Darmowa dostawa od 399,00 zł

Szlifierka kątowa Bosch

( ilość produktów: 116 )

Szlifierka kątowa Bosch to grupa narzędzi dla profesjonalistów. Jej zadaniem jest szlifowanie oraz przecinanie materiałów o wysokiej twardości. Z powodzeniem są używane do przecinania metalowych konstrukcji, prętów zbrojeniowych, a także szlifowania zardzewiałych powierzchni. Należy jednak zauważyć, że każda z tych czynności wymaga odpowiedniej tarczy bądź końcówki roboczej i prędkości roboczej.  

szlifierka kątowa bosch

Szlifierka kątowa Bosch - zastosowanie 

Szlifierka kątowa, inaczej zwana także gumówką, posiada szereg zastosowań. Jest niezastąpiona podczas obróbki materiałów takich jak metal, stal,  beton, drewno czy ceramika. Największym zainteresowaniem cieszy się wśród ślusarzy i monterów.

Szlifierka kątowa Bosch - zasilanie

W ofercie szlifierek kątowych Bosch znajdziemy narzędzia zasilane sieciowo oraz akumulatorowo - jednej z kilku serii narzędzi bezprzewodowych.

1. Szlifierka kątowa Bosch z zasilaniem sieciowym

Zasilane sieciowo szlifierki kątowe Bosch to narzędzia do zastosowań profesjonalnych, pracujące z napięciem 230V - które oferować mogą moc od 600 do ponad 2300 W, przy obsłudze tarcz od 115 do 230 mm. Narzędzia sieciowe zapewniają najlepszą wydajność, moc oraz niezawodność przy pracy stacjonarnej w zakładach zajmujących się obróbką stali przy pracach ślusarskich, bez ograniczania czasu pracy koniecznością wymiany/ładowania akumulatora. Szlifierka kątowa Bosch z przewodowym zasilaniem sieciowym to także tańszy zakup, nie wymagający kupna narzędzia i dodatkowego/dodatkowych akumulatorów z ładowarką.

2. Szlifierka katowa akumulatorowa bosch

W ofercie marki Bosch, producenta wydajnych bezprzewodowych narzędzi akumulatorowych - znajdziemy szlifierki kątowe Bosch z serii takich jak niebieski Bosch Professional 18V, niebieska linia kompaktowych narzędzi 12V z akumulatorem wsuwanym, elektronarzędzia akumulatorowe 18V z zielonej linii produktowej oraz narzędzia 12V - obie dedykowane zastosowaniom DIY (mniej wymagające prace przy domowym zastosowaniu lub do okazjonalnych prac majsterkowiczów).

Szlifierka katowa Bosch - podział na serie akumulatorowe:

 • Bosch Professional 18V - Najbardziej rozbudowana seria narzędzi akumulatorowych oferująca szlifierki kątowe Bosch do wszelkich zastosowań, które oferują największa wydajność i zdolność do najbardziej zaawansowanych i wymagających prac. Narzędzia wykorzystują do zasilania akumulatory GBA 18V lub najbardziej wydajne baterie z serii ProCore.
 • Bosch Professional 12V - Narzędzia do profesjonalnych zastosowań przy cięciu mniejszych elementów stalowych, skuteczne do cięcia drutów stalowych, blach i cieńszej stali. Produkty tej grupy oznaczone są symbolem "GWS 12V" i wykorzystują do zasilania akumulatory GBA 12V i ładowarki GAL 12V.
 • Bosch 18V - narzędzia zielonej linii, wśród których znajdziemy szlifierki kątowe Bosch, wykorzystujące akumulatory PBA 18V.
 • Bosch 12V - kompaktowe szlifierki katowe Bosch DIY to lekkich prac.

Szlifierki kątowe Bosch z wbudowanym akumulatorem - najmniejsza obecnie grupa narzędzi wśród których znajdziemy najmniejsze szlifierki katowe Bosch (przecinarki tarczowe ze średnicą tarczy 70-80 mm), które wyróżnia akumulator wbudowany w narzędzie, ładowany bezpośrednio przewodem z ładowarką. Narzędzia te przystosowane są głównie do mniej wymagających prac przy przecinaniu mniejszych elementów z drutu/blachy.

