Darmowa dostawa od 399,00 zł

Poziomica laserowa

( ilość produktów: 156 )

Poziomica laserowa, zwana na przemiennie laserem krzyżowym - to narzędzie pomiarowe, które wykorzystuje wiązkę światła - laser do tworzenia linii odniesienia, dzięki której możliwe jest łatwe i dokładne poziomowanie. Poziomica laserowa skutecznie posłuży jako narzędzie do dokładnego i równoległego lokalizowania miejsc po odwierty/uchwyty montażowe, zapewniając dokładność i łatwość odnoszenia poziomu. Poziomice laserowe to narzędzia pomiarowe, które stopniowo wypierają tradycyjne poziomice libelkowe, które do pomiarów wykorzystują świetlną wiązkę lasera.

poziomica laserowa

Lasery do mierzenia powierzchni

W naszej ofercie posiadamy szeroki wybór narzędzi pomiarowych, wśród których - posiadające duże zainteresowanie - poziomice laserowe. Korzystanie z tego typu narzędzi do wyznaczania pionu oraz poziomu danej powierzchni zapewnia zdecydowanie sprawniejszą pracę. Korzystanie z poziomic laserowych nie tylko przyspiesza pracę ale także zapewnia większą dokładność pomiaru, w porównaniu do innych metod.

Najbardziej podstawowe lasery do mierzenia powierzchni możemy podzielić na dwie grupy laser płaszczyznowy oraz laser krzyżowy. Różnica polega na ilości rzucanych linii.

 • Laser płaszczyznowy

Laser płaszczyznowy to mniej skomplikowana poziomica laserowa, która pozwala na rzutowanie poziomej linii laserowej na rożne powierzchnie, pozwalając na wyznaczanie poziomu. Narzędzie to jest niezwykle przydatne przy wielu pracach wymagających dokładności, takich jak instalacja szyn montanowych pod sufit podwieszany.

 • Laser krzyżowy

Laser krzyżowy w porównaniu do poziomicy laserowej płaszczyznowej pozwala na rzucanie 2 prostopadłych linii, które wyznaczą nam kąt 90 stopni (kąt prosty). Taka opcja jest niezwykle przydatna podczas prac remontowych, wieszaniu szafek i innych elementów na ścianie.

Zastosowanie laserów w budownictwie

Poziomica laserowa w budownictwie to niezwykle przydatne narzędzie, które świetnie sprawdzi się do wyznaczania pionów, poziomów oraz pochyłości. Dzięki wykorzystaniu lasera krzyżowego - możliwe jest łatwe lokalizowanie odwiertów bez konieczności wykonywania skomplikowanych odniesień, dzięki czemu z łatwością można przygotować otwory pod instalację sufitu podwieszanego G-K. Laser liniowy z podwójną, prostopadłą wiązką sprawdzi się również podczas prac glazurniczych przy stawianiu/montowaniu płytek. Z łatwością wyznaczyć odpowiednie kąty, zapewniając dokładność podczas pracy na ścianie czy posadzce.

Narzędzie pomiarowe z rodziny poziomic laserowych również w praktyczny sposób można wykorzystać podczas prac remontowych w trakcie malowania, tapetowania czy przy mocowaniu elementów wyposażenia i sprzętów do powierzchni ścian. Z poziomicą laserową, dzięki prostocie jej obsługi - powieszenie obrazu, zamontowanie lustra czy półki będzie łatwiejsze, przyjemniejsze i dokładniejsze niż kiedykolwiek przedtem.

Rodzaje poziomic laserowych:

 • Laser liniowy

Laser liniowy to najprostsza poziomica laserowa generująca pojedyncza poziomą linię

 • Laser krzyżowy 

Laser krzyżowy najbardziej praktyczny wybór poziomicy, która oferuje łatwość wyznaczania prostopadłości dzięki generowaniu dwóch prostopadłych wiązek.

