Reklamacje

Co zrobić, gdy przesyłka jest uszkodzona?


Dostawa kurierem:

Dostawa do paczkomatu:

 

proces pakowania
.
.

Co zrobić, gdy zakupiony produkt uległ awarii?

 1. Zgłoszenie w Autoryzowanym Serwisie Producenta
  Zwykle najszybszym sposobem realizacji roszczeń z tytułu gwarancji jest zgłoszenie wad w Autoryzowanym Serwisie Producenta. Na stronie producenta znajdziesz dokładny opis procedury oraz dane kontaktowe do serwisu (numer telefonu, e-mail oraz adres siedziby). Możesz je otrzymać także od nas, pisząc na reklamacje@domitech.pl. Poniżej do topowych producentów, gdzie zachęcamy o ubieganie się o zgłoszenie wad z tytułu gwarancji:


  Serwis: DeWALT Serwis Bosch Serwis Fein Serwis Festool Serwis Gardena Serwis Makita Serwis Metabo Serwis Stanley  Lavor Serwis Ryobi Serwis Stiga Serwis 2. Reklamacja gwarancyjna w naszym sklepie internetowym
  Uwaga! Wysyłając przesyłkę - opakowanie tylko takie, aby była odpowiednia ochrona towaru podczas transportu, jeśli kupiony został zestaw to wystarczy odesłać tylko jego wadliwy element zestawu.

  Sprawdź więcej informacji w naszym regulaminie.
Przebieg reklamacji
.
Decyzja

Zwiń

Zwroty - procesZgodnie z prawem Klient może odstąpić od umowy w ciągu 14 dni kalendarzowych bez podania przyczyny. Możesz zwrócić produkty, które nie noszą śladów użytkowania, montażu i posiadają opakowanie producenta. Nie wymagamy odsyłania towaru w naszych kartonach, wystarczy dowolne opakowanie, które zapewni bezpieczny transport do firmy domitech.pl. Koszt wysyłki zwrotu ponosi Klient.Istnieją pewne wyjątki od naszej 14-dniowej polityki zwrotów, które są szczegółowo opisane poniżej:
- Ze względów higienicznych wszelka odzież intymna, taka jak skarpety - prosimy o przemyślane zakupy,
- Bony upominkowe,
- Produkty otrzymane ponad 14 dni temu,
- Produkty zwrócone w niezadowalającym stanie.Należy pamiętać, że zastrzegamy sobie prawo do odmowy zwrotu, jeśli uważamy, że celem był obrót akcjami/odsprzedaż, a nie użytek osobisty.
Zwracane produkty podlegają kontroli działu zwrotów i przed przyjęciem zostają ocenione przez jednego z naszych specjalistów, aby upewnić się, że spełniają kryteria określone przez powyższe zasady. Należy pamiętać, że jeśli zwrócisz produkty wbrew tym zasadom, nie będziemy w stanie zrealizować zwrotu kosztów. W takich okolicznościach skontaktujemy się z Tobą.

Nie możemy również zaoferować wymiany za niechciane przedmioty. Wszystkie zwroty kosztów zostaną wykonane zgodnie z pierwotną metodą płatności na zamówieniu. Zwrot kosztów następuje w ciągu 14 dni od otrzymania zwrotu przez nasz magazyn. Nie ma to wpływu na Twoje prawa ustawowe.

Przesyłki wysłane do paczkomatu lub za pobraniem, nie są przez nas odbierane.

Sprawdź więcej informacji w naszym regulaminie.

Darmowa dostawa od 399,00 zł

Makita

( ilość produktów: 3696 )

Makita

Makita to jeden z największych producentów elektronarzędzi na świecie. Marka Makita Corporation została założona w 1915 roku przez Mosaburo Makita i pierwotnie zajmowała się sprzedażą oraz naprawą silników elektrycznych. W 1958 roku stała się pierwszą firmą wytwarzającą i sprzedającą elektryczne strugi, a dziesięć lat później firma wprowadziła na rynek pierwsze elektronarzędzie akumulatorowe, którym była wiertarka Makita 6500-D. Przez pół wieku firma dokładała wielu starań, aby w trwały sposób ugruntować swoją pozycję producenta na rynku elektro-narzędziowym. Z tego powodu Makita przez wielu dzisiaj jest uważana jako przodujący producent w tej branży.

