Darmowa dostawa od 399,00 zł

Poziomica

( ilość produktów: 139 )

Poziomica służy do wyznaczania poziomu, np. przy podłogach czy ścianach. Poziomica często jest używana przez budowlańców i domowych majsterkowiczów podczas różnorodnych prac, który wymagają dokładności i precyzji. Poziomicą nazywa się również przyrządy laserowe, które mają tę samą funkcję przy pomocy widzialnej wiązki światła laserowego.

 

Poziomica - niezbędne narzędzie pomiarowe

Poziomica jest prostym, nieskomplikowanym narzędziem pomiarowym, służącym do sprawdzania poziomu danej powierzchni lub równości ułożenia danych obiektów. Narzędzie to posiada libelki z pęcherzykami powietrza, służącymi do odnoszenia równości (przy pomocy grawitacji).

Zastosowanie poziomic

Poziomice są powszechnie stosowane w budownictwie i remontach, ale także w różnych dziedzinach, takich jak stolarstwo czy ogrodnictwo, gdzie ważne jest uzyskiwanie równych powierzchni. Wśród przykładowych zastosowań poziomic warto wymienić:

  • W domu poziomica może posłużyć do równego rozmieszczania montażowych elementów pod lustra czy obrazy.

  • W budownictwie oraz pracach remontowych - poziomice wykorzystuje się do określania poziomu posadzek, ścian, sufitów, drzwi, okien, mebli i innych elementów konstrukcyjnych.

  • W stolarstwie poziomice stosuje się do sprawdzania poziomu i pionu elementów drewnianych, takich jak belki, deski czy drewniane konstrukcje.

  • W ogrodnictwie poziomice stosuje się do określania poziomu terenu podczas projektowania i budowy elementów małej architektury, do ustalania poziomu i nachylenia ścieżek, schodów, tarasów i murków.

Dodatkowe funkcje poziomic

Dodatkowym akcesorium poziomicy jest wyżłobienie u jej spodu, z podstawą magnetyczną, które pozwala na na utwierdzenie narzędzia pomiarowego na profilu stalowym. Przy doborze poziomicy, warto zwrócić uwagę na ilość libelek oraz możliwe katy pomiarowe.

Jaką poziomice kupić?

Przy wyborze odpowiedniej poziomicy koniecznie trzeba zwrócić uwagę na jej długość oraz dokładność.

W ofercie sklepu Domitech.pl, obok tradycyjnych narzędzi pomiarowych takich poziomice libelkowe znaleźć można poziomice laserowe. Poziomice służą do poziomowania powierzchni, do kontroli jej równości podczas prac tynkarskich, glazurniczych lub podczas majsterkowania i innych prac warsztatowych.

pixel