Darmowa dostawa od 399,00 zł

Przedłużacz

( ilość produktów: 173 )

Przedłużacz jest osprzętem akcesoryjnym, którego nie powinno zabraknąć w gospodarstwie domowym czy przydomowym warsztacie. Za pomocą przedłużacza możliwe jest doprowadzenie zasilania do elektronarzędzi, które są oddalone od źródła zasilania z kontaktu. Dzięki temu nie ogranicza Cię jedynie zaimplementowany przewód do obudowy elektronarzędzia. Za pośrednictwem przedłużacza doprowadzisz także prąd do remontowanych pomieszczeń w domu, altanie czy piwnicy. 

przedłużacz

Przedłużacz- zastosowanie

Podstawowym zadaniem przedłużacza jest dostarczenie zasilania sieciowego, w miejsce, które musi posiadać zasilanie elektryczne, ale jest jego aktualnie pozbawione. Takim miejscem jest z pewnością ogród. W ogrodzie jest wykorzystywane wiele narzędzi ogrodowych zasilanych sieciowo. Do nich należą: glebogryzarki, nożyce do żywopłotu, kosiarki, rozdrabniacze i inne. Wszystkie te narzędzia pozwalają szybciej i sprawniej uporać się z obowiązkami czekającymi w ogrodzie. Praca ta będzie niemożliwa do wykonania, jeśli nie będziemy posiadali zasilania sieciowego, które ma doprowadzić właśnie przedłużacz.

Jakie są rodzaje przedłużaczy?

W ofercie Domitech znajdziesz przedłużacze, które pozwolą na podłączenie nawet 10 urządzeń jednocześnie. Znajdziesz tutaj zarówno przedłużacz domowy jak i długi przedłużacz ogrodowy. Przedłużacze różnią się od siebie materiałami z jakich są wykonane, ilością oferowanych gniazd, długością, włącznikami i paroma innymi elementami. Do podstawowych rodzajów przedłużaczy możemy zaliczyć:

  • Przedłużacz domowy
  • Przedłużacz 5m
  • Przedłużacz 20m
  • Przedłużacz ogrodowy
  • Listwa zasilająca
  • Przedłużacz bębnowy
  • Listwa przepięciowa

Wszystkie wyżej wymienione przedłużacze w istocie mają to samo zadanie, jednak ich budowa oraz przeznaczenie jest trochę inne. Jeśli potrzebujemy podpiąć na szybko sprzęt kuchenny, to prędzej sięgniemy po przedłużacz 2m niż po przedłużacz ogrodowy.

Jak dobrać długość przedłużacza?

O tym jaki przedłużacz należałoby posiadać decyduje obszar na jakim trzeba doprowadzić zasilanie sieciowe. W domu do podstawowych rzeczy wystarczy przedłużacz o długości 2-5m. Jeśli Klient ma do skoszenia 100 metrów kwadratowych trawnika kosiarką elektryczną, rzeczą oczywistą jest, że przedłużacz w jaki powinien się zaopatrzyć powinien być długi. Długość przedłużacza jest uzależniona wówczas od miejsca, skąd będzie czerpana energia elektryczna. Do takich celów jednak polecamy skorzystać z przedłużacza ogrodowego.

Przedłużacz ogrodowy a przedłużacz bębnowy

Czym różni się przedłużacz ogrodowy od przedłużacza bębnowego? Przedłużacz ogrodowy często leży na trawie lub ziemi. Kosząc trawę lub wykonując inne czynności moglibyśmy nie zauważyć czarnego przedłużacza i doprowadzić do jego przecięcia. Przedłużacze ogrodowe zostały wyprodukowane właśnie z myślą o ich bardzo dobrej widoczności. Przedłużacz ogrodowy posiada bowiem w pomarańczową otulinę, która znacząco poprawia widoczność przewodu w zielonej trawie lub brązowej ziemi. Taki drobny zabieg jak zmiana koloru otuliny korzystnie wpłynęła na widoczność przedłużacza, a ryzyko jego przecięcia zmalało. Różnica między przedłużaczem ogrodowym nie sprowadza się tylko do koloru. Przedłużacz bębnowy z reguły posiada czarną otulinę, ale także w obudowie bębna zintegrowane są 4 gniazda do zasilania elektronarzędzi. Przedłużacz ogrodowy charakteryzuje się jedną wtyczką męską oraz jedną wtyczką żeńską.

Jak dobrać moc przedłużacza?

Korzystając z przedłużacza, który posiada jedną wtyczkę męską i jedną żeńską nie powinniśmy obawiać się o to, że przedłużacz może być za słaby. Z reguły nie podpina się urządzeń o mocy wyższej niż 2000/2500W. Wówczas przekrój w takim przewodzie (standardowo wynoszący 2x1mm^2) jest odpowiedni. Sytuacja zmienia się, gdy do przedłużacza z wieloma gniazdami podpinamy kilka urządzeń, których zapotrzebowanie na energię elektryczną jest na prawdę duże. W takiej sytuacji warto rozważyć zakup przedłużacza, którego przekrój wynosi 2x1,5mm^2 lub 2x2mm^2.

Przedłużacz na Domitech.pl

W ofercie naszego sklepu z narzędzia, elektronarzędziami oraz akcesoriami do warsztatowymi/budowlanymi - Domitech, posiadamy szeroki wybór przedłużaczy elektrycznych, wśró których znajdziemy przedłużacz domowy, przedłużacz 5m, przedłużacz 20m, przedłużacz ogrodowy, listwę zasilającą, przedłużacz bębnowy oraz listwę przepięciową, takich producentów jak Brennenstuhl, Festool, Kel oraz Yato - wszystkie w pełni oryginalne, pochodzące z oficjalnej, regionalnej dystrybucji i podlegające pełnej gwarancji deklarowanej przez producenta.

Kupując przedłużacz z naszej oferty masz gwarancje oryginalności oraz bezpiecznej wysyłki w wybranej przez siebie metodzie dostawy z możliwością wyboru dogodnej metody płatności.

pixel