Szlifierka katowa Bosch z silnikiem bezszcztokowym

Silnik bezszczotkowy to rozwiązanie niewątpliwie praktyczne przy narzędziach zasilanych akumulatorowo. Silniki bezszczotkowe zapewniają lepsza optymalizację czasu pracy na zasilaniu bezprzewodowym.

Szlifierka kątowa Bosch - kluczowe parametry

Wybierając szlifierkę kątową Bosch szczególnie istotne jest dobranie narzędzia które swoją specyfikacją techniczną zapewnia odpowiednią zdolność do zadanego typu pracy. W ofercie producenta znajdziemy modele dedykowane dla profesjonalistów branż budowlanych, montażowych, a także narzędzi dla mniej wymagających klientów indywidualnych na potrzeby domowe, czy dla majsterkowiczów.

Najbardziej istotne parametry szlifierek kątowych Bosch:

 • Moc znamionowa - moc znamionowa narzędzia to wartość określająca jaką moc posiada dane narzędzie
 • Obsługiwane średnice tarcz - szlifierki kątowe Bosch podzielić można na małe i duże szlifierki. Rozmiar średnicy to wartość często zależna i idąca w parze z maksymalną prędkością i mocą narzędzia. Większa średnica tarczy to większa głębokość cięcia i mniejsza prędkość obrotowa.
 • Prędkość obrotowa - wyrażana jako obr/min - informuje z jaką prędkością narzędzie obraca zamontowaną tarczą/akcesorium. Większa prędkość w przypadku cięcia cienką tarczą stali zapewnia szybsze przecinanie.
 • Seria narzędzi akumulatorowych - to do jakiej rodziny/serii akumulatorowej należy dana szlifierka katowa Bosch - informuje nas czy potrzebować będziemy nowych, lub wcześniej posiadanych akumulatorów oraz z jakimi innymi elektronarzędziami - możemy dzielić te same akumulatory.
 • Regulacja obrotów - praktyczna funkcja pozwalająca na dostosowanie prędkości obrotowej wykorzystywanego osprzętu tnącego/szlifierskiego, która umożliwia użycie narzędzi wymagających mniejszej prędkości niż maksymalna, oferowana przez urządzenie.

Szlifierka kątowa bosch z regulacją obrotów

Regulacja obrotów przy szlifierkach kątowych Bosch to jedna z bardziej pożądanych i wychwalanych rozwiązań. Zastosowanie technologii regulacji obrotów umożliwia dostosowanie prędkości obrotowej zamontowanego osprzętu, pozwalając dostosować narzędzie do innych zastosowań.

Szlifierka kątowa Bosch - Technologie

Producent narzędzi i elektronarzędzi Bosch konsekwentnie rozwija linie produktowe swoich profesjonalnych narzędzi, dbając o stały rozwój możliwości oferowanych przez siebie produktów, wprowadzając to coraz nowsze udogodnienia .

 • VARIABLE SPEED - Regulacja prędkości - Możliwość dostosowania prędkości podczas pracy z narzędziem poprzez różną siłę nacisku spustu. Funkcja niezwykle przydatna przy różnorodnych pracach, pozwalająca na wykorzystywanie akcesoriów wymagających inne niż podstawowe prędkości obrotowe typowej tarczy do obróbki metalu.
 • VIBRATION CONTROL - Technologia zapewniająca skuteczną redukcję wibracji odczuwalnych przez operatora narzędzia do minimum. Szlifierki katowe Bosch z zastosowaną technologią Vibration Control wyróżniają się większym komfortem podczas cięcia czy szlifowania, pozwalając na dłuższą i lżejszą pracę pod większym obciążeniem narzędzia.
 • KICKBACK CONTROL - kontrola przed odrzutem, chroniąca użytkownika w momencie zatrzymania się tarczy tnącej w materiale - mechanizm niemal natychmiastowo zatrzymuje narzędzie.
 • HEAVY DUTY - oznaczenie produktów Bosch specjalnie przystosowywanych do ciągłej, nawet 8 godzinnej pracy. Narzędzia z tym symbolem zapewniać mają nieprzerwaną wydajność przy długim użytkowaniu oraz zwiększoną ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi.
 • RESTART PROTECTION - ochrona przed samoczynnym uruchomieniem szlifierki kątowej Bosch po odzyskaniu zasilania (dotyczy narzędzi sieciowych). Retart Protection to funkcja wymagajaca od użytkownika ponownego manualnego włączenia przełącznika po utracie zasilania - zapewnia to ochronę przed samoczynnym uruchomieniem narzędzia po przywróceniu źródła zasilania.