Makita

Makita to producent wydajnych elektronarzędzi sieciowych oraz akumulatorowych, który cały czas kontynuuje swoją misję w służbie produkowania wysokiej klasy elektronarzędzi przeznaczonych zarówno dla profesjonalnych zastosowań, ale również do użytku amatorskiego i domowego. Producent w swojej ofercie posiada szeroką gamę produktów sprzedawanych osobno, z akumulatorem lub składających się na zestaw elektronarzędzi Makita. Makita Corporation to historia pokazująca nie tylko nieustanny rozwój technologiczny swoich produktów, ale również dostosowywanie ich do wciąż zmieniających się wymagań użytkowników. Bezustanne podnoszenie poprzeczki sprawia, że narzędzia Makita są wykonane w najwyższej klasie i z najlepszych materiałów.

Narzędzia Makita

Makita narzędzia to dział, który również został mocno rozbudowany o różnego zastosowania narzędzia ręczne. Producent w swojej ofercie posiada urządzenia pomiarowe oraz klucze grzechotkowe, nastawne, nasadowe i płaskie. Znajdziemy również różne wkrętaki i śrubokręty, a także noże oraz pneumatyczne narzędzia Makita. Producent posiada w swojej ofercie również wiele akcesoriów, które ułatwią wykonywanie wielu zadań oraz pomogą zachować miejsce pracy w czystości. Dedykowany zestaw narzędzi Makita również może przyśpieszyć czas pracy oraz poprawić samą wygodę transportu. Producent posiada szeroki wybór takich zestawów, począwszy od kompletów narzędzi ręcznych, jak śrubokręty oraz klucze, aż po specjalnie skomponowane i wyselekcjonowane pakiety elektronarzędzi, jak na przykład zagłębiarka oraz odkurzacz, które pozwolą zachować miejsce pracy w czystości.

 

wiertarko-wkretarki makita Zakrętarka Makita Klucz udarowy Makita Młotowiertarka Makita Odkurzacz Makita
Szlifierka kątowa Makita Pilarka tarczowa Makita Piła szablasta Makita Narzędzie wielofunkcyjne Makita Wyrzynarka Makita

 

Elektronarzędzia Makita – szeroki wybór narzędzi elektrycznych

Elektronarzędzia Makita to największa i najbardziej rozbudowana grupa produktów japońskiego producenta. Nie sposób jest wymienić wszystkie gałęzie, w których pojawia się marka Makita, aby chociaż w niewielkim stopniu oddać charakterystykę jej działalności i opisać hasło - Makita Narzędzia. Firma zaczęła swoją działalność w produkcji elektronarzędzi w 1958 roku i od tamtej pory znacząco się rozrosła, gdzie obecnie produkuje różnego rodzaju narzędzia elektryczne, pasujące do wielu gałęzi przemysłowych.

Makita narzędzia akumulatorowe oraz te, które są zasilane sieciowo, przez prąd zmienny, produkowane są z największą starannością oraz z wysokiej jakości materiałów, zapewniając długą żywotność i bezawaryjność.  Narzędzia Makita cechuje wysoka wydajność, kompaktowość i uniwersalność, dlatego świetnie znajdują zastosowanie na rynku pracy. Makita Polska jest oficjalnym oddziałem producenta, który został założony w 1995 roku w mieście Bielsko-Biała. Dynamiczny rozwój firmy umożliwił utworzenie w 2017 roku drugiego centrum logistycznego w Brwinowie pod Warszawą. Makita Polska zapewnia sieć punktów dilerskich, dystrybucję oraz promocję elektronarzędzi i osprzętu Makita na terenie Polski. Producent jako światowy lider stawia na ciągły rozwój, wyznaczając nowe trendy oraz nieprzerwanie dąży do zaspokojenia rosnących wymagań użytkowników.

