Darmowa dostawa od 399,00 zł

Wzornik

( ilość produktów: 5 )

Wzorniki i szablony to pomocne narzędzia przy pracach wykończeniowych oraz podczas remontu. Szablony pomagają w ustaleniu docelowego, kładziony materiału. Przy pomocy tego akcesorium kształt kładziony materiału będzie idealnie odwzorowany. Wszystkie krzywizny, rury, zagłębienia i inne szczegóły będą zaznaczone na szablonie, dzięki czemu możliwe będzie zaznaczenie linii cięcia. Po przeprowadzeniu cięcia wzdłuż wyznaczonej linii kładziony materiał będzie dolegał idealnie do podłoża. 

wzornik

Wzornik jest prostym narzędziem ręcznym, które znacznie poprawia szybkość pracy, gdy pojawia się konieczność wycięcia zaawansowanych kształtów wokół rur, framug czy innych obiektów, wokół których znajdować ma się przygotowywany element. Wzornik pozwala na powielenie danego kształtu i łatwe przeniesienie go w celu utworzenia linii ciecia.

Wzornik kształtów - co to?

Wzornik kształtów to proste akcesorium pomocnicze. Składa się z reguły z dwóch elementów obudowy oraz znajdujących się między nimi drobnych, długich elementów z tworzywa sztucznego. Długie elementy poruszają się w kierunku góra-dół, pozwalając na idealne odwzorowanie nieregularnego kształtu. Wzornik kształtu jest szczególnie pomocny w przypadku prac remontowo-wykończeniowych. W przypadku kładzenia paneli podłogowych, parkietu, glazury - wzornik pozwala na określenie i wyznaczenie dokładnej linii cięcia materiału. Po narysowaniu linii cięcia oraz po przecięciu materiału wzdłuż linii cięcia materiał wyjściowy jest idealnie dopasowany do nieregularnych, zaznaczonych wcześniej kształtów.

Jak działa wzornik do przenoszenia kształtów?

Wzornik do przenoszenia kształtów to proste narzędzie zbudowane z dwóch elementów z tworzywa oraz dużej ilości długich elementów. Przykładając wzornik np. do ściany, przy której jest rura - długie elementy zostają przesunięte do dołu wzornika. Po odsunięcia wzornika od ściany, górna jego linia odwzorowuje kształt, jaki występuje w miejscu przyłożenia. Przykładając wzornik z odwzorowanym kształtem do paneli podłogowych, pakietu, czy płytek można narysować linię. Dokonując cięcia wzdłuż tej linii - materiał docelowy będzie idealnie dopasowany.

Wzornik kształtów - zastosowanie

Wzorniki kształtów pomocne są nie tylko w pracach remontowo-wykończeniowych. Pomagają one bowiem m.in w idealnym dopasowaniu wykładzin do skomplikowanych kształtów ścian, w pracach ręcznych, modelarstwie, w druku 3D i innych dziedzinach. Za ich pośrednictwem wszystkie nieregularne kształty zostaną idealnie odwzorowane na przyrządzie.

Szablony - zastosowanie

Szablony pomocne są w przypadku elementów, które są powtarzalne. Szablony przydają się szczególnie w większych zakładach, gdzie produkty wykonywane są na większą skalę. Pozwalają one bowiem uniknąć błędów oraz zoptymalizować czas potrzebny na przygotowanie poszczególnych elementów składowych. Szablony wykorzystywane są także w stolarstwie do łączenia blatów, osadzania zawiasów meblowych, prowadnic do szuflad i innych elementów. Takie przyrządy przyspieszają wykonanie prac i niwelują ryzyko popełnia błędu.

Ponadto szablony mogą być także wykorzystane w pracach glazurniczych. Doskonałym przykładem jest szablon do płytek, który pozwala na wyznaczenie linii cięcia lub nawiercania otworów pod rury, gniazdka lub inne elementy, które docelowo znajdą się w kafelkowanym pomieszczeniu. Przykładając szablon do płytek i kontrując go w finalnej postaci z łatwością można przenieść zebrany pomiar i rzutować go na jeden lub więcej elementów (w tym wypadku płytek). Zaznaczając wyznaczony wcześniej kształt, otwór będzie wywiercony w odpowiednim miejscu. Dzięki temu ryzyko błędnego wycięcia otworu (a co za tym idzie uszkodzenie lub zmarnowanie płytki) jest zredukowane niemal do zera. Szablony wykorzystywane są także w stolarstwie do łączenia blatów.

Szablony do łączenia blatów

Szablony do łączenia blatów / szablon do blatów to pomocne akcesoria, które z powodzeniem można wykorzystać do łączenia materiałów drewnianych oraz drewnopochodnych. Za ich pomocą możliwe jest dokładne wyfrezowanie otworów wspomagających ich łączenie. W wyfrezowane otwory wkładane są metalowe łączniki, które po skręceniu usztywniają połączenie między-materiałowe. Szablony te podobnie jak wzorniki redukują możliwość popełnienia błędów, tym samym nie prowadzą do zmarnowania powierzonych materiałów.

Wzornik na Domitech.pl

W ofercie naszego sklepu znajdziemy wiele wzorników, wśród których wyróżnimy takie produkty jak wzorniki kształtów, szablony do blatów, szablony do kopiowania kształtów, szablony do płytek. Wzornik w naszej ofercie to narzędzie dostarczone bezpośrednio od producentów/największych marek, takich jak CMT, Festool, Rubi oraz Wolfcraft. Wszystkie wzorniki i szablony w naszej ofercie to oryginalne, pełnowartościowe produkty pochodzące z oficjalnej dystrybucji, za które zapłacisz w preferowanej dla siebie, formie płatności z dogodną, wybraną metodą dostawy.

pixel