Darmowa dostawa od 99,00 zł

Kosiarka traktorek ogrodowy

( ilość produktów: 28 )

Traktorek ogrodowy, nazwany też często kosiarka traktorek - to narzędzie ogrodowe dla najbardziej wymagających użytkowników. W odróżnieniu od innych narzędzi koszących/tnących - jest to narzędzie bardzo masywne, które dzięki mocnym silnikom spalinowym oferuje największą szerokość roboczą oraz zdolność do pracy na największych przestrzeniach.

Co to traktorek kosiarka

Traktorek kosiarka to traktorek ogrodowy, którego podstawową funkcją/zadaniem jest koszenie trawy. Narzędzie to dzięki swojej dużej szerokości roboczej/koszenia oraz niezbędnemu napędowi na koła i dużej powierzchni kosza na ściętą trawę - pozwala na sprawne koszenie największych przestrzeni trawników.

Co oferują traktorki kosiarki

Traktory kosiarki dzięki wydajnym silnikom spalinowym oferują dużą moc, która przekłada się na sprawną pracę dużego agregatu tnącego oraz zdolności do samojezdnego poruszania się. Napędzany spalinowym silnikiem agregat tnący może posiadać ponad metrową szerokość roboczą, oświetlenie LED, w pełni zautomatyzowane opcje sterowania oraz pojemny kosz, pozwalając na znaczne zwiększenie komfortu pracy.

Kosiarka traktorki - cechy szczególne

Tak duża moc traktorków do koszenia trawy oferuje szereg możliwości niedostępnych dla mniejszych rozwiązań, takich jak kosiarki spalinowe z napędem. Traktor kosiarka może posiadać ponad jedno lub dwusuwowy silnik spalinowy, który pozwala uzyskać aż 10'000 W mocy, automatyczną lub manualną skrzynię biegów oraz napęd w obu kierunkach. Traktorki do koszenia traw nie rzadko posiadają elektrycznie regulowaną wysokość roboczą, pełnię możliwości sterowania funkcjami z kokpitu kierowcy, a także co najważniejsze - zdolność do pracy na największych obszarach.

Dla kogo traktorek ogrodowy

Traktorki ogrodowe to nie mała inwestycja, jednakże wybór takiego rozwiązania to inwestycja, której na celu jest optymalizacja czasu potrzebnego do zadbania trawnika o największej powierzchni, gdzie praca na standardowej kosiarce ogrodowej jest niemożliwa lub zbyt bardzo czasochłonna.

kosiarka traktorek

 

Traktor ogrodowy z centralnym agregatem tnącym vs traktor ogrodowy z agregatem tnącym z przodu

W kategorii traktorów ogrodowych do najbardziej popularnych i sprawdzonych konstrukcji należą traktorki ogrodowe z centralnie umieszczonym agregatem tnącym oraz te z agregatem z przodu.

 

Traktory ogrodowe z centralnym agregatem tnącym to urządzenia, które oferują niezwykłą moc oraz ogromne możliwości i funkcje, dzięki wykorzystaniu wymiennych akcesoriów. Bezkonkurencyjne rozwiązanie/taka konstrukcja pozwala na efektywne zbieranie trawy do kosza oraz na stosowanie wyrzutu bocznego/mulczowanie trawnika rozdrobnionymi, świeżymi ścinkami.


Traktory ogrodowe z agregatem tnącym z przodu to maszyny, które oferują doskonałą wydajność cięcia i mulczowania dzięki wysokiej jakości nożom, a wyjątkowy przegubowym układem kierowniczym, co pozwala na łatwość manewrowania wokół przeszkód, takich jak drzewa, kamienie i kwietniki.

 

Jaki wybrać traktor ogrodowy

Każdy traktor kosiarka, tak samo jak inne narzędzia ogrodnicze posiadają swoje unikalne cechy oraz zamysł projektowy. Jedne narzędzia są bardziej kierowane ku konkretnym funkcjom niż pozostałe, nawet w tej samej grupie narzędzi. Wybór odpowiedniego traktora ogrodowego jest więc dobraniem odpowiedniego narzędzia, które najlepiej spełni nasze indywidualne oczekiwania, jakie stawiamy przed naszym przyszłym traktorem ogrodowym.

Przede wszystkim warto poznać podstawowy parametr, którym producenci rozróżniają swoje modele - jest nim zdolność pracy na danym obszarze. Docelowy obszar roboczy nie jest limitem, wartością maksymalną czy minimalną z jakim traktorek ogrodowy sobie poradzi, a wartością, dla którego komfort i szybkość pracy przy korzystaniu z danego narzędzia, będą na najwyższym poziomie.

 

kosiarka traktorek

Najlepszy traktorek do koszenia trawy

Wśród liderów zajmujących się produkcją kosiarek traktorów wymienić możemy śmiało dwie marki, Stiga oraz Stihl. Każdy z producentów posiada kilka linii/serii traktorów ogrodowych. Najwyższą serią kosiarek traktorków w marce Stihl to RT 6000, w przypadku marki Stiga jest to Estate 9000.

Traktorki do koszenia trawy na Domitech.pl

W ofercie naszego sklepu Domitech, znajdziemy obecnie kosiarki traktorki dwóch producentów, marki Stihl oraz Stiga. Wszystkie produkty tych firm pochodzą z oficjalnej dystrybucji, podlegają pełnej gwarancji, a podczas wybory traktorka kosiarki z naszej oferty - zapewniamy pełną obsługę, możliwość przygotowania narzędzia do pracy oraz przeszkolenia z obsługi.

pixel