Narzędzia akumulatorowe Makita

Wśród najchętniej wybieranych elektronarzędzi Makita znajdziemy narzędzia akumulatorowe, jednej z trzech bezprzewodowych rodzin akumulatorowych. Stały rozwój i szukanie nowych technologicznie rozwiązań to obowiązek każdej firmy technologicznej, której celem jest dostarczanie najlepszych narzędzi. Nie inaczej jest z bezprzewodowymi narzędziami akumulatorowymi marki Makita.

Producent w swoim portfolio rozwija trzy grupy narzędzi - kompaktowe narzędzia Makita CXT, pracujące z napięciem 12V (nominalnie 14,4), wydajne narzędzia Makita LXT, pracujące z napięciem 18V oraz najmocniejsze maszyny Makita XGT, z akumulatorami o nominalnym napięciu 40V.

 

Makita CXT 12V makita lxt 18v makita xgt 40v max

 

Kompaktowe narzędzia - Makita CXT

Narzędzia z serii Makita CXT to urządzenia bezprzewodowe, pracujące na napięciu 12V, które wyróżniają się komfortem użytkowania, kompaktowym rozmiarem i dobrym stosunkiem wydajności do masy.

Rozbudowana seria 12V Makita to grupa narzędzi do zastosowań profesjonalnych oraz amatorskich, w której skład znajdziemy podstawowe narzędzia do pracy w warsztacie

 

Makita CXT

 

Wydajne narzędzia - Makita LXT

Narzędzia z serii LXT to najbardziej rozpowszechniona i najczęściej wybierana wśród profesjonalistów - grupa bezprzewodowych narzędzi akumulatorowych Makita, dedykowanych do zastosowań profesjonalnych.

W tej serii znajdziemy blisko 300 różnych produktów, do prac na budowie, w warsztacie, stolarni czy w ogrodzie przy pielęgnacji zieleni.

Makita LXT 36V

W ofercie producenta, wśród narzędzi LXT znajdziemy narzędzia zasilane pojedynczym akumulatorem 18V oraz dwoma akumulatorami 2x 18V.

 

Makita LXT

 

Najmocniejsze maszyny - Makita XGT

Wśród maszyn do zastosowań profesjonalnych producenta Makita znajdziemy grupę produktów oznaczonych jako maszyny XGT. Narzędzia Makita XGT to najbardziej wydajne i potężne  narzędzia do najbardziej wymagających zastosowań profesjonalnych.

Makita XGT to nowa, profesjonalna linia narzędzi zasilanych akumulatorami litowo-jonowym (Li-Ion) o napięciu 40 volt. Zapewnia to, że narzędzia Makita nie tylko cechują się większą wydajnością podczas pracy, ale również wydłużonym czasem działania.

Akumulatory z tej serii posiadają pojemność od 2.0 Ah do 8.0 Ah, które wyróżnia szybkość ładowania ogniw oraz stosunkowo niska waga. System elektronarzędzi Makita XGT jest ciągle rozwijany, dlatego będzie się powiększać o nowe narzędzia.

 

Makita XGT

 

Makita narzędzia ogrodowe – jakie narzędzia oferuje producent?

Narzędzia Makita do pracy w ogrodzie projektowane oraz produkowane są ze świadomością, jakie prace pielęgnacyjne musisz wykonywać w swoim ogrodzie, żeby utrzymać jego piękny wygląd. Producent dokłada wszelkich starań, żeby jakość oraz funkcjonalność urządzeń ogrodowych Makita była na najwyższym poziomie. Dlatego narzędzia ogrodowe Makita to wielki zbiór rozmaitych elektronarzędzi z różnym zastosowaniem.

