Reklamacje

Co zrobić, gdy przesyłka jest uszkodzona?


Dostawa kurierem:

Dostawa do paczkomatu:

 

proces pakowania
.
.

Co zrobić, gdy zakupiony produkt uległ awarii?

 1. Zgłoszenie w Autoryzowanym Serwisie Producenta
  Zwykle najszybszym sposobem realizacji roszczeń z tytułu gwarancji jest zgłoszenie wad w Autoryzowanym Serwisie Producenta. Na stronie producenta znajdziesz dokładny opis procedury oraz dane kontaktowe do serwisu (numer telefonu, e-mail oraz adres siedziby). Możesz je otrzymać także od nas, pisząc na reklamacje@domitech.pl. Poniżej do topowych producentów, gdzie zachęcamy o ubieganie się o zgłoszenie wad z tytułu gwarancji:


  Serwis: DeWALT Serwis Bosch Serwis Fein Serwis Festool Serwis Gardena Serwis Makita Serwis Metabo Serwis Stanley  Lavor Serwis Ryobi Serwis Stiga Serwis 2. Reklamacja gwarancyjna w naszym sklepie internetowym
  Uwaga! Wysyłając przesyłkę - opakowanie tylko takie, aby była odpowiednia ochrona towaru podczas transportu, jeśli kupiony został zestaw to wystarczy odesłać tylko jego wadliwy element zestawu.

Przebieg reklamacji
.
Decyzja

Zwiń

Zwroty - procesZgodnie z prawem Klient może odstąpić od umowy w ciągu 14 dni kalendarzowych bez podania przyczyny. Możesz zwrócić produkty, które nie noszą śladów użytkowania, montażu i posiadają opakowanie producenta. Nie wymagamy odsyłania towaru w naszych kartonach, wystarczy dowolne opakowanie, które zapewni bezpieczny transport do firmy domitech.pl. Koszt wysyłki zwrotu ponosi Klient.Istnieją pewne wyjątki od naszej 14-dniowej polityki zwrotów, które są szczegółowo opisane poniżej:
- Ze względów higienicznych wszelka odzież intymna, taka jak skarpety - prosimy o przemyślane zakupy,
- Bony upominkowe,
- Produkty otrzymane ponad 14 dni temu,
- Produkty zwrócone w niezadowalającym stanie.Należy pamiętać, że zastrzegamy sobie prawo do odmowy zwrotu, jeśli uważamy, że celem był obrót akcjami/odsprzedaż, a nie użytek osobisty.
Zwracane produkty podlegają kontroli działu zwrotów i przed przyjęciem zostają ocenione przez jednego z naszych specjalistów, aby upewnić się, że spełniają kryteria określone przez powyższe zasady. Należy pamiętać, że jeśli zwrócisz produkty wbrew tym zasadom, nie będziemy w stanie zrealizować zwrotu kosztów. W takich okolicznościach skontaktujemy się z Tobą.

Nie możemy również zaoferować wymiany za niechciane przedmioty. Wszystkie zwroty kosztów zostaną wykonane zgodnie z pierwotną metodą płatności na zamówieniu. Zwrot kosztów następuje w ciągu 14 dni od otrzymania zwrotu przez nasz magazyn. Nie ma to wpływu na Twoje prawa ustawowe.

Przesyłki wysłane do paczkomatu lub za pobraniem, nie są przez nas odbierane.

Darmowa dostawa od 399,00 zł

Survival i turystyka

( ilość produktów: 102 )

Survival to zbiór technik umożliwiających przetrwanie w sytuacjach awaryjnych. W szerszym pojęciu jest to także forma spędzania czasu obejmująca ćwiczenie umiejętności związanych z rozpalaniem ognia, pozyskiwaniem wody i żywności oraz budową schronień. Survival często łączy się z bushcraftem oraz różnymi formami turystyki związanymi z częstym biwakowaniem w terenie i funkcjonowaniem w trudnych warunkach.

Sprzęt survivalowy

Opanowanie technik pozwalających na przetrwanie w trudnych warunkach znacznie ułatwia dobór odpowiedniego sprzętu. W podstawowym zestawie powinien znaleźć się przede wszystkim nóż oraz źródło ognia. Bardziej rozbudowany ekwipunek może obejmować dodatkowo toporek, piłę składaną, różnego rodzaju minimalistyczne schronienia, takie jak np. tarp czy bivy bag, lekkie kuchenki i naczynia umożliwiające przegotowanie wody oraz plecaki pozwalające na szybkie przemieszczanie się z kompletem sprzętu.

 

Noże survivalowe

Nóż survivalowy to podstawowe narzędzie umożliwiające przetrwanie w dziczy. Jego dobór powinien być uzależniony od indywidualnych potrzeb, jednak dobrym rozwiązaniem będzie połączenie niewielkiego, wielofunkcyjnego scyzoryka lub multitoola z dużym nożem do prac obozowych. Małe ostrze świetnie sprawdzi się w precyzyjnym cięciu, struganiu i przygotowywaniu jedzenia. Duży nóż może natomiast z powodzeniem zastąpić siekierkę pozwalając na sprawne przygotowanie drewna na opał czy pozyskanie materiału do budowy szałasu. Grzbietem noża można też wygodnie krzesać iskry korzystając z różnego rodzaju krzesiw syntetycznych.


