Darmowa dostawa od 399,00 zł

Szablony glazurnicze

( ilość produktów: 5 )

Szablony glazurnicze to pomocne narzędzia przy układaniu glazury. Pozwalają one na wyznaczenie miejsca wiercenia otworów w płytkach. Szukając odpowiedniego szablonu należy zwrócić uwagę na materiały z jakich został wykonany. Pozwoli to na dłuższe jego użytkowanie. Szablony z tworzywa są charakteryzują się mniejszą żywotnością niż szablony wytworzone z metalu. Sprawdź ofertę na Domitech.pl i wybierz szablon spełniający Twoje oczekiwania!

Jak działa szablon glazurniczy?

Szablon glazurniczy to proste narzędzie zbudowane z kilku (zazwyczaj z czterech elementów). Jeden element to element o trójkątnym kształcie pozwalający na przyłożenie go do krawędzi płytki. Kolejnymi elementami są z reguły dwa ramiona, na końcu których znajduje się element o kwadratowym kształcie z wyciętym otworem. Dzięki tym czterem prostym elementom można z dużą dokładnością określić w jakim miejscu należy wyciąć otwór w płytce.

Jak używać szablonu do płytek?

Używanie narzędzia jakim jest szablon glazurniczy po raz pierwszy może być kłopotliwe z racji ruchomych elementów, jednak każde kolejne jego użycie jest zdecydowanie łatwiejsze. Szablonu używa się wszędzie tam, gdzie występują miejsca występowania instalacji wodno-kanalizacyjnej. Wszędzie tam, gdzie wystają śrubunki do białego montażu szablon do płytek z pewnością będzie pomocnym narzędziem. Element o trójkątnym kształcie przykłada się do krawędzi płytki. Następnie za pośrednictwem dwóch ramion kieruje się ostatni z elementów w miejsce, w którym znajduje się śrubunek lub rura. Na samym końcu kontruje się ramiona, tak aby przymiar nie uległ zmianie podczas przenoszenia go na płytkę, która docelowo trafi na miejsce.

Szablon glazurniczy - zalety

Niewątpliwą zaletą jest niewielka waga, intuicyjna obsługa oraz szybkość wyznaczania otworów do nawiercenia. Zaledwie w kilku ruchach można precyzyjnie ustalić, w którym miejscu przypadnie rura lub śrubunek. Do używania szablonu glazurniczego wymagany jest jedynie pisak, ołówek lub coś, co pozostawi ślad na płytce, w celu zaznaczenia miejsca do wycięcia.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie szablonu glazurniczego?

Przy wyborze szablonu glazurniczego należy zwrócić uwagę na elementy z jakich jest wykonany. Elementy z tworzywa charakteryzują się mniejszą wytrzymałością niż ich metalowe odpowiedniki. Ponadto śruby kontrujące powinny być również wykonane z materiałów metalowych, aby w procesie kontrowania nie doszło do przypadkowego przekręcenia gwintu. Ostatnim elementem na jaki warto zwrócić uwagę jest wielkość śrub kontrujących. Osoby o dużych dłoniach powinny zwrócić uwagę na ich wielkość. Małe śruby kontrujące mogą skutecznie zniechęcać do używania tego rodzaju narzędzia.

Szablon glazurniczy w sklepie Domitech

Sprawdź ofertę na Domitech.pl i wybierz szablon glazurniczy, który spełnia Twoje oczekiwania. Kupując w Domitech masz pewność, że dostarczony sprzęt jest oryginalny i pochodzi z oficjalnych źródeł dystrybucji. Dzięki temu masz pewność, że sprzęt objęty jest pełną, deklarowaną gwarancją producencką, a Ty możesz liczyć na profesjonalne doradztwo oraz wsparcie pozakupowe. Ponadto kupując w Domitech możliwy jest dogodny wybór rodzaju płatności. Sprawdź i wybierz sprzęt z naszej oferty!

pixel