 

kosiarki makita kosy i podkaszarki makita nozyce do zywoplotu makita pilarki lancuchowe makita dmuchawy do lisci makita

 

Makita w swojej ofercie posiada elektronarzędzia, które pomogą nam podczas prac związanych ogólnie pojętym pielęgnowaniem trawników. Do takich urządzeń należą wszelkiego rodzaju kultywatory oraz aeratory, które zapewnią odpowiedniej jakości glebę i wzmocnią zielony dywan. W dbaniu o określoną długość trawnika pomogą nam elektronarzędzia koszące. Makita posiada szeroki wachlarz kosiarek oraz podkaszarek, które mogą być zasilane spalinowo, elektrycznie oraz akumulatorowo. Narzędzia koszące są teraz jeszcze bardziej wydajne, dzięki serii XGT, która pozwala na pracę tych urządzeń na wielkich obszarach. Dodatkowymi, a zarazem przydanymi urządzeniami na akumulatory są nożyce do traw, które pomogą w pielęgnacji trudno dostępnych miejsc.

W ogrodzie przydanymi urządzeniami będą również elektronarzędzia stworzone do pielęgnacji krzewów oraz żywopłotów. Makita posiada nożyce do żywopłotów, które posiadają różne systemy zasilania, wagę oraz długość ostrza, dzięki czemu w łatwy sposób dopasujemy je do swoich potrzeb oraz otoczenia, w którym będą pracować.

Makita

Makita często stawia na urządzenia wielofunkcyjne. W przypadku narzędzi ogrodowych świetnym przekładem są dedykowane urządzenia wielofunkcyjne, które w zależności od potrzeb mogą być przezbrajane w zależności od potrzeb za pomocą wielu dedykowanych przystawek. Urządzenie może być zarówno podkaszarką, kosą,  nożycami do żywopłotów, kultywatorem oraz szczotką do zamiatania i odśnieżania.

Przydatnym odłamem narzędzi ogrodowych Makita są pilarki łańcuchowe. Zasilane spalinowo oraz ultra ciche, zasilane akumulatorowo. Dzięki zastosowaniu technologii XGT są równie wydajne, co urządzenia zasilane paliwem. Dodatkowo Makita posiada w swojej ofercie okrzesywarki na wysięgniku, które pozwolą na wykonywanie wielu prac z ziemi – bez konieczności korzystania z drabiny.

Makita w swojej ofercie posiada też narzędzia, które pomogą podczas porządków oraz pielęgnacji w naszym ogrodzie. W tej kategorii znajdziemy takie urządzenia jak dmuchawy, które również mogą pełnić funkcję odkurzacza do liści. Nawet w przypadku takich elektronarzędzi znajdziemy rozłam na system zasilania. W przypadku zasilania akumulatorowego znajdziemy również najmocniejsze i najbardziej wydajne urządzenia z serii XGT 40 V max. W szerokiej ofercie Makita znajdziemy nawet takie urządzenia jak myjki ciśnieniowe, pompy wodne, opryskiwacze, a nawet zamgławiacz.

Makita - akcesoria i osprzęt

Japoński producent Makita oprócz szerokiej oferty elektronarzędzi, posiada również obszerną gamę akcesoriów oraz osprzętu dedykowanego do elektronarzędzi Makita oraz innych producentów, które pozwolą w łatwy sposób wykonywać zadania z nimi związane.

Makita oferuje szerokie spectrum narzędzi służących do cięcia. Znajdziemy tutaj produkty takie jak brzeszczoty, tarcze do cięcia, które pozwolą na obrabianie materiałów jak drewno, beton oraz stal.

Japoński producent posiada również szeroką gamę osprzętu przeznaczonego do wiercenia oraz wkręcania, pośród których możemy znaleźć różnego rodzaju wiertła, dłuta i przecinaki oraz bity i przedłużki. Oprócz tego znajdziemy różnego rodzaju otwornice, nasadki.

Makita swoje produkty ulokowała również w odłamie przemysłowego związanego ze szlifowaniem i polerowaniem, gdzie znajdziemy różnej maści papiery ścierne do zastosowań na sucho oraz mokro, a także taśmy ścierne i pady polerskie, które pozwolą na mechaniczną obróbkę materiałów.