 • laser krzyżowo-punktowy

Laser krzyżowo-punktowy to narzędzie, które zamiast linii prostej emituje wiązkę światła w kształcie pojedynczych punktów.

 • Laser rotacyjny

To świetne rozwiązanie do kompleksowych prac, które obejmują poziomowanie, pionowanie oraz wyznaczanie wysokości. Przeznaczony jest w szczególności do prac zewnętrznych. Największym atutem lasera rotacyjnego jest wyeliminowanie konieczności przestawiania urządzenia dzięki obrotowej wiązce. Emituje on wiązkę światła dookoła oraz pojedynczą linię pionową skierowaną w górę.

Jak wybrać laser budowlany?

 • Szukasz narzędzia pomiarowego do prac w domu, najlepiej wybrać prosty laser krzyżowy lub laser liniowy
 • Zielone linie laserowe, to alternatywa czerwonej wiązki, która zapewnia dobrą widoczność mimo jasnego światła
 • W przypadku prac w mieszkaniu starczy laser z czerwoną wiązką i zasięgu kilku metrów
 • Do pracy w większej przestrzeni zalecane są narzędzia o zasięgu kilkunastu metrów
 • Do profesjonalnego zastosowania szukaj modeli o jak najdłuższym czasie pracy

Jak działa poziomica laserowa

Poziomica laserowa tworzy strumień światła, jest to jedna dwie lub więcej poziomych i pionowych linii, które dzięki wykorzystaniu odpowiednio dostrojonej optyki - zapewniają dokładność odwzorowania kątów prostych linii rzucanych na zadane powierzchnie, dzięki czemu ułatwiają wykonywanie prostopadłych cięć, pomiarów lub odwiertów. Strumień światła odpowiednio zogniskowany i o dostatecznie intensywnym źródle zapewnia lepsza widoczność zwiększając zasięg czytelnego odczytu.

Jaka poziomica laserowa / jaki laser krzyżowy

Wśród poziomic laserowych znajdziemy takie narzędzia, jak laser liniowy oraz laser krzyżowy. Różnica między tymi dwoma poziomicami, polega na ilości wiązek świetlnych - jednej bądź więcej prostopadłych linii laserowych. Dodatkowo, wśród parametrów poziomic - znaleźć możemy dwa podstawowe kolory wiązek laserowych. Kolor czerwony i zielony. Wiązki te różnią się widocznością, kolor zielony zalecany jest do pracy na dużych odległościach, czerwień zaś lepiej posłuży w miejscach zamkniętych - wnętrza.

Poziomica laserowa jak używać

Obsługa tego rodzaju narzędzi jest bardzo prosta, często poziomice laserowe/lasery krzyżowe i liniowe są wyposażone w system samoregulacji/poziomowania. Dzięki czemu po utwierdzeniu/przymocowaniu lub umiejscowieniu lasera na stosunkowo płaskiej powierzchni - poziomica sama wyrówna rzucane wiązki światła - zapewniając dokładność niezależnie od sposobu montażu. Poziomice laserowe często wykorzystują zasilanie akumulatorowe, bądź bateryjne. Przed zakupem warto sprawdzić czy poziomica laserowa jest kompatybilna z posiadanym systemem zasilania - odpowiednia marka baterii oraz napięcia bądź serii. Dodatkowym elementem współpracującym z poziomicami laserowymi są detektory. ich wykorzystanie pozwala na zwiększenie zasięgu pracy lasera krzyżowego/lasera liniowego.

Poziomica laserowa w Domitech

W ofercie naszego sklepu internetowego oraz sklepu stacjonarnego z narzędziami i elektronarzędziami - posiadamy szeroki wybór narzędzi pomiarowych, a w tym poziomic laserowych/laserów krzyżowych, takich producentów jak Pro, Beiter, Bosch, DeWALT, Leica, Limit, Makita, Nivel System oraz Stanley - wszystkie pochodzące z oficjalnej dystrybucji, podżegaczce pełnej gwarancji, oferowanej przez producenta.

pixel