Darmowa dostawa od 399,00 zł

Opryskiwacz

( ilość produktów: 36 )

Opryskiwacz to podstawowe narzędzie do wykonywania oprysków środkami ochrony roślin w przydomowych ogrodach bądź sadach. Najczęściej spotykane konstrukcje to opryskiwacze ręczne, opryskiwacze ciśnieniowe, opryskiwacze akumulatorowe oraz opryskiwacze spalinowe. Dzięki wykorzystaniu opryskiwaczy znacznie łatwiej zadbać o zdrowie i poprawne nawożenie roślin i upraw.

opryskiwacz

Opryskiwacz - dla kogo?

Opryskiwacz to szeroko pojęta kategoria produktowa, która wbrew pozorom nie jest dedykowana wyłącznie profesjonalistom. Poprawne wykorzystywanie opryskiwaczy to umiejętność, która potrafi odwdzięczyć się znaczną poprawą jakości upraw, roślin ogrodowych i plonów. W ofercie sklepu Domitech posiadamy opryskiwacze dedykowane wszystkim zastosowaniom, które zapewnią optymalną jakość upraw w przydomowym ogrodzie, w sadach czy na polach uprawnych. Opryskiwacz jest narzędziem, którego głównym zadaniem jest ułatwienie pielęgnacji roślin. Dlatego jest to narzędzie szczególnie przydatne podczas takich czynności jak: nawożenie, zraszanie czy nawadnianie. Opryskiwacze ogrodowe stanowią świetne rozwiązanie przy doraźnych pracach związanych z walką ze szkodnikami lub chorobami uprawianych roślin.

Zasilanie opryskiwaczy

W zależności od źródła zasilania, możemy podzielić opryskiwacze na te wyposażone w silniki akumulatorowe, spalinowe lub opryskiwacze ręczne. Zasilanie tego narzędzia w dużej mierze określa jego ogólną wydajność, mobilność oraz dodatkową funkcjonalność.

Opryskiwacz ręczny

Najmniejszy z dostępnych opryskiwaczy, są opryskiwacze ręczne, które w pełni pozwalają na łatwe użytkowanie jedną ręką. Narzędzie to nie ma wielkiej pojemności, jest lekkie i pozwala na precyzyjną pracę w ogrodzie czy mniejszym sadzie. W porównaniu do opryskiwacza ciśnieniowego - opryskiwacz ręczny pracuję z mniejszym ciśnieniem i zapewnia słabsze parametry prędkości wylotowej i pojemności zbiornika.

Opryskiwacze ręczne są najbardziej podstawowymi opryskiwaczami. Za pomocą zintegrowanej ręcznej pompki wytwarzane jest ciśnienie w zbiorniku. Zwalniając spust, przez dyszę uwalniane są środki ochrony roślin. Jest to wygodne rozwiązanie, ponieważ nie ma konieczności zmiany i ładowania akumulatorów, jak również nie wymaga uzupełniania paliwa. Zaletą opryskiwaczy ręcznych jest ich niewielka waga. Opryskiwacze ręczne przeznaczone są do małych przydomowych ogrodów.

Opryskiwacz akumulatorowy

W przypadku urządzeń akumulatorowych nie ma potrzeby ręcznego pompowania. Jest to duża zaleta ułatwiająca użytkowanie tego typu urządzeń. Akumulatorowe zasilanie zapewnia stały wzór oprysku, a regulowana dysza pozawala na swobodne przejście między strumieniem, a delikatną mgiełką środków ochrony roślin. Opryskiwacze akumulatorowe przeznaczone są do średniej wielkości ogrodów bądź sadów.

Podczas wyboru opryskiwacza akumulatorowego warto wybrać narzędzie, które do zasilania korzystać będzie z tych samych, posiadanych wcześniej akumulatorów. Akumulatory w elektronarzędziach z danych serii mogą używać tego samego źródła zasilania (akumulatora), co zapewnia oszczędność przy zakupie nowych baterii oraz koniecznego miejsca ich przechowywania.

Opryskiwacz spalinowy

Urządzenia spalinowe różnią się od akumulatorowych koniecznością zasilania paliwem. Charakteryzują się też większą wagą samego urządzenia. Opryskiwacze spalinowe cechuje dłuższy czas pracy w porównaniu do urządzeń akumulatorowych. Przeznaczone są do używania w dużych sadach i ogrodach, gdzie nie ma możliwości podłączenia akumulatorów do ładowarki sieciowej.

Istotną cechą opryskiwacza spalinowego jest specyfika jego pracy, konieczność korzystania ze specjalnych mieszanek paliwowych, duży hałas oraz emisja spalin z silnika spalinowego.

Jakie są rodzaje opryskiwaczy?

Prócz podziału na źródło zasilania - silniki spalinowe, elektryczne sieciowe lub akumulatorowe, oraz konstrukcje pompowane ręcznie - opryskiwacze możemy podzielić na te, pełniące konkretną funkcję, docelowe zastosowanie lub charakterystyczną budowę/sposób używania.