Innym ciekawym odłamem wśród osprzętu do narzędzi są frezy, które pozwolą w obrabianych materiałach uzyskiwać różne krawędzie. Znajdziemy frezy trzpieniowe do szlifierek prostych oraz frezy przeznaczone do frezarek górno i dolnowrzecionowych.

Makita posiada również do swoich elektronarzędzi różne przystawki i dodatki, które pozwalają na wygodniejszą obsługę urządzenia oraz zapewniają bezpyłową pracę.

Po za akcesoriami związanymi z elektronarzędziami, Makita również produkuje produkty, które są związane z odzieżą i ogólną tematyką BHP. Producent posiada w swojej ofercie rękawice robocze, pasy narzędziowe z kaburami, wentylowane oraz ogrzewane kurtki, odzież antyprzecięciową oraz nakolanniki, które zapewnią bezpieczną oraz wygodną pracę.

Narzędzia pomiarowe Makita

Makita posiada w swojej ofercie również narzędzia pomiarowe, które zostały wykonane z japońską precyzją, dzięki czemu pomogą nam dokładnie określić odległość, dokonać odpowiednich pomiarów oraz wskazać poziom. Jest to grupa narzędzi, do której zaliczyć możemy miary zwijane, dalmierze laserowe, a także poziomice, niwelatory, lasery krzyżowe oraz lasery rotacyjne.Oprócz tego, w ofercie Makita znajdziemy urządzenia jak detektor, które pomogą nam wykryć materiały w ścianach. Najczęściej stosowane podczas poszukiwania przewodów elektrycznych oraz zbrojeń.

Symbole produktów w kodach producenta Makita

Japoński producent elektronarzędzi oraz narzędzi ręcznych oznacza swoje produkty symbolami, które ułatwiają rozróżnienie ich od siebie. Poniższa lista objaśnia, co oznaczają dane symbole, które stosuje Makita:

 • J = Walizka Makpac
 • G = Akumulator 6,0 Ah Li-Ion
 • T = Akumulator 5,0 Ah Li-Ion
 • M = Akumulator 4,0 Ah Li-Ion
 • F = Akumulator 3,0 Ah Li-Ion
 • D = Akumulator 2,5 Ah Li-Ion
 • A = Akumulator 2,0 Ah Li-Ion
 • Y = Akumulator 1,5 Ah Li-Ion
 • H = Akumulator 1,3 Ah Li-Ion
 • E = 2 baterie lub  zwykła walizka
 • 3 = 3 baterie
 • Z = Wersja body (bez baterii i ładowarki)
 • R = ładowarka DC18RA,DC18RC; czas ładowania 15/22 min (1,3Ah/3,0Ah)
 • S = Ładowarka DC18SD, czas ładowania 30/60 min (1,3 Ah/3,0 Ah)
 • V = DX01/02/03/04 System odpylania

*w zależności od serii oraz daty produkcji niektórych produktów Makita, powyższe symbole mogą oznaczać co innego.

Kluczowe technologie w elektronarzędziach Makita

 • Technologia AFT - Active Feedback sensing Technology - technologia automatycznego wyłączenia narzędzia w celu ochrony użytkownika w przypadku nagłego spowolnienia lub zatrzymania ostrza tnącego.
 • Technologia XPT - Extreme Protection Technology - technologia podwyższonej odporności na pył i wilgoć.
 • Technologia AVT - Anti-Vibration Technology - technologia skutecznie redukująca drgania powstałe podczas pracy urządzeń.
 • AWS - Auto-Start Wireless System - technologia bezprzewodowego systemu automatycznego uruchamiania odkurzacza po włączeniu akumulatorowego elektronarzędzia.
 • Technologia Soft No Load - technologia, dzięki której uruchomienie urządzenia na biegu jałowym bez obciążenia powoduje obniżenie obrotów oraz wibracji.
 • X-LOCK - technologia umożliwiająca szybką oraz beznarzędziową wymianę akcesoriów.

