Darmowa dostawa od 399,00 zł

Piła taśmowa

( ilość produktów: 43 )

Piły taśmowe to urządzenia, które bardzo dobrze radzą sobie z przecinaniem materiałów stałych (takich jak drewno) oraz wszelkiego rodzaju elementy wykonane ze stali na przykład  kształtowniki, pręty zbrojeniowe czy rury. W przypadku tych narzędzi elementem tnącym jest ząbkowana metalowa wstęga, zwana taśmą bimetalową. Taśma ta przesuwa się w sposób jednolity za pomocą od dwóch do czterech kół, które obracają się współbieżnie. Cienkie ostrze wstęgi tnącej sprawia, że pilarki taśmowe sprawdzają się nie tylko przy wykonywaniu cięć w linii prostej, ale również pozwalają wycinać kształty nieregularne.

pila tasmowa

Piła taśmowa to uniwersalne narzędzie tnące wykorzystujące wysokoobrotowy silnik do napędzania taśmy tnącej, zdolnej do cięcia blach, drewna i stali. W ofercie naszego sklepu posiadamy pilarki taśmowe stacjonarne-stołowe oraz pilarki taśmowe ręczne zasilane akumulatorowo.

Pilarka taśmowa - dla kogo?

Piła taśmowa to bardzo praktyczne i  stosunkowo proste w obsłudze urządzenie, niezbędne w każdym profesjonalnym zakładzie produkcyjnym ale znajdzie zastosowanie także w przydomowym warsztacie, w którym obrabiamy elementy drewniane, drewnopochodne i metalowe. Dzięki swojej konstrukcji jest odpowiednia do cięcia materiałów o dużych gabarytach. 

Rodzaje pił taśmowych

Wśród pił taśmowych znajdziemy konstrukcje stacjonarne do powtarzalnych cięć oraz piły taśmowe ręczne, umożliwiające precyzyjne skracanie elementów, których nie ma możliwości uciąć stacjonarną pilarką taśmową.

Piła taśmowa a źródło zasilania

W ofercie pił taśmowych znajdziemy narzędzia zasilane sieciowo oraz akumulatorowo. Akumulatorowe wersje to urządzenia pozwalające na pracę w różnorodnych warunkach bez konieczności prowadzenia kabla sieciowego, co dobrze sprawdza się podczas skracania prętów zbrojeniowych czy podcinaniu profili stalowych.

Sieciowe zasilanie zapewnia większą stabilność pracy, więcej mocy lecz ogranicza mobilność i zdolność do przemieszczania narzędzia.

Pilarka taśmowa - jak wybrać odpowiednią

Stojąc przed decyzją zakupu piły taśmowej musimy sobie odpowiedzieć na najważniejsze pytanie, mianowicie do jakich prac będziemy jej używali oraz jakich wymiarów będzie dany element. Na rynku są dostępne piły które sprawdzą się idealne do wycinania i cięcia niewielkich elementów, ale również takie, którymi przetniemy elementy o dużych gabarytach. Ważne są tez kluczowe parametry urządzenia. 

Moc daje nam informacje o tym, jak bardzo twarde materiały będziemy mogli przecinać  im wyższa moc, tym większa twardość. Parametr ten świadczy również o jakości i wytrzymałości silnika.

Odległość ramy od linii cięcia informuje o maksymalnej grubości przecinanego materiału i o ile w przypadku wykonywania precyzyjnych prac parametr ten nie ma większego znaczenia, tak przy cięciu większych elementów odgrywa kluczową rolę. Im bardziej rama odległa jest od linii cięcia, tym bardziej uniwersalne narzędzie otrzymujemy, czyli takie o szerszym zakresie zastosowania. 

Prowadnice od nich zależy poziom drgania urządzenia podczas pracy, co bezpośrednio przekłada się na precyzję  ich umiejscowienie jest kluczowe, na przykład prowadnice znajdujące się zarówno pod, jak i nad stołem zredukują wibracje do minimum i zapewnią większą stabilność obrabianemu materiałowi. 

Promień krzywizny wpływa na największą ciężkość elementu tnącego, która warunkuje skuteczność, z jaką cięty jest obrabiany materiał. Należy jednak pamiętać, że taśma powinna być dopasowana do urządzenia.

Piła taśmowa do metalu

Piła taśmowa do metalu sprawdzi się także do pracy przy dużych obciążeniach. Solidna i mocna konstrukcja wykonana z trwałych i wytrzymałych materiałów sprawia, że eksploatacja jest bardzo komfortowa. Sieciowy sposób zasilania tych narzędzi bezpośrednio przekłada się na większą moc, co ma duży wpływ na zastosowanie. 

Bardzo popularnym wyborem przy konieczności cięcia/skracania stalowych profili jest ręczna piła taśmowa o zasilaniu akumulatorowym, która pozwala na bardzo szybkie cięcie z zachowaniem manewrowości i mobilności.

Piła taśmowa do drewna

Wysokiej jakości piła taśmowa do drewna gwarantuje stabilność podczas pracy. Piła może być pionowa lub pozioma. Jest bardzo precyzyjna. Z pewnością sprawdzi się do cięcia dużych ale i także małych, bardziej wymagających elementów. 

Piła taśmowa na Domitech

W ofercie naszego sklepu stacjonarnego oraz sklepu internetowego z profesjonalnymi narzędziamielektronarzędziami Domitech - posiadamy szeroki wybór profesjonalnych maszyn, narzędzi, akceosirów i urządzeń, w tym produktów takich jak pilarka taśmowa. Pilarka taśmowa z naszej oferty to wyłącznie oryginalne produkty największych producentów, takich jak Bosch, DeWALT, HiKOKI, Holzstar (Stuermer), Luna, Makita oraz Metabo - wszystkie pochodzące z oficjalnej dystrybucji, w pełni oryginalne i podlegające pełnej gwarancji.

Kupując pilarka tasmowa wybierz Domitech - z nami masz swobodę wyboru dogodnej metody płatności, formy dostawy, a także możliwość płatności ratalnych, płatności odroczonych czy leasing.

pixel