pozwoli nam to w łatwy sposób kontrolować temperaturę lakieru, który nagrzewa się podczas polerowania. Należy pamiętać aby polerować go w zacienionym miejscu.

Polerka do szkła

Do polerowania szkła niezbędna jest wysokiej jakości polerka, która posiada opcję regulacji obrotów. Zalecane są obroty w przedziale 200-300/minutę. Oprócz tego niezbędna jest pasta polerska drobnoziarnista oraz delikatne filcowe koła, które montujemy na dysk polerki.

Polerka do kamienia

Polerowanie kamienia możemy wykonać na sucho lub na mokro, wszystko zależy od rodzaju i właściwości kamienia. Niezbędne do tego są diamentowe podkładki polerskie oraz pasta polerska. Zaczynamy od podkładek o gradacji 50 a kończymy na 3000. Należy używać szlifierki wolnoobrotowej lub szlifierki z regulacją prędkości, która ma możliwość chłodzenia wodą - jest ona niezbędna podczas polerowania kamienia.

Polerka na Domtiech.pl

W ofercie naszego sklepu stacjonarnego Domitech oraz internetowego sklepu z elektronarzędziami, narzędzia i akcesoriami - posiadamy szeroki wybór polerek oscylacyjnych, polerek mimośrodowych, polerek wibracyjnych, polerek rotacyjnych, polerek do drewna, polerek orbitalnych oraz polerek do szkła i polerek do kamienia - pochodzących z oficjalnych źródeł i podlegający pełnej gwarancji producenta.

Szukając polerki elektrycznej sieciowej, akumulatorowej lub zasilanej sprężonym powietrzem (polerka pneumatyczna) - sprawdź ofertę naszego sklepu i wybierz narzędzie, które spełni Twoje oczekiwania.

Kupując polerka u nas - masz swobodę wyboru metody płatności oraz formy dostawy, w tym płatność przy odbiorze, wygodne raty lub odbiór w naszym sklepie stacjonarnym.

pixel