 

Makita - Serwis

Domitech jako oficjalny dystrybutor marki Makita zapewnia oryginalne narzędzia, elektronarzędzia, akcesoria i części zamienne tego producenta. Prócz sprzedaży najlepszych narzędzi - nasza firma oferuje serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny. W przypadku awarii narzędzi Makita - wybierz Domitech, a my doprowadzimy Twoje narzędzia do ponownej sprawności.

Makita - Gwarancja na elektronarzędzia i akumulatory

Marka Makita drobiazgowo podchodzi do rozwoju technologii, jakości oraz trwałości swoich produktów, dlatego wybierając narzędzia Makita w sklepie stacjonarnym Domitech lub w internetowym sklepie www Makita na Domitech.pl - masz pewność że przysługuje Ci pełna, deklarowana przez producenta gwarancja, trwająca, aż 2 lata. Dodatkowo użytkownik posiada możliwość przedłużenia gwarancji Makita do lat trzech na wszystkie elektronarzędzia oraz akumulatory i ładowarki. Wystarczy zarejestrować zakupione urządzenia na stronie producenta.

Makita dystrybutor – bezpieczne zakupy w Domitech – oficjalnego partnera Makita

Autoryzowany dystrybutor Makita to doskonałe miejsce na zakup elektronarzędzi. Kupno narzędzi u oficjalnego partnera Makita zapewnia właściwe warunki gwarancji wyznaczone przez producenta. Autoryzowany sklep Makita Domitech zapewnia doskonałe doradztwo podczas zakupów narzędzi i elektronarzędzi. Domitech to również partnerski sklep internetowy Makita, gdzie dokonasz zakupów online w pełnym pakiecie gwarancyjnym, jaki oferuje producent oraz konkurencyjnych cenach. W naszej ofercie znajdziesz wszelkiej maści narzędzia Makita, zestawy narzędzi Makita oraz szeroką gamę akcesoriów przeznaczoną do pracy z nimi. Domitech jako autoryzowany sklep Makita dołoży wszelkich starań, aby zapewnić najlepszą obsługę oraz doradztwo odnośnie produktów producenta.

 

Makita - FAQ / najczęściej zadawane pytania

Skąd pochodzi Makita

Firma Makita została założona w 1915 roku przez Mosaburo Makita i pierwotnie zajmowała się sprzedażą oraz naprawą silników elektrycznych. W 1958 roku stała się pierwszą firmą wytwarzającą i sprzedającą elektryczne strugi.

Jaki był pierwszy produkt marki Makita

Pierwszymi produktami marki Makita były elektryczne strugi. Jednak dopiero w 1968 roku wprowadziła na rynek pierwsze akumulatorowe elektronarzędzie, którym była wiertarka Makita 6500-D. Było to ponad czasowe rozwiązanie.

Ile czasu obejmuje gwarancja Makita

Japoński producent Makita oferuje trzyletnią gwarancję na wszystkie swoje elektronarzędzia, ładowarki oraz akumulatory, które posiadają wady materiałowe lub fabryczne, powstałe podczas produkcji urządzeń.

Czy akumulatory XGT i LTX są ze sobą kompatybilne?

Makita udostępnia użytkownikom możliwość ładowania akumulatorów z serii LXT za pomocą ładowarki XGT przy użyciu dedykowanego adaptera. Oprócz tego Makita dalej będzie kontynuować produkcję urządzeń z serii LXT, jednocześnie wprowadzając bardziej wydajną serię XGT.

Co to jest LXT 2x 18V?

Narzędzia oznaczone 2 x 18V to grupa narzędzi wykorzystująca do zasilania dwa akumulatory LXT z napięciem 18V. Wśród tych narzędzi znajdziemy bardziej wymagające narzędzia, takie jak szlifierki kątowe, pilarki łańcuchowe, młotowiertarki, dmuchawy i kosiarki

Czy Makita i Maktec to ta sama firma?

Maktec to dedykowana linia elektronarzędzi z oferty Makita. Modele w czerwonej obudowie zostały zaprojektowane dla majsterkowiczów oraz amatorów, którzy chcą mieć przyjemność z pracy oraz posiadać dobre urządzenia w korzystnej cenie.

 

pixel