Opryskiwacz ciśnieniowy

Ciśnieniowy opryskiwacz to najbardziej popularny spośród opryskiwaczy wybór. Wstępne napompowanie narzędzia pozwala na uzyskanie pożądanego ciśnienia roboczego, które umożliwia szerszy zakres zastosowania w porównaniu do opryskiwaczy ręcznych. Narzędzie nie posiada ani silnika spalinowego, ani elektrycznego. Często narzędzia tego typu posiadają wymienne dysze, które pozwalają na zmianę sposobu natrysku.

Opryskiwacz samojezdny

Samojezdne opryskiwacze to duże maszyny rolnicze do wykonywania oprysków na największych przestrzeniach, które pozwalają na stosunkowo krótką pracę na polach uprawnych. Maszyny tego typu zastosowanie znajdują na wsi podczas dużych upraw roślin.

Opryskiwacz plecakowy

Plecakowy opryskiwacz to komfortowe w użytkowaniu narzędzie, które pozwala na pracę na większych powierzchniach. Umiejscowienie opryskiwacza na plecach zapewnia większą swobodę rąk i dłuższą możliwość pracy bez zmęczenia. Opryskiwacze plecakowe to najczęściej konstrukcje bazujące na silnikach spalinowych oraz akumulatorowych.

Opryskiwacz ogrodowy

Opryskiwacz ogrodowy, to lekkie i poręczne narzędzie do indywidualnych zastosowań. W odróżnieniu od większych konstrukcji plecakowych czy samojezdnych - jest narzędziem odpowiednim do przydomowych prac w ogrodzie podczas pielęgnacji roślin.

Opryskiwacz sadowniczy

Opryskiwacze sadownicze to profesjonalne narzędzia do pracy w sadzie. Narzędzia te są wyposażone w różnorodne funkcję, od regulacji ciśnienia wylotu, kształtu strumienia po regulację zasięgu dyszy opryskującej/spryskującej.

Opryskiwacz w sklepie Domitech

W ofercie opryskiwaczy naszego sklepu znajdziemy wiele różnych modeli i typów opryskiwaczy, wśród nich opryskiwacze sadownicze, ogrodowe plecakowe, samojezdne, ciśnieniowe, spalinowe, akumulatorowe oraz ręczne, takich producentów jak Gardena, Makita, Metabo, Ryobi oraz Stih - wszystkie pochodzące z oficjalnej, regionalnej dystrybucji i podlegające pełnej, deklarowanej przez danego producenta gwarancji. Wybierając opryskiwacz w sklepie internetowym Domitech - masz wybór odpowiedniej formy dostawy i płatności.

Potrzebując dowiedzieć się więcej jaki opryskiwacz będzie najlepszy do Twoich potrzeb - skontaktuj się z naszym specjalistą lub odwiedź nasz sklep stacjonarny z sekcją ogrodową i znajdź opryskiwacz, który spełni Twoje oczekiwania.

 

Opryskiwacz - FAQ

Jak działa opryskiwacz akumulatorowy?

Opryskiwacze akumulatorowe to narzędzia z silnikami elektrycznymi, które potrafią zapewnić stałe ciśnienie i lepsze rozpyla substancji w równomierny sposób. Opryskiwacze akumulatorowe stanowią dobrą alternatywę dla opryskiwaczy ręcznych, ponieważ wyróżniają się niską wagą oraz umożliwiają wygodną pracę bez wysiłku fizycznego.

Czy warto kupić opryskiwacz akumulatorowy?

Jeżeli dysponujemy średniej wielkości ogrodem, na którego powierzchni praca z opryskiwaczem ręcznym mija się z celem, to warto zainwestować w bezprzewodowy, elektryczny opryskiwacz akumulatorowy. Narzędzie to poprawia komfort na średniej wielkości przestrzeniach i oferuje więcej przydatnych funkcji.

Jakiej firmy opryskiwacz plecakowy?

Często wybieranymi opryskiwaczami plecakowymi są konstrukcje akumulatorowe od marki Stihl oraz opryskiwacze spalinowe marki Makita i Stiga.

Z jaką prędkością powinno się pryskać?

W zależności od opryskiwanych roślin i substancji - najczęściej opryskuje się rośliny z prędkością roboczą od 5 do 10 km/h. Duża prędkość wylotowa opryskiwacza zapewnia lepszą wydajnością pracy w czasie jednakże zmniejsza precyzję.

Jak działa opryskiwacz plecakowy?

Opryskiwacz plecakowy to komfortowa propozycja do pracy na większych przestrzeniach. Opryskiwacz plecakowy może posiadać zasilanie akumulatorowe lub silnik spalinowy, którego umieszczenie na plecach operatora, zapewnia zdolność do pracy na większej przestrzeni.

 
pixel