Darmowa dostawa od 399,00 zł

Gwoździarka akumulatorowa

( ilość produktów: 57 )

Gwoździarki akumulatorowe, dzięki swojej mobilności coraz częściej wykorzystywane są podczas wymagających prac budowlanych, w halach montażowych, fabrykach mebli itp. Urządzenia bazujące na mechanizmie zamachowym, zapewniają szybką i wydajną możliwość wbijania gwoździ. Uznawane najczęściej za sprzęt dla profesjonalistów, cieszą się coraz większym powodzeniem wśród amatorów pracujących w przydomowych warsztatach.

gwoździarka akumulatorowa

Wydajna, zdolna do pracy niezależnie od dostępu do gniazdka elektrycznego i znacznie poprawiająca szybkość prac - gwoździarka akumulatorowa. Gwoździarka akumulatorowa to narzędzie, które znacznie poprawia komfort pracy przy powtarzalnym wkręcaniu i wbijaniu sztyftów/gwoździ, tworząc stałe połączenie znacznie szybciej niż przy pracy manualnej.

Gwoździarka akumulatorowa - jaką kupić?

Szerokie zastosowanie gwoździarek akumulatorowych przyczyniło się do popularyzacji tego urządzenia. Najczęściej mogliśmy spotkać je podczas prac dekarskich oraz budowlanych, jednak coraz częściej trafiają w ręce amatorów i majsterkowiczów.Podczas zakupu urządzenia, powinniśmy określić, do jakiego rodzaju prac będzie wykorzystywana nasza gwoździarka akumulatorowa. Ułatwi to nam wybór urządzenia, które poradzi sobie w warunkach, jakie określiliśmy. Jeżeli nasza gwoździarka będzie wykorzystywana podczas prac budowlanych, powinniśmy wybrać urządzenie z dużą energią wbijania gwoździ. Dzięki temu poradzimy sobie z łączeniem lub przebijaniem twardych elementów jak np. kamień, czy beton. Analogicznie postąpimy, jeżeli nasze urządzenie będziemy wykorzystywać do lekkich prac. Wybierzmy narzędzie, które będzie miało mniejszą moc. Często również takie urządzenia są mniejsze oraz lżejsze, przez co bardziej poręczne, dzięki czemu zwiększymy komfort naszej pracy.

Na jak jakie parametry zwrócić uwagę kupując gwoździarkę akumulatorową?

Podczas zakupu naszej gwoździarki warto, jest zwrócić uwagę na kilka kluczowych parametrów, które pomogą nam zdecydować się na konkretny model urządzenia. Do najważniejszych parametrów należą:

Akumulatorowa gwoździarka hikoki

  • Moc urządzenia określa energię, z jaką wystrzelony jest gwóźdź. Większa wartość zapewni nam możliwość pracy z twardszymi materiałami. Określana jest jako jednostka dżul (J).
  • Pojemność i rodzaj zasobnika warto, jest skupić się na tym parametrze, ponieważ może on zdecydować o uniwersalności urządzenia. Gwoździarki mogą zmieścić określoną ilość gwoździ ? im więcej, tym dłuższa możliwość pracy bez przerwy. Większe magazynki zwiększają masę urządzenia. Warto też zwrócić uwagę, pod jakim kątem jest zamocowany magazynek. Dzięki większemu kątowi będziemy mogli lepiej wykorzystać naszą gwoździarkę.
  • Typ zasobnika magazynek może być taśmowy, który pomieści niewielką ilość gwoździ. Bardziej pojemną wersją są magazynki bębnowe. Umożliwiają załadowanie nawet kilkuset gwoździ.
  • Pojemność akumulatora gwoździarki na baterię wyposażone powinny być w mocny akumulator. W tym wypadku warto, jest porównać moc nominalną baterii oraz ilość gwoździ, jaką potrafi wbić urządzenie, zanim się rozładuje. Akumulatory litowo-jonowe o pojemności 4 Ah pozwalają na wbicie około 600 gwoździ.
  • Temperatura pracy nie zawsze nasze narzędzie będzie pracowało w przyjemnym zaciszu domowym. Wykorzystanie gwoździarki podczas prac budowlanych w okresie zimowym, będzie możliwe w przypadku urządzeń dostosowanych do takich temperatur. Uniwersalny zakres dla urządzeń to -15°C - +40°C.
  • Szybkość oraz tryby pracy urządzenia rozsądnym wyborem będą gwoździarki, które potrafią wystrzelić ok. dwóch gwoździ na sekundę oraz dzięki różnym trybom pracy, potrafią wbijać gwoździe pojedynczo i automatycznie.

 

 

 

Akumulatorowa gwoździarka Dewalt

Systemy bezpieczeństwa w gwoździarkach akumulatorowych

Gwoździarki dzięki dużej energii, którą potrzebują do wbijania gwoździ w twarde elementy, wyposażone są w kilka systemów zwiększających bezpieczeństwo korzystania z urządzenia. Dla bezpieczeństwa w gwoździarkach stosuje się tak zwaną blokadę wyzwalacza, która zapobiega przypadkowemu wystrzeleniu naboju z urządzenia.Wyzwalanie przez dociśnięcie noska kontaktowego uniemożliwia przypadkowy strzał z gwoździarki. Blokada wystrzału, kiedy magazynek jest pusty. Amortyzacja odrzutu, która poprawia bezpieczeństwo oraz komfort pracy. Uchwyt do zaczepienia urządzenie na pasku, dzięki zwolnieniu z trzymania urządzenia naszych rąk, zwiększy nasze bezpieczeństwo podczas poruszania się po dachach, rusztowaniach itp.

 

Rodzaje akumulatorów w gwoździarkach

W gwoździarkach akumulatorowych najczęściej stosowane są 18 V akumulatory litowo-jonowe o pojemności od 2 - 4 Ah. W przypadku urządzeń przeznaczonych do pracy w trudniejszych warunkach możemy spotkać baterie 5 Ah, które znacznie wydłużają czas pracy.

Większe akumulatory wiążą się ze znacznie większą wagą zestawu, co przy pracy z narzędziem na wyciągniętej ręce, lub nad głowa - stanie się dużym utrudnieniem.

Nowsze gwoździarki akumulatorowe od producenta Dewalt oferowane są z nowymi akumulatorami PowerStack. Nowe akumulatory serii PowerStack o pojemności 1,7 Ah oferują dostatecznie dużą ilość wbijanych sztyftów dla większości prac, oferując najmniejszą masę elektronarzędzia.

Gwoździarka akumulatorowa na Domitech.pl

W ofercie naszego sklepu posiadamy szeroki wybór gwoździarek akumulatorowych takich producentów jak AEG, DeWALT, Dedra, HiKOKI, Makita, Ryobi oraz Stanley Fatmax - wszystkie pochodzące z oficjalnej, regionalnej dystrybucji i podlegające pełnej gwarancji deklarowanej przez producentów.

Kupując gwoździarkę akumulatorową z naszej oferty - masz również gwarancję bezpiecznej wysyłki wybraną przez siebie metodą dostawy, z możliwością wyboru dogodnej formy płatności - w tym płatności mobilne, elektroniczny przelew internetowy, płatności ratalne, leasing czy płatnosć za pobraniem (płatność przy odbiorze).

pixel