 

Jaką kątówkę marki Bosch wybrać?

Podczas zakupu szlifierki kątowej Bosch, w pierwszej kolejności należy podjąć decyzję o sposobie zasilania. Mamy do wyboru gumówki zasilane sieciowo (wymagające podłączenia do napięcia 230V) lub akumulatorowo, które z kolei wymagają od nas zawsze naładowanego akumulatora. Używając szlifierkę kątową Bosch możemy dostosować tempo pracy do konkretnego materiału - to wszystko dzięki wbudowanej regulacji prędkości. Mocowanie osprzętu tarcz oraz końcówek roboczych odbywa się szybko  i beznarzędziowo, a  to wszystko dzięki innowacyjnemu systemowi  X-LOCK, który został opracowany przez  Bosch Professional. Brak nakrętki, która wcześniej służyła do przykręcenia tarczy lub innej końcówki sprawia, że mamy mniejszy dystans między tarczą a szlifowany materiałem, co za tym idzie, szlifowanie jest łatwiejsze i dokładniejsze. Wszystkie kątówki Bosch dostępne na Domitech.pl posiadają przykręconą osłonę tarczy (zwiększa to bezpieczeństwo ich użytkowania) oraz dodatkową rękojeść. Kolejną ważną wytyczną jest średnica tarcz, większość szlifierek Bosch jest kompatybilna z tarczami o średnicy 125mm.

Szlifierka kątowa Bosch - Gwarancja

Wybierając szlifierka kątowa Bosch z oferty naszego internetowego sklepu online lub stacjonarnego sklepu z narzędziami i elektronarzędziami Bosch - masz zawsze pewność, że otrzymasz oryginalne produkty z oficjalnej dystrybucji producenta. Narzędzia przez nas oferowane to sprzęt markowy, który podlega pełnej gwarancji oferowanej przez producenta.

Wybierz szlifierkę kątową Bosch z naszej oferty i zapoznaj się z zasadami dotyczącymi warunków korzystania z gwarancji danego producenta by nie martwić się o gwarancję swoich elektronarzędzi.

Szlifierka kątowa Bosch - Serwis

Profesjonalne szlifierki kątowe Bosch to narzędzia przystosowane i szczególnie narażone na duże obciążenia, które z czasem wymagać dodatkowych działań w celu zachowania najwyższej wydajności - takich jak konserwacja czy dokładne czyszczenie.

Jeżeli Twoja szlifierka kątowa Bosch utraciła już ochronę gwarancyjną i wymaga interwencji profesjonalnego serwisu lub naprawy - skontaktuj się z nami - nasz serwis pomoże ustalić i zlikwidować przyczynę usterki lub w możliwie najkrótszym czasie sprowadzi dla Ciebie niezbędne części zamienne.

Szlifierka kątowa Bosch na Domitech.pl 

Internetowy sklep z narzędziami online - Domitech.pl oraz nasz stacjonarny sklep z narzędziami, elektronarzędziami i narzędziami ogrodniczymi - posiada w swojej ofercie szeroką gamę oryginalnych szlifierek kątowych Bosch, z których wszystkie, to oryginalne narzędzia, o solidnej konstrukcji, nadające się do ciężkich prac. Zamawiając szlifierka kątowa Bosch za pośrednictwem naszej strony www masz swobodę wyboru odpowiedniej dla Ciebie metody płatności i wygodnej formy dostawy, w tym płatność przy odbiorze lub odbiór w punkcie.

pixel