Piły i siekiery survivalowe

Survival leśny wymaga częstej pracy z drewnem, którą usprawnią piły i siekiery survivalowe. Do szybkiego cięcia gałęzi i konarów warto zaopatrzyć się w składaną piłę z japońskim układem zębów. Wysoka efektywność pracy w połączeniu z niewielką wagą sprawia, że narzędzie to znacznie przyspiesza pozyskiwanie drewna i budowę różnego rodzaju konstrukcji. Do cięższych prac można z kolei użyć małego toporka, usprawniającego rąbanie drewna, czy wbijanie w ziemię podpór do rusztu lub palików stabilizujących ekran cieplny przed paleniskiem.


Schronienie survivalowe - tarp, hamak, bivy bag

Odpowiedni sprzęt biwakowy pozwala na skuteczną regenerację organizmu, co znacznie zwiększa szansę na przetrwanie w trudnych warunkach. Posiadanie minimalistycznego wyposażenia umożliwiającego awaryjny nocleg w terenie pozwala na zaoszczędzenie czasu i energii, których wymagałaby budowa szałasu. Dobrym rozwiązaniem jest lekka plandeka biwakowa (tarp) umożliwiająca rozłożenie w wielu konfiguracjach - od prostego zadaszenia chroniącego przed deszczem po bardziej zamknięte schronienie osłaniające od wiatru. Tarp świetnie sprawdza się w połączeniu z hamakiem, dając możliwość wygodnego spędzenia nocy w terenie o nierównym lub wilgotnym podłożu. Można wziąć pod uwagę także bardziej zaawansowane schronienia, takie jak wodoodporny pokrowiec typu bivy bag czy nawet niewielki namiot.

 

Sprzęt biwakowy Neo Tools


Źródła ognia i rozpałki survivalowe

Źródło ognia to jeden z najistotniejszych elementów wyposażenia survivalowego. Dobrą praktyka jest posiadanie przynajmniej dwóch różnych narzędzi do rozpalania oraz łatwopalnego materiału, ułatwiającego szybkie uzyskanie płomienia. W ekwipunku można umieścić np. standardową zapalniczkę czy zapałki szturmowe, jednak najbardziej odporne na zużycie i warunki atmosferyczne będzie krzesiwo syntetyczne, pozwalające na uzyskanie snopa gorących iskier nawet po zamoczeniu.


Kuchenki i naczynia survivalowe

Kuchenka turystyczna to dobra alternatywa dla ogniska, która sprawdzi się przede wszystkim w sytuacjach wymagających dyskrecji i możliwości szybkiego zatarcia śladów obecności w danym miejscu. Praktycznym rozwiązaniem są składane kuchenki zasilane drobnymi gałązkami, szyszkami i innym materiałem palnym łatwym do znalezienia w lesie. W ekwipunku warto posiadać też metalowe naczynie umożliwiające zagotowanie wody - pozwoli to uzdatnić do picia zapasy pozyskane z naturalnych zbiorników.


Torby i plecaki survivalowe

Plecak survivalowy to praktyczne rozwiązanie umożliwiające poruszanie się w terenie z pełnym ekwipunkiem. Cechuje się dużą wytrzymałością i odpornością na wilgoć, dzięki czemu pozwala na bezpieczne przenoszenie sprzętu i pozwala na spędzenie dłuższego czasu w dziczy. W przypadku stacjonarnego obozowania sprawdzi się także taktyczna torba transportowa, natomiast do przenoszenia codziennego zestawu najpotrzebniejszych przedmiotów dobrze nadają się różnego rodzaju pouche i organizery.


Akcesoria do survivalu

Oprócz podstawowego sprzętu używanego do nauki technik przetrwania dużą popularnością cieszą się również różnego rodzaju akcesoria survivalowe ułatwiające obozowanie, takie jak napinacze do linek, zapas sznurka. piły drutowe czy karty wielofunkcyjne. Istotnym dodatkiem do wyposażenia są także urządzenia wspomagające nawigację, takie jak kompas czy ułatwiające wezwanie pomocy, np. gwizdek alarmowy. Podczas poruszania się w ciemności przydatne będzie również wydajne źródło światła w postaci latarki ręcznej lub czołówki.

 

Najbardziej popularny sprzęt i akcesoria survivalowe:

 • Nóż survivalowy
 • Krzesiwo
 • Siekierka survivalowa
 • Tarp
 • Krzesiwo

 

Sklep survivalowy Domitech.pl

Sprzęt survivalowy dostępny w ofercie naszego obejmuje zarówno noże, jak i piły czy siekiery obozowe. Znajdziesz u nas także funkcjonalne plecaki do przenoszenia ekwipunku oraz sprzęt biwakowy. Wybierając sklep Domitech.pl masz gwarancję sprawnej realizacji zamówienia, możesz też wybrać optymalną formę płatności i sposób dostawy.

pixel