Darmowa dostawa od 99,00 zł

Zgrzewarka do rur

( ilość produktów: 12 )

Zgrzewarka do rur z tworzyw sztucznych pozwala na ich trwałe połączenie, które jest konieczne podczas tworzenia instalacji hydraulicznych. Takie instalacje najczęściej są zabudowywane lub zamurowane, co wiąże się z koniecznością zachowania szczelnego połączenia. Wykonanie instalacji z tworzywa sztucznego jest rozwiązaniem trwałym, więc nie musimy się martwić korozją lub brakiem elastyczności.

Jak działa zgrzewarka do rur?

Zgrzewarka do rur działa na zasadzie rozgrzanego, dwustronnego elementu grzejnego, na który nakłada się rury i złączki wykonane z tworzywa sztucznego (najczęściej z polipropylenu PP). Pod wpływem temperatury zewnętrzna strona rury oraz wewnętrzna strona złączki zaczynają się topić. Nadtopione elementy wystarczy na siebie nasunąć, oraz nieruchomo przytrzymać, co spowoduje ich trwałe połączenie.

Zgrzewarka do rur - dla kogo?

Zgrzewarka do rur to narzędzie specjalistyczne, dedykowane głównie specjalistom zajmującym się tworzeniem instalacji wodnych, cieplnych, kanalizacyjnych czy gazowych.

Jaka zgrzewarka do rur PP?

Wybierając zgrzewarkę do rur z polipropylenu należy wziąć pod uwagę, że tworzywo wykazuje odporność na temperaturę do 90°C, dlatego doskonale nadaje się na instalację zimnej i ciepłej wody oraz centralnego ogrzewania. Żeby trwale połączyć ze sobą złączkę i rurę wykonaną z polipropylenu konieczna jest zgrzewarka do rur osiągająca wysoką temperaturę. Najbardziej kluczowy jest czas nagrzewania, łączenia oraz studzenia elementów, które chcemy ze sobą połączyć. Im większa średnica zewnętrzna rury, tym więcej czasu na to potrzeba.

Jaka temperatura zgrzewarki do rur PP?

Temperatura zgrzewania w zgrzewarce do rur PP powinna oscylować między 250 - 270°C. Najbardziej optymalną temperaturą jest 260°C. Pozwala to na szybkie stopienie materiału oraz zapewnia możliwość wykonania trwałego połączenia.

Jaka moc zgrzewarki do rur PP?

Do połączeń propylenowych rur wystarczy zgrzewarka o mocy 1000W. Pozwoli to nam utrzymać stałą temperaturę w przedziale od 250 - 270°C. Urządzenia o większej mocy pozwolą na szybsze nagrzewanie się urządzenia oraz gotowość do wykonywania połączeń w materiałach polipropylenowych. Zgrzewarka do rur wyposażona w regulację temperatury pozwoli na zgrzewanie innych materiałów z tworzyw sztucznych, które potrzebują innej temperatury do poprawnego zgrzewania ze sobą elementów.

Zgrzewarka do rur na Domitech.pl

W ofercie naszego sklepu internetowego oraz stacjonarnego sklepu z profesjonalnymi narzędziami i elektronarzędziami Domitech - posiadamy szeroki wybór narzędzi, takich jak zgrzewarka do rur, takich producentów jak Rems i Dedra. Wszystkie zgrzewarki do rur w naszej ofercie to elektronarzędzia pochodzące z oficjalnej dystrybucji i podlegające pełnej gwarancji producenta.

Kupując zgrzewarka do rur z naszej oferty - masz gwarancje oryginalności zakupionych produktów oraz swobodę wyboru dogodnej metody płatności oraz formy dostawy, w tym wygodne raty, leasing czy płatność za pobraniem/kurierowi przy odbiorze.

pixel